Opakovana vaginalna mykoza

Príspevok v téme: Opakovana vaginalna mykoza
viki003

Chcela by som vediet vas nazor na opakovanu mykozu. Je podla vas normalne, ak zena nou trpi opakovane (da sa povedat ze kazde dva tyzdne) dlhsiu dobu a gynekolog stale predpisuje len lieky kazdeho druhu (macmiror,gynopevaril,canesten,candibene,lomexin,...) ? Nemal by byt pri takomto probleme uz iny postup? Mam na mysli nejaku dlhodobejsiu liecbu alebo cosi ine. Pretoze sa mi nezda primerane davat lieky neustale aj ked vie, ze i tie silnejsie nezaberaju. Ved z tolkych antibiotik,tabletiek uz musi byt zena zvnutra \\\" vyzrata\\\" ( pardon za vyraz). A zmenu lekara si nemoze vybrat nakolko takmer nikde nechcu brat novych pacientov.
Dakujem za kazdy nazor.

Isue

Hena to je možné, v sprche je pri takomto probléme najlepšie, len to nie je riešením a ešte k tomu aj zbytočne minieš veľa vody a tomu sa dá vyhnúť, ak čo najskôr začneš liečbu, ktorá ťa mykózy definitívne môže zbaviť ;)

alexaja

- to aj podľa seba viem, že nie je jednoduché sa z toho dostať, najmä je ťažké si vôbec pripustiť, že niekde je problém, ktorý treba hneď a bezodkladne riešiť -

HenaZ

viem..problemy s mykozou ma trapili..najradsej by som bola v sprche neustale..jedine vtedy som sa citila dobre..aj chvilu po sprche..ale mykoza sa prejavila hned ako som vysla z nej..s mykozou nie je dobre sa zahravat..lebo ak ju ignorujeme..tak tym neprospievame vobec svojmu zdraviu prave naopak mu zbytocne skodime este viac..

Isue

Vystihla si to. Je potrebné riešiť to, kde to vzniká. Prečo to vzniká. Imunita sa prejavuje rôzne, preto je niekedy ťažko nájsť to, že kde je ten problém ;)

HenaZ

alexaja, ale prave to je problem..ze stale velmi malo z nas vie..kde je problem..kde ta mykoza ako taka vznika..kde vznika podnet na mykozu..na svrbenie..nie je sranda sa pasovat s takymito zdravotnymi problemami..

alexaja

- rád je tu nespočetné množstvo veľa vecí z toho, čo tu zaznelo som vyskúšala, no prišla som na to, že tento problém asi nemá zmysel liečiť tam kde je, kde sa prejavuje, ale asi by bolo vhodné prísť na to, že kde vzniká a najmä prečo vzniká -

Isue

Addi mala som problém s mykózou nedávno. Pár mesiacov dozadu. Dosť som si zisťovala aj ohľadne enzýmov. Ty si pozerala síce Wobenzym. Ale si ho len pozerala. Keby si ho začala užívať tak vieš, že aj tá cena a najmä to dávkovanie má svoje opodstatnenie. Ty potrebuješ dostať do tela isté množstvo enzýmov aby vôbec sa ti polepšilo. Preto tie dávky sú vyššie keď má človek zdravotný problém. :)

addi24

Ahojte, rada by som sa s vami podelila o skúsenosť s mykózou a enzymaxom V. Takže mykózu som dostala asi pred rokom, spoliehala som sa na domáce recepty, sódu bikarbónu, cesnak, výplachy, nejdela som cukor no to som moc dlho nevydržala pretože moje telo si ho proste pýtalo.. raz som mala canesten 6, no zabral mi len na 2-3 dni a potom sa mi mykóza zase vrátila.. Už pred mykózou som mávala klasické výtoky ale brala som to tak normálne.. Takže rok som sa trápila a teraz na leto som si povedala že sa toho musím zbaviť a hotovo! Tak som začala tú mykózu viac "skúmať", začala som pozerať lieky.. Najospevovanejší bol wobenzym, tak som si ho šla pozrieť ale cena bola vysoká tak som sa snažila hľadať ďalej a niekde som narazila na enzymax. Nie je úplne najlacnejší ale nie je to ani veľká pálka (20€ - vydrží ti mesiac a dávaš si len 2 tabletky denne, nie ako pri wobenzyme že 20 či 30 tabletiek denne) Enzymax beriem od piatku (je streda) čiže takmer týždeň. A dosť sa mi polepšilo. So samotnými výtokmi si to poradilo okamžite a kvasinky ešte úplne nezmizli ale je to tak o 80-90% lepšie. Už ma nič nesvrbí tak tomu dám ešte čas aby mi tá mykóza zmizla úplne :) Jediné čo sa mi zdá že sa mi na tvári objavilo pár vyrážok a mám taký pocit že to môže byť enzymaxom ale tie 3-4 vyrážky prežijem. Snáď sa mi objavili len preto, že sa moje telo čistí :) a ešte ma napadlo že som si dokúpila mastičku Fungicidin Léčiva, stojí maximálne 2,13€ a tiež som s ňou spokojná..
Veľa šťastia :)

omniasss

Ahoj VIKiii, určite by som k liekom od lekara pridala wobenzym, kamoskam, znamym, mame a aj mne pomohol uz vo viacerych tgakychto problemoch..skore uzdravenie