Opakovana vaginalna mykoza

Príspevok v téme: Opakovana vaginalna mykoza
viki003

Chcela by som vediet vas nazor na opakovanu mykozu. Je podla vas normalne, ak zena nou trpi opakovane (da sa povedat ze kazde dva tyzdne) dlhsiu dobu a gynekolog stale predpisuje len lieky kazdeho druhu (macmiror,gynopevaril,canesten,candibene,lomexin,...) ? Nemal by byt pri takomto probleme uz iny postup? Mam na mysli nejaku dlhodobejsiu liecbu alebo cosi ine. Pretoze sa mi nezda primerane davat lieky neustale aj ked vie, ze i tie silnejsie nezaberaju. Ved z tolkych antibiotik,tabletiek uz musi byt zena zvnutra \\\" vyzrata\\\" ( pardon za vyraz). A zmenu lekara si nemoze vybrat nakolko takmer nikde nechcu brat novych pacientov.
Dakujem za kazdy nazor.

hedviga1884

dnes je to aj pre mna uz jednoducha rovnica a viem, ze to ide spolu ruka v ruke, lenze tiez bolo obdobie, kedy som o tom nemala ani len paru :-x

vvendy

tendi vieš čo si v prvom rade treba uvedomiť? že mykóza sa objaví, keď je problém s imunitou, čiže pre mňa z toho vychádza jednoduchá rovnica, keď si dám dokopy imunitu, tak mi zakýva aj mykóza a už sa nevráti, mykózu som aj ja mala v živote a som rada, že sme sa rozlúčili :) lebo sa teraz cítim lepšie odkedy užívam dennodenne Wobenzym :) stal sa takou mojou neoddeliteľnou súčasťou života ;)

Tendi

Mykózami som tiež trpela niekoľko rokov. V tomto ti gynekológ nepomôže jeho arzenál liekov je dosť obmedzený. Ako veľa žien aj z tohto fóra aj ja som nakoniec zvolila liečbu u doktorky Albertovej v Bratislave. Pre mňa troška ďaleko ale malo to význam. Čo bol bonus liečby, že mi po nej ozaj badateľne stúpla imunita. A zbavila som sa aj niektorých chronických drobností ktoré ma ani tak netrápili.

kvetinka777

- mamita1

mykóza boli pre mňa fakt muky, neviem či som niečo horšie zažila, ešte keď som mala niekedy teplotu, tak to sa dalo lebo som vedela, že za pár dní to odozneje. Ale keď prišla mykóza to som bola nešťastná lebo som nemala ani len páru o tom ako sa je zbaviť, koľko to bude trvať. Ešteže dnes na to už len spomínam a teším sa, že odišla odo mňa :)

mamita1

jarica mne tiež a výrazne mi aj náladu zlepšilo, keď ono to ide všetko spolu ruka v ruke a keď sme na tom zdravotne zle, tak sa nám ani nič nechce a ja zase teraz ako som už na tom fajn, tak mám toľko energie ako som nemala už dávno :)

jarica21

Je úplne jedno aké je ročné obdobie, ja viem sama, že je najlepšie, keď celučičký rok som zdravá a šťastná bez akýchkoľvek problémov a prioritne bez mykózy a aj sa mi to tak darí a to hlavne vďaka Wobenzymu, pretože ten ma postavil na nohy, zbavil mykózy a udržuje pri zdraví :P

mamita1

strašne moc sa teším z toho, že sa cítim lepšie, že aj teraz keď to leto ide, aby som bola fit a aby som bola na tom dobre, aby som nemala divný pocit tam dolu, lebo v teple je to ešte horšie a myslí, že to mi dajú za pravdu mnohé baby, ktoré si tým tiež prešli :)

Isue

Mamita je to skvelé, keď vidíš výsledky, keď cítiš, že to telo napreduje, že sa z problému dostáva čo? Ja tiež som bola rada, keď som už bola na tom fajn, keď už ma nič nesvrbelo, neštípalo, ale keď som sa cítila dobre, čisto a sviežo :)