vaginálna kandidóza

lienka7

Ahojte, dobré ránko všetkým. Jeeeej Pišta, Ty si raz zelený a inokedy žltý...snáď to nie je nejakou nevoľnosťou :-). A my lienky sme veľké bojovnice (teda aspoň môj otec mi to vravieva), že som silná a už nie málo prekážok som v živote zdolala. A verím, že nejaká tá kandidóza ma nepoloží na môj bodkovaný chrbát :-). To by som potom len zatrepotala nožičkami a čakala by som, kto mi podá pomocnú ruku....ale snažím sa všetko riešiť by my self....

pišta

Sasakato,
Lienka ti radí dobre, takmer všetko, čo ti môže pomôcť, už bolo napísané.
Snáď niekoľko názorov navyše:
-naše staré matere vyvárali prádlo, (ne)vedeli dobre, prečo. V prípade kandidóz toto pomôže, aspoň prať pri vyšších teplotách
-na toto ochorenie neexistuje jednorázová, účinná liečba, ale to málokedy existuje aj na iné choroby
-liečte sa aj s partnerom
-treba piť veľa tekutín. Aj močom sa vyplavujú odpadové látky metabolizmu. Ak moč veľmi štípe, okrem jeho slanosti to môže spôsobovať aj vysoký podiel kyslých zložiek
-na ich zníženie ale aj celkové zlepšenie acidobázickej rovnováhy, okrem predošlých príspevkov, skús toto:
- 2-3x denne sóda bikarbóna malú kopcovú čajovú lyžičku zapiť 2 dcl vody, 2-3 dni,. Buď opatrná, sóda dosť znižuje kyslosť aj v žalúdku, tak si ti najprvo odskúšaj 1x denne (napr. 2 dni), ak by ťa pobolieval žalúdok, hneď to vynechaj
o zelerová šťava, alebo zemiaková šťava, sú silne zásadité, je dobré riediť s mrkvovou šťavou (1:2, 1:3, viac podielov mrkvy)
o postrúhaný zeler s mrkvou je tiež dobrý a chutí fajn (tiež pomer cca 1:3, 1:4), toto môžeš aj 2x denne
- kvasinky sa môžu vyskytovať aj v krvi, cez ňu aj inde v organizme. Horor sa nekoná, naše telá sú schopné vyhrať aj väčšie „boje“.
Chce to kusisko trpezlivosti. Odhodlanie máš, určite to pôjde. Držím ti palce. :-)
(Syma používa taký pekný výraz, „palčeky“, ale autorské právo je autorské právo, koniec koncov som chlap, takže držím ti budzogáň :-)))

pišta

Lienka, máme doma v obývačke - lienku. Ale fakt. Takú bodkovanú. Vydržala kruté mrazy aj iné nástrahy života.
Vždy, keď ju uvidím, tak sa poteším :-))

lienka7

Zuzi a ostatné baby. Tak cca 3 týždne som telo presmerovala na posilnenie imunity. A to užívaním protikvasinkových (teda bididus) tobolike, nasadenie stravovacích režimov proti kvasinkám a prekysleniu organizmu, iné intímne mydlá....a zdá sa, že začína svitať na lepšie časy. Ja viem, že je to ešte krátka doba na posúdenie alebo na zdvihnutie víťazného pohára, ale ja s kvasinkami bojujem už nejakých tých 10 rokov a zdá sa, že toto bola príčina mojích opakovaných sa zápalov. Baby, skúste sa pridržať rád od Zuzany alebo od Pištu. Toto u mňa bolo jediné východisko (lebo žiadne tablety, výplachy, bylinky, mastičky...mne na dlhšiu dobu nepomohli. Vždy sa to vrátilo. Uvidíme, ako sa mi bude dariť teraz.) Pekný deň a naozaj Ďakujem aj tomuto fóru, že prostredníctvom neho som mohla dostať takéto pre mňa cenné rady.

sasakato

s candidou sa trapim uz pat rokov, pocas ktorych som bola dva krat tehotna a candida mi sposobila nejdnu noc plnu obav o zdravie mojich deti prekonala som to s vag.tabletkami macmiror complex, ale stale sa mi to vracia. Predvcerom to dosiahlo velmi akutny a bolestivy vrchol, ledva chodim a pre istotu takmer vobec nepijem, lebo mocenie mi sposobuje taku bolest, ze mi je az na zamdletie. Dostala som zase vaginalny gel a fungicidovy krem, ale akonahle sa dostanem z thoto akutneho stadia, tak by som sa rada pustila do systematickeho "boja" s candidou. Prosim o akekolvek ucinne rady. Rada by som sa opytala, ci je candida prenosna napriklad z perin, v ktorych spavam alebo z uterakoa ktorym sa utieram. Snazim sa davat pozor, ale deti su nevypocitatelne. Nikomu neprajem takyto stav. Naozaj neexistuje jednorazova a ucinna liecba? Citala som na inej stranke hororove opisy umrti, kde srdca pacientky bolo obrastene candidou. to je ta huba naozaj taka nebezpecna? Prechadza ma chut na sex, lebo sa mi to vzdy po sulozi vrati. Co s tym ak to chem dat rychlo prec?

tinka

Ahoj, matix. Superacidophilus stojí vyše 400 Sk neviem presne. Klikni si na rámček objednávka, tam sú ceny všetkých prípravkov.

zuzana

Babenky este nas so sestrou napadlo, ze v lete by bolo fajn dobre vynechat spodne pradlo a hlavne nosit sukne. Hlavne nech sa to tam vetra a moze to dychat. Od kedy sestra zije v australii, tak spodne pradlo pozna iba pri menstruacii {a noseni nohavic samozrejme, ale tie nosi iba v zime}. A ked uz pradlo, tak nie gatky z umeliny a pri tangacoch treba davat pozor na zvysenu hygienu. Katke tu lekar v Sydney povedal, ze sa ma vetrat pri kazdej prilezitosti.

zuzana

a este ma napadlo, v zaciatkoch liecby, este u prveho lekara, tak tam mi nikdy nedal lekar preliecit aj partnera... a ked som sa ho spytala na to priamo, tak mi tvrdil, ze je to cisto zenska zalezitost... takze aj partnera treba preliecit, aj ked nemam priznaky.... to su take malickosti, ktore nikto nepovie... a iba zbytocne trpime...a lienka 7 tebe drzim palceky,lebo to je u teba asi komplexny problem... drz sa..

zuzana

uz neviem co by som vam tu mohla baby dat... aj ked verim, ze mnohe z vas ste sa s tymi odporucaniami stretli... mozem vam to poslat v kope mailom, alebo si to najdite na www.doktorka.cz cez vyhladavac mykóza, su tam odborne clanky k tejto teme.. :-) neviem mne este nikto nepovedal, neviem ci som pisala, ze nemam pocas menstruacie pouzivat tampony, aj to bol dovod preco sa mi vzdy mykoza vracala a tiez aj pozor na obtieranie sa pri styku o konecnik, aj to moze byt dovod... ak by ma este nieco napadlo, co som robila ja niekdy zle, tak dam vediet... drz te sa...