Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia

Príspevok v téme: Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia
Fleur-de-lis

Nikoho tu tým nechcem zhodiť ani uraziť. Len sa chcem zamyslieť nad Vaším postojom.

Dievčatá, ženy, tie čo sa vyzývavo obliekate, mám na Vás teda otázku. Akosi neviem pochopiť, prečo to robíte.
Ako žena samozrejme rozumiem túžbe po obdive, uznaní, pozornosti, aby som bola považovaná za krásnu. Ale zároveň vnímam svoje telo ako oveľa hodnotnejšie než ako prostriedok, ktorým si to získam,a to mi zabraňuje takto sa obliekať, aj keď po pozornosti túžim.
A oveľa väčšiu radosť mi prinesie, ak niekoho zaujmem svojím charakterom, intelektom, humorom... Než keď niekto nevie odtrhnúť oči od môjho dekoltu či dlhých nôh...
Oblečením ako keby hovoríme kto sme. A, nazvime to "slušné" oblečenie, vyjadruje určitú dôstojnosť. Teda, že viem o svojej hodnote a viem, že som príliš vzácna na to, aby som sa "dávala" kadekomu... A zase ak sa oblečiem vyzývavo, síce si získam pozornosť, no zároveň tým komunikujem, že svoje telo považujem len za prostriedok získania si pozornosti. Teda, že pozornosť a obdiv sú pre mňa dôležitejšie, než zachovanie si dôstojnosti.
A ešte, ak som oblečená vyzývavejšie, a vidím pár, a muž si ma obzrie. Niektoré ženy sa ohradia, že to je jeho problém, že sa nevie ovládať, ale priznajme si, že ja som tá, čo provokuje... Prosto už len z takej súdržnosti a porozumenia voči iným ženám, prečo by som mala provokovať ich partnerov, manželov? Mne to tiež nie je dvakrát príjemné, keď ja som na mieste tej partnerky.

Ja nie som za žiadne obliekanie sa do vreca. Ja sa rada obliekam pekne, upravím sa. Nepáči sa mi, ak majú ženy úplne na háku ako vyzerajú. Nejde mi o nosenie dlhých sukieň a rolákov. Aby ste ma nepochopili zle :) Ale mám určité hranice. Chcem byť pekná, no zároveň si ponechať svoju dôstojnosť.

Ja tu netvrdím, že len môj názor je správny, ja len chcem pochopiť názor tej druhej skupiny žien. Aký máte vzťah k sebe samej. Čo Vás vedie k takému oblečeniu a aký máte potom zo seba pocit. Tak úprimne. Prosto, čo sú tie Vaše klady a zápory, čo sa toho týka. Teda ak to chcete otvorene povedať a ak ste sa nad tým už niekedy zamysleli.

Fleur-de-lis

lilifuk, bábovku pečiem rada :) Ale tiež ma zaujímajú pohnútky ľudí.
Ale v pohode, každého zaujíma niečo iné. Skús to prijať ;)

liliFuk

Ja to vobec neriesim ,kto si co na seba nahodi a ani by ma vo sne nenapadlo rozoberat hentaku blbost na forach ..... ak nemas co robit, upec radeji doma nejaku babovku :D
Zanedlho sa bude toto forum podobat pastoracnemu centru :DD

Fleur-de-lis

veď ja som len chcela vedieť, z akého dôvodu chcú niektoré ženy všetko ukázať. Nie im to zakázať. Samozrejme, že je to každého osobná vec. Mňa len zaujímal úprimný dôvod.
ij, cítiš sa dotknutá tak hneď urážaš? Prečo by sme nemali patriť ku krásnym ženám, len za to, že nechceme všetko ukázať? Práve preto si dávam ešte väčší pozor na to čo si oblečiem, lebo už aj tak si ma muži dosť všímajú. A ja proste nevidím dôvod prečo by si mali všetci obzerať moje telo. Nepotrebujem používať svoju fyzickú krásu na to, aby som provokovala všetkých mužov. Nerozumiem prečo by som to mala robiť. Stačí mi provokovať toho svojho :)

lilyiankaa

ja to beriem tak, že nech si každý oblečie čo chce, ale niektoré dievčence nemajú proste štipku súdnosti v sebe ... ja sa tiež neobliekam do mechu, ale ani žiadne hlboké výstrihy a sukňa ala dlhší opasok a vysoké štekle k tomu .... a hlavne milé žienky treba brať do úvahy aj vek a postavu, pretože niektoré sú iné katastrofy ... bola som pred týždňom na jednom podujatí a predo mnou taká mamička, videla som ju len zozadu najprv .. mala štekle asi 15cm, kraťasky, pančuchy a ešte prosím pekne aj nadkolienky a nejaké tieločko s výstrihom a to tlačila pred sebou kočik s dieťaťom a druhé dieťa držala za ruku ..tak som to dosť nechápala .. a predbehla som ju a skoro som mrcha nemoc dostala .. akože postava perfektná, o to pokoj po dvoch deťoch jej ju môžu závidieť, ale tá tvár, och no hrôza, vyzerala na 40 (pritom má necelých 30), make upu tuším kilo, no hnus .... ja napr. túto ženu nechápem, ľudia ju v našom meste poznajú a nie je nikto kto by si o tomto pomyslel, že wau, to vyzerá super (a to nie je o závisti, ak by si niekto myslel)

ij

ako nechapem čo to tu rozoberate ...asi nepatrite medzi rasne zeny co maju co ukazat ...a preco by ako nemohli nosit tzo co sa im paci ? vsak kazdeho osobna vec. Mozno aj vasemu chlapovi sa baby ktore sa obliekaju lepsie pacia viacej ako zahalena kostolná putka

kabel

ony si myslia, ze byt seksíííííí je velmi dolezite
lenze im nedochadza, ze sexi nie su, ze su len vulgarne
asi nemaju cim inym zaujat, tak si vystrkuju cecky z vystrihu a nosia sukne tak kratke, ze im vidno bielizen (ak ju maju)