Opakovana vaginalna mykoza

Príspevok v téme: Opakovana vaginalna mykoza
viki003

Chcela by som vediet vas nazor na opakovanu mykozu. Je podla vas normalne, ak zena nou trpi opakovane (da sa povedat ze kazde dva tyzdne) dlhsiu dobu a gynekolog stale predpisuje len lieky kazdeho druhu (macmiror,gynopevaril,canesten,candibene,lomexin,...) ? Nemal by byt pri takomto probleme uz iny postup? Mam na mysli nejaku dlhodobejsiu liecbu alebo cosi ine. Pretoze sa mi nezda primerane davat lieky neustale aj ked vie, ze i tie silnejsie nezaberaju. Ved z tolkych antibiotik,tabletiek uz musi byt zena zvnutra \\\" vyzrata\\\" ( pardon za vyraz). A zmenu lekara si nemoze vybrat nakolko takmer nikde nechcu brat novych pacientov.
Dakujem za kazdy nazor.

akinom007

virginia/ okrem toho co si pisala dodrzujem dlasi kopec preventivnych opatreni a naprik tomu som este vo svojom zivote nemala viac ako 4 mesiace bez problemu...

Tyffa

súhlas s Virginiou, toto dodržiavať a mykóza zmizne. Len treba byť disciplinovaný a nepoľaviť v pravidlách.

Virginia

Pravidla ako sa zbavit mykozy
-obmedzit sladkosti a mastne jedla
-schudnut ak mate vela tuku v oblasti stehien a bikin(castejsie spotenie a zaparenie koze v dosledku nadvahy)
-dodrziavat hygienu genitalii a dokladne osusenie tejto oblasti, neobliekat hned gatky a nohavice. Najlepsie je vyfenovat ako to tu v jednej teme ktorasi praktizuje.
-obmedzit navstevu kupalisk, saun a krytych bazenov(casty zdroj mykotickych infekcii)
-uplne vylucit nosenie tangacov a tesných nohaviciek(trenie zadneho pasika o konecnik a nasledne suchnutie pri chodzi a sedeni tohto pasika o genitalie su pricinou castych mykotickych a bakteriálnych infekcii genitalii)
-pri liecbe je potrebne sa uplne vyhnut pohlavnem aj oralnemu styku a je nutne aby sa natieral a liecil aj partner aj ked nema príznaky.
-vyhybat sa uzivaniu antibiotik a antikoncepcii(narusaju zdravu mikrofloru vaginy a jej okolie)
-sprchovat sa len cistou vodou.

tasty

je vhodné na jeden čas vylúčiť z jedálnička všetko sladké, lebo proti mykóze iba krémom bojovať, teda lokálnou terapiou je neúčinné. Krém, vagin. tabletky je ako len doplnok ku liečbe

janka1134

ahojte, ma niektora skusenosti s CANDISTOP proti mykoze??? uz som zufala skusala som vsetko teraz som si kupila tento pripravok, som zvedava ci to bude mat nejaky ucinok

salonka

ahojte, mne sa teraz opakuje mykoza každe dva týždne, skúsila som mycomax ale na druhy den prišlo nenormálne svrbenie. Je možne aby to malo taky účinok po tej tabletke??

janulikk123

Ahojte dievčatá ,

ja som mala večný problém s mykózou. Prestala som jest sladkosti a dosť mi to pomohlo. Dostala som radu od jednej známej na špeciálne nohavičky. Najprv sa mi to nepozdávalo ale keď som ich skúsila po čase som zistila že je to aj o tom čo nosíte. Ja osobne odporúčam.
-odkaz odstránený-

marmeláda88

Ahojte dámy, no ja som sa s opakovanou mykózou trápila nesmierne dlho - je to poriadná otrava. Poradila by som ti jednoznačne návštevu aj iného gynekológa a možno aj imunológa. Mne poradili vtedy nakoniec baby v čakárni u gynekológa, že mám skúsiť wobenzym - enzýmy. jediná vec, čo mi naozaj pomohla. odvtedy mám svätý pokoj. Popýtaj sa v lekárni, je to dosť vhodné aj pri zníženej imunite - po toľkých liekoch ...

zuzana72

ako sa robí ten výplach pošvy? ešte som o tom nepočula, mám robenú hysterectomiu-zobratú maternicu poradte mi dakujem