Opakovana vaginalna mykoza

Príspevok v téme: Opakovana vaginalna mykoza
viki003

Chcela by som vediet vas nazor na opakovanu mykozu. Je podla vas normalne, ak zena nou trpi opakovane (da sa povedat ze kazde dva tyzdne) dlhsiu dobu a gynekolog stale predpisuje len lieky kazdeho druhu (macmiror,gynopevaril,canesten,candibene,lomexin,...) ? Nemal by byt pri takomto probleme uz iny postup? Mam na mysli nejaku dlhodobejsiu liecbu alebo cosi ine. Pretoze sa mi nezda primerane davat lieky neustale aj ked vie, ze i tie silnejsie nezaberaju. Ved z tolkych antibiotik,tabletiek uz musi byt zena zvnutra \\\" vyzrata\\\" ( pardon za vyraz). A zmenu lekara si nemoze vybrat nakolko takmer nikde nechcu brat novych pacientov.
Dakujem za kazdy nazor.

mamita1

hedviga to máš síce asi pravdu, len na niektoré veci samy prichádzame neskoro a o tom by som ti vedela napísať celý sloh, preto si myslím, že je dobré sa poučiť z chýb iných a najmä ak ide o zdravie :)

jadina

bronicka..ani ja som nevedela ze aj ked uz je po probleme je vhodne lieky uzivat aj nadalej..myslela som ze to neni treba..ze tym padom som z toho uz definitivne vonku a uz sa mi ten problem nikdy nemoze vratit..ale to nie je pravda..preto je tiez prevencia dolezite..

lalinka12

bronicka ak telo nebude silné, ak nebude odolné voči vonkajším vplyvom, tak sa môže stať, že by sa mykóza vrátila a keď lieky užívaš ako prevenciu tak je to fajn aj z tohto pohľadu, že to telo držíš vo forme aby ho nič neohrozovalo ;)

mamita1

nie je to vôbec zbytočné, práve naopak pretože aspoň to mám teraz ako prevenciu, aby sa mi tento problém náhodou nevrátil, aby moje telo sa stalo voči tomu a aj mnohým iným problémom odolné ;)

hedviga1884

Nie je to zbytocne, to telo je potrebne chranit predsa aj ked uz mykoza nie je :-)
Moze sa vratit ak telo nebude dostatocne silne a nebude sa vediet branit ;-)

bronicka

..mamita naco to beries este teraz ak uz nemas mykozu?..nerozumiem tomu celkom?..ved to je ti teraz uz aj celkom zbytocne nie?..

mamita1

kourtney12 ten je super, ja s ním mám tiež pri mykóze skúsenosť a pomohol mi dostať sa z toho, beriem ho ešte aj dnes a som rada, že som sa vôbec o takýchto enzýmoch dozvedela, konečne som po niečom videla nejaké tie výsledky, že niekam sa posúvam, k lepšiemu
;)

Isue

Siruma, ak je tvoja imunita oslabená, tak na ňu číhajú takéto problémy.
Ako je mykóza a podobne.
Od toho sa mnoho vecí odvíja, preto som aj písala, že imunita v tomto zohráva ozaj veľkú rolu.