vaginálna kandidóza

tinka

lienka7, na stránke máš na ľavej strane v zelených rámčekoch pod sebou prípravky. Klikni si na acidophilus a otvorí sa ti stránka o prípravku. Ak si chceš ojednať, tak si klikni na objednávka, je to tiež v zelenom rámčeku nižššie pod prípravkami. Treba vyplniť údaje a pošlú ti to do 48 hodín. Inak ja mám už s kandidózou pokoj vyše roka. Predtým som behala na gynekológiu každý mesiac.

lienka7

Moni, tak toto zaujíma aj mňa. Ja mám 27 a tiež by sme chceli druhé bábo. Ale až tak za 2-3 rôčky. Tak dúfam, že sa dočkáme skôr, ako ma stihne zožrať tá mykóza.

moni

ahojte" ako tak pozeram,je nas neurekom,ja tiez od 15 rokov som na gynde ako doma vyskusali na mne hocico a stale sa to vracia,uz aj u imunologa som bola,ale vzdy je zlepsenie len nepatrne,uz viem o tejto chorobe viac nez dost,uzivam lactobacily atd.......ale. chcela by som odpoved,ako tieto problemy ovplyvnuju plodnost zeny,bo by sme radi babatko,len ci nie je uz neskoro.mam 30r/11 r syna.vie mi niekto na toto odpovedat?dakujem

lienka7

Pišta. Ďakujem za cenné rady. Je to naozaj dosť komplikované a hlavne s tým, čo do seba dávame (myslím stravu :-)). Máš pravdu, lekárske testy a rôzne rady mám za sebou. A naozaj sa cítim ako pokusný králik. Ale ja som si istá, že mám prekyslený organizmus, aj keď moja strava je tak striktne upravená. (zelenina, ovocie, probio výrobky, celozrnná strava, takmer nič vyprážané, málo mäsa-lebo mi veľmi nejde na chuť)...a aj pohybu mám viac ako dosť, ale ... aj tak sa ma to drží ako kliešť. Cítim, že to bude asi aj oslabenou imunitou a hlavne v období jesene, zimy a jari. Tá oslabenosť imunitného systému sa u mňa občas objaví aj ako kútik na ústach alebo ako afta. To mi povedal zubár, že takéto sú príznaky oslab.imunity. Lenže ja už naozaj neviem, ako viacej ju posilniť. Aj tak ďakujem za cenné rady a mením stravovacie návyky. :-)

pišta

Zásadotvorné potraviny:
- surové ovocie, zelenina, zelený čaj, špeciálne čaje na odbúranie prekyslenia, vitamíny dôležité pre dobrý metabolizmus tukov – A, D, E a K (mrkva, žlté a červené najmä zeleninové plody, rybí a repkový olej,...), ... Veľmi účinné sú šťavy zo surových zemiakov a zeleru (pozor, sú silné, riediť s vodou, opatrne s nimi), naštudovať v knihách. VÝBORNÁ vec sú očistné kúry,. Treba sa ale spojiť s odborníkmi z lekárskeho alebo liečiteľského prostredia. Alebo opatrne pomaly, skúšať sama, určite však poštudovať literatúru.
Zuzka, tieto rady samozrjeme nenahrádzajú kvalifikované lekárske vyčetrania, ale tie máš zrjem za sebou. Alebo sa mýlim?
Esšte niečo, niekedy aj prílišná hygiena môže spôsobovať problém, ak sa častým umývaním poruší lokálna prirodzená mikroflóra, ale to asi vieš.
Dvojnásobne ti prajem uzdravenie, lebo viem, aké to je, prežil som podobné veci, i keď teda, mhm, nie až tak celkom. :-)))

pišta

Potraviny, ktoré vyvolávajú kyslú reakciu v tele:
mäso, pasterizované mlieko, syry, biela múka, káva, čierny čaj, cukor VŠETKY sladkosti + všetky rôzne výrobky z nich, teda cca 90% bežnej stravy.
Pozor na kombináciu potravín. Všetko, čo sa nestrávi dobre a napr. vyvoláva nadúvanie v žalúdku a v črevách, podporuje kyslosť v organizme.
Takto môžu človeka prekvapiť aj inak výborné potraviny.
Typickou chybou, ktorú sa dopúšťame, je kombinácia ovocia s niečím iným. Ovocie je tráviaci „rýchlik“, ak sa nekonzumuje samostatne, tá iná potravina blokuje ovocie v žalúdku, ktoré potrebuje na trávenie iba 20-45 minút a tak v žalúdku začne kysnúť.
Aj preto je dôležité dodržiavať delenú stravu.
Voľné radikály a vlastne kyslosť organizmu podporujú nasýtené mastne kyseliny, t.j. menej hodnotné tuky, ale najmä ich tepelná úprava- pečenie, vyprážanie, fritovanie.

lienka7

Tinka, snažím sa to na tej stránke nájsť, ale akosi sa mi nedarí...kde to tam presne nájdem? A ozaj Ti tie tobolky pomáhajú? Ja som ochotná skúsiť hocičo, len nech sa toho zbavím, alebo aspoň nech sa to troška potlačí. Ďakujem.

tinka

Jednoznačne posilniť imunitu a obnoviť črevnú mikroflóru. Veľmi vyčerpávajúco a dobré odpovedal jatyon aj zuzka. Moja osobná skúsenosť je taká, že je potrebné aj po preliečení candidózy dlhodobo užívať probiotiká. Ja si objednávam Superacidophilus z -odkaz odstránený- Jedna tobolka obsahuje až 6 miliárd mikroorganizmov rôznych druhov laktobacila, je ozaj účinný a cenovo výhodný. Inak veľmi dôležité je obmedziť cukry a rôzne sladkosti tiež dlhodobo.

lienka7

Pišta. Ďakujem za radu. No nie je to zlý nápad, môžem to skúsiť...Včera večer som uvažovala aj nad tým, že asi úplne vysadím potraviny, ktoré môžu vytvárať kyslejšie prostredie. Lenže, neviete mi niekto povedať, ktoré potraviny sú zásadité? Veľmi toto neovládam...Možno by takáto zmena by mi mohla pomôcť. Ináč, je to príšerná bolesť....včera večer som ostala v posteli s manželom a so slzami v očiach. Neprajem to žiadnej žene a vlastne ani chlapovi...Pekný deň prajem všetkým.