Opakovana vaginalna mykoza

Príspevok v téme: Opakovana vaginalna mykoza
viki003

Chcela by som vediet vas nazor na opakovanu mykozu. Je podla vas normalne, ak zena nou trpi opakovane (da sa povedat ze kazde dva tyzdne) dlhsiu dobu a gynekolog stale predpisuje len lieky kazdeho druhu (macmiror,gynopevaril,canesten,candibene,lomexin,...) ? Nemal by byt pri takomto probleme uz iny postup? Mam na mysli nejaku dlhodobejsiu liecbu alebo cosi ine. Pretoze sa mi nezda primerane davat lieky neustale aj ked vie, ze i tie silnejsie nezaberaju. Ved z tolkych antibiotik,tabletiek uz musi byt zena zvnutra \\\" vyzrata\\\" ( pardon za vyraz). A zmenu lekara si nemoze vybrat nakolko takmer nikde nechcu brat novych pacientov.
Dakujem za kazdy nazor.

aleenaD

ja som mala s gynekologom podobny problem, ale druha co som si vybrala ma zas nechcela zobrat, lebo som nebola z jej "reviru", aj ked kamosku pred par rokmi vzala a je odkial aj ja, tak potom nechapem. kazdopadne mykozu som bohuzial mala aj ja a niekde v diskusii som sa tiez docitala o wobenzyme. mykoza zmizla o par dni, brala som to vsak az dokonca balenia, lebo ma to byt aj na imunitu a treba to brat dlhsie, tak som zvedava, kolko teraz vydrzim bez choroby :P

suri

Nespoliehajte sa len ne Candidu albicans, viac figuje Candida kruseiz čokolády, candida parapsilosis ,..., penicília,trichophytomy a baktérie plesňového typu...

nie u každého jedinca je príčina rovnaká

je potrebné vyidentifikovať sprievodcov kandidóznych prejavov...

sú to energetické zaťaženia - preťaženia, ktorým bunkové systémy pri nesprávnej výžive a nedostatočnosti obnovy slizníc - nemajú z čoho - následok opätovné objavovanie sa problémov.

Z praktických skúseností , súčasťou candíd sú súbežné baktérie, ktoré narušujú ozdravenie slizníc...

apolena

Mne zas velmi pomohla protiplesnova dieta bez cukru a vsetkych sladkosti, kvalitne probiotika na upravu crevnej aj vaginalnej flory a cesnak v tabletach. Odporucanie som nasla na stranke liecebnej vyzivy mojezdravie.sk Ked je mykoza chronicka, tak ti nepomoze len uzivat rozne vaginalne tab. a kremy, musis hlavne upravit vnutro organizmu. Vaginalnu mykozu sposobuje candida albicans a ta sa premnozi pri zlej strave, zivi sa cukrom, takze hlavne ten musis vylucit, ale aj vsetko co zaplesnuje. To ze sa ti to stale opakuje znamena ze mas zaplesnene aj crevo a cely trakt.
Super Acidophilus z mojezdravie.sk uzivam uz dlho aj preventivne a nemala som mykozu niekolko rokov. Staci 1 tobolka raz za cas, ale na stravu davam stale pozor.

Aspekta

Ahojte. Ja som tiež mala dlhodobo problém s opakujúcou vaginálnou mykózou. Lieky zaberali len krátkodobo. Mne pomohol roztok sódy bikarbóny. 1 kopcovitú lyžičku sódy bikarbóny zalejem 1,5 - 2 dl vriacej vody. Nechám vychladnúť a potom urobím výplach. Zaberá okamžite. V rámci preventívneho výplachu postačí aj menej sódy. V prípade, že máte akútnu silnú mykózu,tak je lepšie kvôli páleniu urobiť roztok s použitím trošku viac vody, aby to nebolo nepríjemné. Vtedy pálenie ustúpi až po 3-4 dňoch. Prípadne použite canesten a potom si už len robte tento výplach. Výplach pošvy treba robiť každý deň 1 týždeň a potom už len preventívne. Ja už som nemala tento problém viac ako 3 roky. Robím si výplach preventívne raz za 3-6 týždnov. Netreba to preháňať, aby sa nenarušila prirodzená ochrana. Občas namiesto sódy rozrobím vo vychladenej vode probiotiká z kapsule a to potom použijem na výplach. Všetko robím so zvýšenou hygienou, aby som namiesto kvasiniek nepozvala baktérie. Súhlasím s vyššie uvedenými príspevkami. Príčina spočíva naozaj obyčajne v imunite, alebo opakovanom nakazení nepreliečenýcm partnerom. Dôležitá je preto aj zmena stravovania. Je dôležité vylúčiť cukor, bielu múku a nasadiť probiotiká. Ja osobne som to len obmädzila. Namiesto cukru používam stéviu, alebo kombinujem s cukrom 1:1. Nemám až takú pevnú vôľu :) Ak to vyskúšate, prosím, dajte vedieť, či Vám to tiež pomohlo. Veľa šťastia ;)

farbicka333

mne tiez pomohli enzymy, podporia imunitu a to je dolezite. Skusala som viacere znacky, najlepsie mi zabral wobenzym. Tak, drzim palce

akinom007

viki003/ ja viem ze je to tazke ale mne sa to nakoniec podarilo isiel an vyter aj na kontrolu a velmi to pomohlo po mne uz zvysil hlas gyn.dokedy chcem do seba pchat antibiotika kedze ja som mala stale streptokoka a partner samozrejme detto VELMI to pomohlo ked sa preliecil VZDY mal vo vytere vsetko to co ja aj partner VZDY ci to bola candida alebo gardanella alebo nieoc ine

Laxius

podla mna je dolezite toto:
- ked beries antimykotika, aby ich bral aj parner v tej dobe
- pri sexe treba velmi jasne oddelit zadocek od muslicky
- sprcha kratko po sexe

aspon podla osobnej skusenosti by si nemala mat problemy s mykozou a zapalmi...

Tinusa_TT

cau viki, ja uplne suhlasim s adkus-ou, pokial sa ti to opakuje stale a nic nezabera, ten prvotny problem moze byt uplne inde. Teraz som mudra aj ja, ale trvalo mi to 4 roky kym som sa rozhybala a zmenila som doktora a ten mi povedal presne toto Ak si k tomu este alergicka na nieco, tak je velmi pravdepodobne ze je to imunitou. A ten wobenzym ti ozaj pomoze, ide o to ze pocas kury, pocas tych troch mesiacov sa dava imunita do poriadku. Maju k tomu aj studie, vsetko najdes na webe...