Masturbacia

Mimulus

lara55 - konzervatizmus nie je zlý. celá táto téma je len o ,,nejakom,, duchovne ale ja si myslím, že masturbácia odoberá hlavne energiu fyzickú. Ak s partnerom budeš sexovať tak 3x za deň a bude ti to stačiť tak prečo masturbovať? Ale ak budete mať sex raz do mesiaca tak prečo nie?

lara55

podla mna /z vlastnej skusenosti/ masturbacia obera o sily duchovne ci dusevne /ako sa komu viac páči/, proste ak mám partnera tak načo sama? Lubim svojho priatela a ked sa takto vidim je mi z toho nafigu. ja si uvedomujem, že to nechcem a naozaj som si týmto príspevkom nepýtala povolenie masturbovat len som ziadala o radu ako prestat.
mozno som "konzerva" abo co, ale musí byt konzervatizmus nevyhnutne zlý?

Vemeno

Zapojim sa tiez do tejto zaujimavej debaty. Myslim, ze kazda zena potrebuje uspokojivy sexualny zivot s partnerom. V kazdodennom zivote sa da na prvy pohlad rozoznat, ktora ho ma a ktora nie. Zeny, ktore nie su dostatocne 'vysexovane' su vacsinou psychicky podrazdene, zakomplexovane, intriguju doma aj v praci, su zakerne, atd...

p.d.

Asi bude na tom nieco pravdy s tou energiou:) Moj bratranec je postihnuty, ale pracuje ako drak, tiez to pripisujem tomu, ze si to nerobi.
Posledne sa mu vsak stala taka vec, ze ho napadla suseda so sekerou a zatala mu do hlavy. Nastastie 6 cm hlboka rana nezasiahla mozog, tak neviem.

entendliky

takpodobne
ale je to cisto psychicke, nie? Cize ti, ktori pri tom nic nestracaju, ziadnu duchovnu silu, tak sa jednoducho uz nato psychicky zvyknuty, ze su aj potom v pohode. A preco je to tak zle, ze aj potom su v pohode? Vsak ich to nerobi zlimi ludmi, ci hej? Preco? Asi hlupa otazka, ale schvalne...

takpodobne

agartio to tu jediny pochopil, ale to ma vobec neprekvapuje ;) a este zopar lastoviciek co to intuitivne vycitili, ze co im take bezbrehe uspokojovanie berie. ostatni si zite dalej vo svojej skrupinke, ale tak mate cely zivot na rozvoj a ucenie, mozno k takym zaverom pridete za par rokov a mozno este neskor.

ako som pisala, dovody to nerobit nemaju len fanaticki privrzenci nejakeho nabozenstva, ale hocakeho duchovneho smeru ci filozofie, ktori to myslia vazne, nie su sucastou toho len tak pro forma, ale hladaju a nachadzaju. mozno raz aj vy pochopite, ze nie ste len telo a telo je len obal/chram duse. kym to tak nevnimate, tak vam staci uspokojvat svoje pudy. ale ak by ste boli uz trochu dalej, tak by ste citili, vnimali ako vam to berie duchovnej energie. nebavime sa o tej fyzickej teraz, je normalne ze hlavne muzi su po orgazme velmi vycerpani a chce sa im spat vacsinou. nam zenam ani nie. ale ta duchovna odisla a ja mam tiez vypozorovane ze cca 24 hodin minimalne trva, aby sa obnovila aspon na uroven, ako bola predtym (a to som ani nikde necitala vo vychodnych uceniach, to som sama uz davnejsie vypozorovala).

a to je aj to, co pisal agartio. ludia su najlahsie ovladani cez sexualne pudy, zapnite si telku, pozrite na bilbordy, strasne presexualizovana spolocnost, aby to ludi nutilo mysliet len na to, neustale sa vybijat a byt potom ovce vlecene davom, ovladatelni a manipulativni, nemajuci ziadnu silu, ale zijuci v bubline, ako si krasne "uzivaju". su ale velmi prazdni tito ludia, podobaju sa ako vajce vajcu.

ano, orgazmus je velmi prijemny (inak by ludstvo uz davno vyhynulo), ale so silnymi sexualnymi energiami treba narabat s rozumom a uvazlivo, lebo kto jej ma vela a vie ju transformovat do inych oblasti, tak to je nieco ovela viac. taky clovek vidi, citi, vnima viac, daleko za horizont beznych otupievajucich sa ludi. je to napr. schopnost velmi silnej intuicie, videnie aury ci dokonca out of body experiences. ludsky potencial je velmi velky, ale ludia su hlupi a nechaju sa nachytavat, cest vynimkam.

lea128

Ved jasne, ze ked clovek napise nieco co suhlasi s ostatnymi tak svoj nazor nemusi vysvetlovat, preto, ze sa do nho nikto neobuje :D a viem, ze sa ti nechce zakazdym vysvetlovat svoj pohlad, ale nemozem zato, ze ked napises nieco co znie mozno provokacne, tak na teba ludia zareaguju... Teraz sa mi napriklad uz mimo uplne nezdas. Aj ked jasne, ze si divna...ale ja sa tiez nepovazujem za uplne nedivnu:) A taki ludia su atakovani...ale kym?? dalsimi divnymi ludmi, narozdiel vsak ti druhi ludia, nevedia pouzit trosku odosobnene zmyslanie a schopnost pozriet sa na vec aj inak...takze takych ludi netreba brat vazne. Do mna sa tu napriklad malokedy niekto obuva a utoci na mna, lebo sa snazim pisat tak aby to nikoho konkretneho prilis neurazalo a ale su tu aj taki ludia, ktori tu chodia vyslovene kvoli tomu...

Sejla

lea128 ...neviem, prečo by som sa tu mala rozpisovať do konkrétností, všetci sa tu tvária ako otvorene o tom vedia rozprávať, ale nakoniec aj tak vidno, ako si to každý berie príliž osobne. Dôkazom sú tie útočné príspevky na mňa a ďalších, čo sa opovážili naznačiť, že to ide aj inak.
To, že niekto sa snaží vytŕčať z davu, aby zaujal, je teda pekná obmedzenosť. Netvrdím, že nie sú pózeri, ale tí majú za sebou väčšinou zástup spolupútnikov, ktorí sa navzájom podporujú, takže tam berú falošné sebavedomie. Ale ak sa reálny človek postaví sám za seba, to chce dosť odvahy. Sama to v mnohých názoroch nedokážem. A to, že som sa ti javila ako divná.... napadlo ťa niekedy, že (a teraz hovorím o inakosti celkovo) tí ľudia, ktorí sa ti javia ako divní sú odvšadial atakovaní a neustále a dokola sa im niečo druhým vysvetľovať NECHCE. Keď sem niekto napíše niečo, čo súhlasí s ostatnými, tak svoj názor obhajovať nemusí.