Masturbacia

Karolina..

Podľa mňa je to celkom normálne,ak teda nie nad neakou fotkou iného muža. Aj ja mám priateľa ktorý sa zvykne uspokojiť aj sám a viem že ma miluje,takže nechápem prečo sem niektorý pletiete to,že keď ho miluje tak to nepotrebuje atď ...
Je to ľudské a netráp sa tým.

akinom007

kiss66666/ absolutne s tebou suhlasim a keby ju aj sex uspokojoval nie je na tom nic zle aj ja obcas mastrurbujem aj napriek tomu ze mam partnera a dokaze ma plne uspokojit tak jak treba :) obcas si to sprvavim aj sama a nie som ziadna pubertacka co skuma svoje telo som 28 rocna zena...rovnako aj kamaratka a jej priatel obaja sa obcas uspokojuju aj sami, rozpavali sme sa o tom nejeden krat

kiss6666666

ale ja neviem co pletiete furt sem lasku do tejto temy...ze ak je naplneny laskou nepotrebuje masturbovat? to je ale totalne mimo nazor....ale prosim...nikto vam ho nebere....a co ze ked mam partnera a robim to...co je na tom zle? nepomysleli ste aj na to ze sex neuspokojuje tak to spravi sama...ja si myslim ze je to lepsie ako byt podrazdeny potom

agartio

je to jednoduche jak facka.

Ti ludia su vystresovani vtedy, ked nemaju sex a zaroven nemaju dost lasky.
Ak maju dost lasky, nepotrebuju sex.

Mam vam povedat pribeh o babke, ktora mala sex par krat za zivot, ked s nim robila to, naco bol urceny, a az do smrti bola laskyplna, spievala, a varila tak dobre, ze ked sa z toho jedla najedli ostatni, ziarili tiez?

Laska je duchovna vlastnost, vyviera zvnutra, tak aka frustracia z nedostatku sexu.

Jedinu frustraciu, ktoru clovek moze mat, je nedostatok lasky a poznania... z coho vzdy aj vyplyva duchovna prazdnota, co clovek pocituje ako frustraciu... nieco mu chyba a ani nevie co. A uz sa to veze... cigy, alkohol, telka, sex... hocico, len nech ten pocit mysel nevnima. To je jedina a skutocna frustracia.

takpodobne

mozu taki ludia byt podrazdeni, ked sa "nevysexuju" ako ste napisali, ale to len preto, ze nemaju moznost ale chceli by, cize je to nedobrovolne a su frustrovani. ale ja som myslela takych, ktori to nerobia dobrovolne a s tymito energiami pracuju aj na inych urovniach. (ked niekto sa nevybija sexualne ale nevie ci nechce nikde inde tuto energiu pouzit, tak moze to citit ako obtazujuce atd.) taki ludia su velmi ziarivi, vobec nie podrazdeni a intriganski, takze tie vase hystericke kolegyne su akurat tak nedobrovolne neuspokojene a keby mali moznost tak by s prepacenim sukali o dusu. su rovnako pudovo zalozene ako ostatni, ktori povedzme maju moznosti a spokojnost pravidelne, takze posobia kludne a spokojne. nic to ale nemeni na tom, ze nemaju dost duchovnej energie vacsinou. duchovna energia nerovna sa psychicka vyrovnanost ci spokojnost, nezamienajte si to.
ale stale sa bavime o sebauspokojovani ci uspokojovani s niekym len tak. ak je pritomna aj hlboka laska medzi partnermi, tak vtedy sa sexualna energia nevytraca ale premiena na duchovnu, ostatne, s tymto pracuje aj tantra.