Opakovana vaginalna mykoza

Príspevok v téme: Opakovana vaginalna mykoza
viki003

Chcela by som vediet vas nazor na opakovanu mykozu. Je podla vas normalne, ak zena nou trpi opakovane (da sa povedat ze kazde dva tyzdne) dlhsiu dobu a gynekolog stale predpisuje len lieky kazdeho druhu (macmiror,gynopevaril,canesten,candibene,lomexin,...) ? Nemal by byt pri takomto probleme uz iny postup? Mam na mysli nejaku dlhodobejsiu liecbu alebo cosi ine. Pretoze sa mi nezda primerane davat lieky neustale aj ked vie, ze i tie silnejsie nezaberaju. Ved z tolkych antibiotik,tabletiek uz musi byt zena zvnutra \\\" vyzrata\\\" ( pardon za vyraz). A zmenu lekara si nemoze vybrat nakolko takmer nikde nechcu brat novych pacientov.
Dakujem za kazdy nazor.

pe84

Jasne, aj ja si myslim, ze tam uz by mal byt zvoleny specialny postup, zjavne nieco nie je v poriadku v organizme, treba nastavit nejaku dietu, nejake doplnky stravy, este ti chcem poradit, ak pocitujes pocas dna neprijemne svrbenie, ja som to napriklad najviac citila v noci v klude, mohol by ti pomoct Canesten IntimGel, je urceny specialne pocas vaginalnych mykoz a inych gynekologickych problemoch, lebo ma take neskodne zlozenie, ktore nedrazdi pokozku, prave naopak, ukludni podrazdenie, prispeje k prijemnemu pocitu, da sa pouzit 2 x denne, cize pri rannej aj vecernej sprche sa ti ulavi, uvidis, aka to bude pohoda

akinom007

Lautida/samozrejme že aj nevhodne nohavičky či uz strihǒm(tanga) alebo materiálom môžu podporiť alebo spôsobiť mykozu avšak ja som uz dávno prešla na bavlnene nohavičky a nemôžem povedat že by to pomohko

lautida

Trpela som mykozami a zapalmi dost casto.Z mojich skusenosti mozem napisat ze sposobovali mi to tanga nohavicky a ine z umelin.Dnes nosim klasicke bavlnene a uz viac rokov mam po probleme.Ak ta trapia mykozy,kup si tabletky MYCOMAX ktore sa uzivaju ustne nevkladaju sa do posvy.Ber jednu tabletku raz tyzdenne po dobu 1mesiaca a mala by si mat pokoj od mykozy na dlhu dobu.1tableta je bez predpisu viac musis mat recept.Mne mycomax pomohol ale treba brat aspon 3tyzdne po 1tbl.

viki003

@Akinom007 - hak neberiem, partner u lekara nebol ale dava si obcas kremy, vies ako to je dostat muza k lekarovi....gynekologicka mi vytery robila a vyslo ze vsetko je v poriadku...Preto si myslim ze nieje normalne ak doberiem dost silne lieky + beriem doplnkove capiky ktore mi gyn. odporucila a akonahle doberiem,mam to zas....uz som myslela aj na ten wobenzym,ibaze pre dokonalu liecbu sa odporuca viac nez 1000 tabliet po dobu 10 tyzdnov, a to sa mi zda nejako privela,navyse ak nezaberie ani to,potom uz fakt neviem co budem robit.
@adkus ake orechy by si odporucila? Hocake alebo nejake specialne?

hanika87

tiež môže ísť o laktobacilózu, ktorá má prejavy podobné/rovnaké ako mykóza (hustý biel výtok, svrbenie, pálenie, kyslé pH v pošve...), ale vyžaduje si iné liečenie. Lieky na mykózu v tomto prípade nezaberajú. Množstvo lekárov vraj toto ochorenie nepozná alebo ignoruje, lebo vidí typické mykotické príznaky.

akinom007

dam ti v prvom rade 3 otazky:
prva
1. robi ti gynekolog vzdy kupltivaciu-vyter? si si ista ze ide o mykozu-candidu alebo zmiesanu infekciu s inou bakteriou napr streptokok?
2. partner (ak mas) bol na vysetreni? -to je velmi dolezite
3. beries Hak?

adkus

Wobenzym - uzivaj aspon 3 mesiace vkuse. Pravdepodobne mas oslabenu imunitu.
Alternativna volba: prejdi na surovu stravu (iba surove ovocie, zelenina, orechy) a uvidis, ze sa ti organizmus da dokopy a nebudes trpiet takymito neprijemnostami.