Jazvy po znamienkach

Trish_009

Mirka100
Nehovor mi, že ti doktor nepovedal, že slnko je TABU asi nejako rok tuším neviem presne, o solárku nehovoriac a to ešte aj so zosilovačom. Bravo.
Veľa šťastia s liečbou a zbavením sa začervenania.

123martin123

Ahojte, chcel by som sa na nieco opytat.. na tvari mam 2 vyrastky, presnejsie na lici, su ploche a maju tak 2-3mm premier.. Chcem si ich nechat odstranit z estetickeho hladiska, len neviem nabrat odvahu..

Precital som si tu par tem, a ty ktory podstupili ten zakrok, napisali ze na tvari sa to hoji najlepsie.. napisal som aj do tej sukromnej kliniky, a odpisali mi ze na tvari sa jazvy hoja najlepsie na tele, a ze vacsinou po urcitom case su uplne neviditelne..

Len stale neviem najst odvahu, a myslim len na to ze co ked sa nieco nepodari alebo proste ze moja koza to nejak neprijme a budem tam mat jazvy a bude to vyzerat este horsie ako teraz, alebo nebodaj ze by sa mi tam vytvorili keloidy, toho sa najviac bojim..

Da sa nejak predpokladat, v kolkych pripadoch sa to moze stat? A este ze keby som sa rozhodol ist, tak cital som ze pomaha repik a nejaky gel \\\\\\\"contratubex\\\\\\\", keby mi som ho mal pouzit? Hned po zakroku alebo az po vybrati stehov? Alebo popripade vobec?

Dakujem vopred za odpovede..

0635

ahojte pred tromi dnami mi vyberali znamienko na tvari a na plastickej chirurgii .......cem sa len spytat ci po vyberani stehou ked bude ta jazvicka ruza sa na nu bude moct pouzivat make up ? :)

lara35

ja som si bola v novembri2010 vyberat 4znamienka u plastickeho chirurga lebo som si myslela ze lepsie plasticky.. a aj ked stale pouzivam contratubex,harmančekovu masť a viem ze to ma byt aj rok po zakroku ruzove ale ja to mam cervene stale ako na zaciatku aj ked povrch je dobry mam to zarovno s kozou ale ta farba sa mi nejak nezda aj obvodna mi povedala ze to nemam pekne.. myslite ze take ma byt?

mirka100

Ahojte, potrebujem od vás radu...
Pred 4 mesiacmi mi vyberai z hrudníka šošovičku. Samozrejme, mi ostala jazva s niekolkymi stichmi, ktore som si sama vybrala na dovolenke... na kontrole so s tym nebola, lebo nebol dovod... jazva bola ucelena, sice cervena navreta ale zdala sa v pohode....teraz to bude 4 mesiac, co mam jazvu, zopar krat som navstivila aj solarko, jazvu som si nezakrila, nakolko som v solarku "nenocovala". natierala som sa solarkovym kremom, co zvysi rychlost opalenia... no a ten problem:
pred 5 timi dňami sa mi urobil v jazve hnisavy pluzgier. Celý som si vytlačila, vydenzifikovala, ráno večer, krásne sa vetko zahojila, dokonca aj jazva už nebola navretá, mala som pocit že bledne a šúpe sa... teraz ked na to pozriem, zase sa mi v tej jazve niečo tvorí, mokvá to ale do solária už nechodím ani pred vytvorením hnisavého pluzgiera som týždeň nebola... sále to rovnako čistím dezinfekciou... neviem, však či sa mám báť alebo či navštíviť kožného?
Výsledok vyrezanej šošovičky bol negatívna... poraďte prosím dakujem...

ekusiiik

aj ked neskoro pre amerika paprika: no od zakroku to je uz 5 rokov - ale 3 roky som mala tie keloidy stale ružove, ziadna zmena, contractubex nezaberal vôbec a to som si od začiatku davala a este kožna mi začala nadávať ze nech si tam ziadnu masť na jazvy nedavam,lebo sa mi to zhorší.
teraz po 5.rok.ich mam bledsie,ale sú viditelne aj vystupene 1 centimetrové.

hnedoocka

Ja mám zlú skúsenosť s vybratím jedného znamienka. Po vybratí stehov sa mi tam vytvoril nepekný keloid - ešte väčší ako to nafučané a štípajúce znamienko čo mi zavadzalo. Tetaz mi na tom istom mieste zavadzia keloid. Páli ma, štípe... A nedá sa s tým žiaľ už nič spraviť.
Inak som keloidný typ. Mám ešte 4 keloidy...:-( Jeden z očkovania a 3 po operáciách = keloidné jazvy.

hnedoocka

Ja mám zlú skúsenosť s vybratím jedného znamienka. Po vybratí stehov sa mi tam vytvoril nepekný keloid - ešte väčší ako to nafučané a štípajúce znamienko čo mi zavadzalo. Tetaz mi na tom istom mieste zavadzia keloid. Páli ma, štípe... A nedá sa s tým žiaľ už nič spraviť.
Inak som keloidný typ. Mám ešte 4 keloidy...:-( Jeden z očkovania a 3 po operáciách = keloidné jazvy.

Braňo22

Chcem vám len opísať svoju skúsenosť s odstraňovaním znamienok a následnými jazvami.

Pred asi mesiacom som si dal odstrániť dva druhy znamienok. Tri tzv. výrastky (prevyšovali povrch kože) a tri ploché znamienka. Výrastky išli von elektrokauterom (o týždeň skôr ako tie ploché), ploché znamienka chirurgicky.
Elektrokauter nie je veľmi príjemný, ale dá sa to prežiť. Trochu to štipne a páli, ale to je všetko. Následne mi to Dr. ošetrila a prelepila. Osprchoval som sa, keď som išiel na zákrok, takže na noc som sa nesprchoval (nie pre moju nedostatočnú hygienu, ale kvôli zákroku). Na druhý deň bolo všetko ok. Ostala mi malá dierka po vypálenom znamienku (jedna na bruchu, dve na chrbte). Chvíľu treba vydržať bez normálnej sprchy (to som ešte nevedel, čo ma čaká po chir. zákroku). Ale po dvoch dňoch sa dá pohodlne osprchovať. Len si samozrejmne nezachádzať do znamienka. Nevadí, ak ho premyjete, ale určite nie je dobré nasilu ho čochrať. Po zacelení kože som si začal natierať jazvu Contractubexom. K tomu sa dostanem po druhom opise.

Chirurgický zákrok. Išiel som naň týždeň po prvom (elektrokauterovom) zákroku. Dr. mi lokálne umŕtvila okolie znamienok, bez problémov ich vyrezala a zašila. Následne ošetrila a prelepila rýcholobväzom. Rovnako som sa pred zákrokom osprchoval, aby som kožu počas noci nechal plne regenerovať po zákroku. Keď som sa ráno prebudil, musel som si previazať jednu z rán. Neviem, či nebola dobre zašitá, ale cez rýchloobväz mi pretiekla krv. Zľahka som ranu premyl repíkom, nechal uschnúť a prelepil novým rýchloobväzom. Po troch dňoch nepohodlného sprchovania - ranu za žiadnych okolností nesmiete zamočiť, pretože by sa mohla zapáliť a skomplikovať hojenie - som si aj zvyšné dve rany nanovo previazal. Po celý čas som si dával veľký pozor. Chodil vystretý, opatrne sa zohýbal (alebo som sa vôbec nezohýbal, len som si čupol). Po týždni som išiel na kontrolu. Všetko bolo ok. Dr. mi ranu len prelepila (prišlo mi zbytočné tam vôbec chodiť - ale ak by nastali komplikácie, určite je dobré zájsť na kontrolu) a čakal ma ešte jeden týždeň. Počas neho som si už pravidelne menil rýchloobväzy. Vyskúšal som viacero druhov, pretože lepidlo z nich mi začalo dráždiť kožu na bruchu a nepríjemne to svrbelo. Paradoxne boli rany úplne v poriadku. Neustále som sa opatrne sprchoval (bez zamočenia brucha), hlavu som si umýval za asistencie tretej osoby, ranu jemne premýval repíkom. A občas som si počas dňa, keď som mal voľno, nechal ranu odlepenú, aby mohla lepšie dýchať. Vtedy ale treba byť veeeľmi opatrný. Malá rada - ak by sa vám zdalo, že rana trošku bolí alebo viac sčervenala, skúste si ju posypať framikoinovým práškom. Mne to pomohlo. Jeden deň po sprchovaní ma totiž začala trošku bolieť. Framikoin rýchlo lieči a rana pekne oschla. Po 13 dňom som šiel na výber štichov. Opäť bolo všetko ok a po vybratí mi sestrička rany posypala /opäť/ framikoinovým práškom. 5 dní po vybratí štichov som si však našiel jeden nevybratý štich. Samozrejme som to skúsil vybrať sám a celkom mi to išlo. Už je vonku a rana sa pekne hojí. Len ma to naštvalo, lebo som za zákrok zaplatil 170 € a nechali mi štichy?!... Nevadí. Tri dni po vybratí štichov som si začal jazvu natiera Contractubexom (neviem, čo to nie je skoro, ale zle mi to nerobí - rana je zcelená).

Zatiaľ je všetko (chvalabohu) v poriadku. Na hojenie je potrebný predovšetkým čas. Ešte stále si každé ráno premyjem jazvy repíkom a následne nanášam Contractubex. Trikrát denne.

Farbu zatiaľ nezmenili (stále sú červené), ale vidím, že sa hoja. Ako vravím, treba len čas.