Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia

Príspevok v téme: Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia
Fleur-de-lis

Nikoho tu tým nechcem zhodiť ani uraziť. Len sa chcem zamyslieť nad Vaším postojom.

Dievčatá, ženy, tie čo sa vyzývavo obliekate, mám na Vás teda otázku. Akosi neviem pochopiť, prečo to robíte.
Ako žena samozrejme rozumiem túžbe po obdive, uznaní, pozornosti, aby som bola považovaná za krásnu. Ale zároveň vnímam svoje telo ako oveľa hodnotnejšie než ako prostriedok, ktorým si to získam,a to mi zabraňuje takto sa obliekať, aj keď po pozornosti túžim.
A oveľa väčšiu radosť mi prinesie, ak niekoho zaujmem svojím charakterom, intelektom, humorom... Než keď niekto nevie odtrhnúť oči od môjho dekoltu či dlhých nôh...
Oblečením ako keby hovoríme kto sme. A, nazvime to "slušné" oblečenie, vyjadruje určitú dôstojnosť. Teda, že viem o svojej hodnote a viem, že som príliš vzácna na to, aby som sa "dávala" kadekomu... A zase ak sa oblečiem vyzývavo, síce si získam pozornosť, no zároveň tým komunikujem, že svoje telo považujem len za prostriedok získania si pozornosti. Teda, že pozornosť a obdiv sú pre mňa dôležitejšie, než zachovanie si dôstojnosti.
A ešte, ak som oblečená vyzývavejšie, a vidím pár, a muž si ma obzrie. Niektoré ženy sa ohradia, že to je jeho problém, že sa nevie ovládať, ale priznajme si, že ja som tá, čo provokuje... Prosto už len z takej súdržnosti a porozumenia voči iným ženám, prečo by som mala provokovať ich partnerov, manželov? Mne to tiež nie je dvakrát príjemné, keď ja som na mieste tej partnerky.

Ja nie som za žiadne obliekanie sa do vreca. Ja sa rada obliekam pekne, upravím sa. Nepáči sa mi, ak majú ženy úplne na háku ako vyzerajú. Nejde mi o nosenie dlhých sukieň a rolákov. Aby ste ma nepochopili zle :) Ale mám určité hranice. Chcem byť pekná, no zároveň si ponechať svoju dôstojnosť.

Ja tu netvrdím, že len môj názor je správny, ja len chcem pochopiť názor tej druhej skupiny žien. Aký máte vzťah k sebe samej. Čo Vás vedie k takému oblečeniu a aký máte potom zo seba pocit. Tak úprimne. Prosto, čo sú tie Vaše klady a zápory, čo sa toho týka. Teda ak to chcete otvorene povedať a ak ste sa nad tým už niekedy zamysleli.

xxy

www aha dobre, nevsimla som si.. stejne by ma vsak zaujimalo, ci je to az taky problem.. i ked predpokladam, ze teraz ju ten problem az tak netrapi, ked su vsetky zahalene v kabatoch

Maoam

Multivele, cauko a co to stvaras v posteli, ze je to divne? Pytam sa z cirej zvedavosti :D. ( v dobrom, nie zakerne)

www.

xxy...tu temu som vytiahla ja. nie Flue...
Len som chcela prispiet nazorom..nic viac.
Phoe...dolezity je prvy dojem samozrejme. A ak ho raz pokazis...uz nikdy nevratis spat. Aj keby si chcel... Toto mi trosku vadi. ze to tak je. Je mi jasne ze clovek rozhoduje sam za seba..ale niekedy mozno ani sam nevie preco to robi. Ale po case nato pride.

Maoam

xxy - to hej, to mas pravdu

a vsak na jej probleme nie je nic neobvykle, tento problem ma vela zien a co, kazdy clovek ma daky problem, kazdy jeden

MultiLevel

Fleur, uplne suhlasim s tym, co ti napisala anjelik *, včera 16:54.
A vobec, preco riesis ine zeny? :) Je samozrejme jasne, ze to ty tu mas nejaky osobny problem s danou vecou, ze problemom nie su vsetky tie zeny, co vedome provokuju muzov :) Ak som stastna, vyrovnana, nemam preco riesit druhych, nech mi je ich spravanie akekolvek zvlastne. Aj mne je milion veci divnych, aj ja nerozumiem obcas tomu, ako niekto zneuziva svoje telo, aky ma postoj k sexu, ako sa sprava a bla bla, ale...a tu je bodka :) Prosto neriesim viac ako je potrebne. Neodsudzujem ani tie sporo odete zeny, ktore vo vacsine pripadov velmi dobre vedia, co svojim vzhladom v muzoch podnecuju. Za tym oblecenim nieco je, ale co s tym mam ja, alebo ty? :) Chodi ich okolo mna denne strasne vela, ale mne ani len nenapadne to riesit :) Niektore moje kamaratky maju umele vlasy, umele nechty, umele mihalnice, chodia do solarka, kazdy den nakupuju oblecenie, ci je zima, ci leto, prsia vonku, krize odhalene, opatky...Ked idem s nimi po meste, som vedla nich priesvitna, tak pritahuju pozornost. Ale vies ako mi to je jedno?? :) Ja viem, aky typ muzov pritahujem a to mi staci :D Nepotrebujem tie svoje kamosky kvoli tomu ani riesit, ani odsudzovat, prosto niiiic :) Som za to, aby ludia zili tak, ako im je dobre, tak, aby boli stastni.
Tak isto ako aj tvoj postoj k sexu. Aj co sa tyka napriklad mojich sprispevkov v jednej teme, vsetko ti bolo divne, zo vsetkeho sa ti rozum zastavoval....No a mne sa zastavoval z toho, ze si sa vobec nad tym zamyslala a dovolila si si hodnotit, ci som s manzelom vobec normalna, ak v sexe robime to, co sa nam paci :D Ako prepac, ale jasne to vsetko poukazuje na nejaky tvoj problem, nie problem inych ludi :) Ked mi raz niekto povie, ze tak ako zije, je stastny, nemam viac dovod ho riesit :) ale to som ja, nekazem ti tak konat a premyslat, len davam priklad :)
Na jednej strane je fajn, ze sa zamyslas takto nad svetom, ludmi...vlastne to robim tiez. Kopec veci mi je divnych, zvlastnych, nesuhlasim s nimi...ale poviem si, ze ja to tak robit nebudem a bodka :) A je obdivuhodne, aky mas postoj k vlastnemu telu, ze si ho vazis a podobne. Tiez si ho vazim, dokonca milujeeem :) A uz aky postoj maju ine zeny k sebe, je ich vec. Poradim, ale nesudim :)

xxy

a tiez by som este rada dodala, ze akokolvek niekto svoj prispevok zabali do filozofie, vzdy z toho vyleze jednoduchy ludsky problem, akokolvek komplikovane a zaobalene sa to clovek snazi podat.

Maoam

anjelik, no podala si to inak, ale v podstate nejak tak podobne som to myslela, ked som pisala, ze zena schopna seba samu vnimat ako multilevelovu bytost, ak spaja v sebe vsetky tie pozitivne krasne atributy, tak plus telesna krasa k tomu - tam by fakt nemal byt problem tu krasu a pritazlivost podciarknut, apropo este k tvojmu prispevku, tak poznam dusevne aj fyzicky krasne zeny a tie su krasne aj v rifliach a tricku a troska primalovane (aj bez toho), ale je to hlavne ich charizma, aura, osobnost, sposoby, ich frekvencia, ktora je mimoriadne pritazliva

a tieto zeny maju aj silnu sexualitu, nemyslim v zmysle primitivnej sexuality, myslim sexualitu komplexnu ale je velmi citelna a vnimatelna pre citlive osoby

je to vsak sexualita viacvrstvova a take zeny si vyberaju aj inych partnerov - ktori su schopni ich obsiahnut, no zasa sa motam v inych sferach, tak radsej koncim :D

Xxy - aha, dakujem za vysvetlenie, no takze jej frajer sa kuka po babach, ktore chodia vyraznejsie oblecene a tam je problem, ok

vsak bezny problem mnohych zien, takze cele to je o Fleur-de-lis samotnej a nie o tom, ze sa snazi nabadat druhych k premyslaniu