Mykóza - Wobenzym

Príspevok v téme: Mykóza - Wobenzym
promile

Ahojte, chcem sa opýtať ako presne funguje liečba Wobenzymom. Dosť často sa mi opakujú mykózy, nič mi nezaberá (Rosalgin, Jenamazol, Canesten, Dalacin, ...) Keď začnete užívať enzýmy, mykóza zmizne aj bez toho aby ste paralelne brali aj nejaké vaginálne tablety atď.? A aké veľké balenie odporúčate užívať? Ďakujem.

XXX2

Strejdo, myslis si teda, ze by som si teda ten Pankreatin mohla kupit namiesto Wobenzymu? Staci potom jedna tableta denne alebo ako? Lebo v tej tabletke je vysoka koncentracia enzymov ako pozeram ...

Strejdo

Ešte raz pridávam aj odkaz : do vyhliadavača na bazoši zadajte Pankreatin-3000mg100-tabliet

Ja kupujem od tohto pána, dá sa kúpiť aj z USA, ale poštovné je drahé a musíte mať kartu na platbu v zahraničí atď.

Strejdo

Wobenzym je drahý odpad.
Enzými sa už dávno neuvádzaju v miligramoch, ale v jednotkách účinnosti zložiek a kto uvádza len milgramy na enzýmoch, snaží sa oklamať zákazníka a zarobiť na ničom. Napríklad bromelain sa uvádza v jednotkách GDU, čo je jednotka, ktorá je odvodená z množstva želatiny, ktoré vie tento enzým rozpustiť. Môže to byť uvedené v GDA na gram, a potom váha bromelaínu v miligramoch, alebo priamo účinnosť bromelaínu v jednej kapsuli.

Wobenzym uvádza len miligramy ale nie účinnosť jednotlivýcyh enzýmov. A jeho tablety niesú entericky chránené, čiže v žalúdku sa značná časť tablety rozpusti a do krvi sa dostane iba minimum už z toho žalostného minima účinných látok, ktoré Wobenzym obsahuje (veď preto ich aj treba brať 3 x 15 tabliet pri niektorých diagnózach)

Ja užívam tento pankreatín, ktorý má účinnosť ako 30 tabliet Wobenzymu: -odkaz odstránený-
a vyjde omnoho lacnejšie, tableta je entericky chránená, čiže sa rozpustí až v črevách a značná časť sa dostane do krvi. Priateľka ho berie tiež, zatiaľ iba týždeň, takže na účinky si počkáme.

Wanda200

Ahoj, ja som uzivala vselico a tiez nezabralo... V lekarni mi povedali zakladnu dolezitu info - wobenzym nieje nijaky doplnok, je to liek
odporucm z osobnej skusenosti, kokos trapit sa s mykozou je pekna otrava :(
uzivala som ho dva mesiace pred pol rokom a som OK!!!

katka23_6

Ahoj, ja som mala tiez tento problem a brala som wobenzym cca 10 tyzdnov. Ide o to, ze si pocas tej kury davas dokopy imunitu a treba tie tabletky brat fakt ako odporucaju. Ja som mala to najvacsie balenie, to je tak akurat. A inak je tomu uz 5 mesiacov co som dobrala wobac, a zatial ziadna mykoza :)

RNG

Inac pricaste infekcie su podmienene znizenou imunitou z roznych dovodov, casto mikrobialnych zamorenie alebo rozne parazity v tele, ktore vylucuju toxiny. To vsetko sa da doplnkami adresovat pomerne ucinne.

RNG

Ako som povedal upravit crevnu floru, tj brat plno mikrovlaknin dobru probioticku zmes a vyhybat sa cukrom a vyrobkom z jemnych muk.
Dobra probiotivca flora vyrobi az 70% obrannych latok pre telo a da sa velmi lahko znicit napr branim atb.
Konkretne doplnky a ich zdroje tu administator nedovoli udavat, lrebo sa to povazuje za nedovolenu reklamu. Takze ked chces, aby som ti priamo poradil co kupit, musis sa ma pytat na takom fore, kde nie je toto zakazane uviest, napr na rng.uforum.sk kde mi administrator dovoli uviest akekolvek zdroje doplnkov. Alebo mi uved priemo e-mai adresu a napisem ti priamo, tj ked si najdem na to cas.

akinom007

probiotika beriem denne 4-ty mesiac, peroralne+ 2x tyzdenne preventivne Lactofeel, a nikedy kupim Lsňctovag tieto dva streidam ako prevenciu, partner absolovoval urologicke vysetrenia viac x a vzdy bol preliecny zaroven so mnou.

akinom007

RNG/ co mi teda konkretne odporucate? co sa tyka beznych zasad , umyvanie cistou vodou, nosenie balvleneho pradla atd atd to sa vsetko snazim dodrziavatnapriek tomu kazdy 2-3 najviac 4 mesiace gardanella, candida, streptokok,e.coli atd atd dookola raz jedno rza druhe , potom zase ziadne lactobacil, nikedy Gardanella plus nieco a taaaaaaaak

RNG

Na trhu je plno novsich, ovela silnejsich enzymatickych zmesi ako wobenzyme, a za zlomok ceny. Len ich nehladaj v lekarni, lebo tam sa sustredia len na lieky a ine maju len ukazkovo a slaby vyber.
Dobry je napr entericky pokryty pancreatin od firmy Solgar, kde mas v kazdej tablete ekvivalent 3000 mg pancreatinu, nie 200 mg, ako je v archaickom Wobenzyme.
Ale na mykozy treba napravit najma crevnu floru, pozri cez Google.sk pod rng,candida ako na to rychle a co urobit , aby sa to nevracalo.
A to nie je vec enzymov, ale mikrovlaknin a probiotik najma, tj vynicenie plesni a candidy v crevach a osadenie criev probiotikami, ktore vyrobia dost protilatok proti mykozam v celom tele. Najma ked ich nebudes podporovat jedenim vela volnych cukrov a vyrobkov z jemnych skrobovitych muk.