Opakovana vaginalna mykoza

Príspevok v téme: Opakovana vaginalna mykoza
viki003

Chcela by som vediet vas nazor na opakovanu mykozu. Je podla vas normalne, ak zena nou trpi opakovane (da sa povedat ze kazde dva tyzdne) dlhsiu dobu a gynekolog stale predpisuje len lieky kazdeho druhu (macmiror,gynopevaril,canesten,candibene,lomexin,...) ? Nemal by byt pri takomto probleme uz iny postup? Mam na mysli nejaku dlhodobejsiu liecbu alebo cosi ine. Pretoze sa mi nezda primerane davat lieky neustale aj ked vie, ze i tie silnejsie nezaberaju. Ved z tolkych antibiotik,tabletiek uz musi byt zena zvnutra \\\" vyzrata\\\" ( pardon za vyraz). A zmenu lekara si nemoze vybrat nakolko takmer nikde nechcu brat novych pacientov.
Dakujem za kazdy nazor.

barte

mykoza je velmi neprijemna zalezitost, treba ju preliecit poriadne a co najrychlejsie, kym sa tak velmi nerozsiri, vyborny je Canesten - -odkaz odstránený- , sama s nim mam perfektnu skusenost, tableta je velmi prakticka a ucinna, ale pouzila som aj krem pre istotu, ktory je vhodny aj pre partnera

wewerick

No ja nesúhlasím s tými výplachmi,moja kamarátka to skúšala už ani neviem čím ale bola to katastrofa .Začali sa jej objavovať malé krvavé ranky,suchosť slizníc bola bolestivá a o pálení ani nehovorím.neostávalo nič iné ako ísť do nemocnice.Dr skoro odpadol keď sa dozvedel čím vyplachovala a riadne jej vynadal.Po dobratí atb začala liečbu Enzymaxom,tiež som nevedela o čom to je.Nepočula som o tejto liečbe nič ale hlavne že jej zabrala a konečne má pokoj

prvykrat1

Ja som mykozu nikdy nemala a teraz cca rok dozadu :( a nešla som sa jej zbavit. Priznám sa, že u doktora som nebola, skúšala som "babské recepty" ale zlepšenie žiadne. V lekárni mi dali enzymax a musím zaklopať, mám kľud... Cena je troch vyššia, ale neľutujem ani euro

ANTIMYKO

CHRONICKA MYKOZA MOJ UCINNY !!!RECEPT
trpela opakovanymi mykoza az bysa dalo povedat neustalymi tazkostami vytokmi hlavne palenim scervenanim , diag. klasika kandidoza po liecbe cipky atd poznate pretrvavalo palenie = na to mi pomohlo tri I zasebu soda bikarbona sedavy kupel ,ae len ak citite neukrutne palenie I prosexe ,uz ziaden vytok ani svrbenie ,toto palenie sposobene moze byt I prav eliecbou mykotickou tkz prekyslene ,, ae spat ku mykoze ked je zasadite prostredie v posve ,, 1.OREGANO , ci uz vyplach ,caj ,kupel ,olej 2.KEFIR ,SWISS LAKTOBACILY 3.LAPACHO CAJ 4.GRAPOVE ZRNIECKA NAPOJ 4.SALAATY voda,ZELENINA =bo su silno zasadite a v creve kvasinky zabija zasadite prostredi, a naopak v posve zabija kysle prostredie preto mozu nevylucujem I octove kupel pomoct ,, I dubova kora orechove listy ,, ae najcastejsie zeny udavaju ROSALGIN a nasledne len probioticke cipky ,, aj mne pomohol ,, je toho rozne ae vsetky tieto produkty ,potraviny maju jedno spolocne ZABIJAJU KVASINKY takze uz len najst co vam vyhovuje co vam prinasa ulavu a urobit z toho PRAVIDELNE UZIVANIE nie JEDNORAZOVE PARDNOVE NEUCINNE ,, PRAVIDELNOST ASPON RAZ DO DNA ASPON TYZDEN POTOM SAMOZREJME UBERAME ,,co sa tyka lieku neni nazmar mykomax ,,aebo jedno aky predpisany od gynkologa oralne uzivane tiez nezavrhujem , vyplachy tz striekackou napr rpbte obden aspon preisotu nie dlho ae najucinnejsie kedze ta pliaga je na stene posvy a len tak zazrakom odtial nezmizne ,takze vzdat boj a nechat to tak je najhorsie co mozete urobit ,dokladam I obrazok ako brat a kedy ptiplesnove doplnky oreg,kokos,grape....Dfm ze som vam akotam pomohla a ps. ak vas priatel to nevie pochopit hnusi samu to ae nuti sex nech ide do prdele pekne povedane a Nehanbit sa!

Zuzka333

Sladké vadilo aj mne. A skús jesť probiotické jogurty a kefír. Tie tiež pomáhajú prirodzene obnoviť rovnováhu v organizme

alexxxxx

skusala si zmenit zivotospravu?

mne napriklad dost skodil cukor...

tiez som mala obdobie ked som mala mykozy nonstop a citila som ze sa to zhorsuje ked jem sladkosti

Ktka

Enzymax V dopoučili v lekárni aj mne a bola som jeho účinkom naozaj milo prekvapená. Neverila som, že nejaký výživový doplnok mi može pomocť. Ale je pravda, že pri opakovaných zdravotných problémoch musíte hľadať ich príčinu a tú odstrániť. Inak si pomožete iba nakrátko

florance

Všetko súvisí s imunitným systémom ak ho máš oslabený aj mykozy sa budú neustále opakovať .Mne napríklad zabral Enzymax lebo je aj na imunitu aj hojí sliznice ktoré su podráždené a nevedia sa zahojiť

Dobromila44

Pre mňa je top proti opakovanej mykoze wobenzym. Mala som dlhodobo velke problemy s mykozou a casto sa mi opakovali.

Zdenka Ha

Pri opakovaných mykózach treba rozhodne liečiťpríčinu nielen dosledky. Pokiaľ vám lekár neustále predpisuje lieky, nie je to v poriadku. Príčina je vo vnútri. Je potrebné upraviť si stravu, noste len bavlnenú bielizeň, užívajte laktobacily, vyhýbajte sa bazénom, preliečte sa aj s partnetom, nech si to stále neprenášate a nezabudnite, že problémom može byť aj nadmerný stres