Masturbacia

Sejla

Lea128, máš pocit, že sa vieš ma veci pozerať aj objektívne, nie len subjektívne? Má ten tvoj pocit nejakú logiku?:)

lea128

Patrik, ako nazor sebakontroly a seba a skusku charakteru...to este viem pochopit...hlavne v suvislosti s tymto nabozenstvom. A masturbaciu si zo sovjho zivota uplne vylucil? Nemas ani priatelku a manzelku?

p.d.

Asi sa od toho da odvyknut. Ja som raz cirka mesiac nemasturboval, ja som myslel, ze mi vajka prasknu. Prvykrat som sa ani odbavit nemohol.
Ja tiez cvicim nejake vychodne cvicenia a vobec nemam pocit, ze by moju sexualnu energiu niekam transformovali. Je to skor o namyslani.

lea128

No ked si sa tak strasne chytila tohto slova CHORE, tak mozme pouzit aj slovo nelogicke. A ano vsetko comu nerozumiem mi pride nelogicke. A to mam pocit, ze sa viem pozerat aj na veci objektivne, nie len subjektivne. Totiz ked ludia povazuju masturbaciu za zlu a perverznu z krestansekho hladiska este to viem pochopit (maju takyto nazor, ktory im spolocnost roky vtlka do hlavy, sama som to zazila) ale ake ine hladisko tu moze este byt?

patrik66

lea128: bol som natom závislý( no to je možné silné slovo) masturboval som cca 4-5 x za týždeň)

ja som to spočiatku bral ako skúšku charakteru a sebakontroly, tiež som za začal zaoberať východnými náboženstvami, jóga, tai-chi, ktoré viac menej odmietajú masturbáciu.
Sexuálnu energiu podla nich treba transformovať - napr. do záľub a ďalšieho sebazdokonalovania.

Pre ludí na Západe sa to zdá divné, ale na Východe sa na to pozerá úplne inak.

lea128

Sejla, mne to pride preto chore, lebo clovek ktory ma nejaku potrebu aj takehoto charakteru a je mu masturbacia prijemna....tak ako preco by si to mal zakazovat, ci nejako odopierat silou mocou?? Ako viem, ze by som nezomrela keby som to nerobila, ale nedava mi zmysel preco to nerobit. Ked som si nato hlavne zvykla, lebo mam plnohodnotny sexualny zivot, ale vztah na dialku a nemam priatela vzdy pri sebe...a nepride mi to zvieracie, ze potrebujem len sex , lebo je to neporovnatelne krajsie s priatelom z lasky ako masturbacia ale aj to je prijemne a nemam pocit, zeby som tym sebe samej skodila...

Sejla

Lea128 prečo ti to príde choré?? Nechápem, prečo Vám to tu tak vadí.. Sme síce súčasťou prírody, ale nie sme zvieratá. A človeka nerobí človekom to, že zostrojil iPhone ...