vaginálna kandidóza

pišta

Lienka7, máš pravdu, nemusím mať pravdu (:-)). Zdravie, to je aj o hľadaní aj o omyloch.
Ak by ťa predsa len zaujímalo, ako je na tom tvoj organizmus, čo sa týka kyslosti, kúp si v zdravotníckych potrebách lakmusový papierik na meranie Ph moču.
Malinká "obštrukcia" naviac. Aspoň niekoľko dní a uvidíš.
Ak je to Ok, treba hľadať ďalej.
Ja som takto hľadal svoj "recept" na svalový reumatizmus asi 15 rokov, kým som ho našiel...

lienka7

Zuzi, ja som skúšala naozaj všetko a všetkými možnými spôsobmi. A nedávam za pravdu ani Pištovi. Ľudia, ja som človek, ktorá má 27 rokov, nepijem, nefajčím (a v živote som to ani neskúsila), od svojich 17 rokov sa stravujem tak racionálne, že to asi nedokáže nikto, zjem neuveriteľné množstvo zeleniny, ovocia, čajov, celozrnná strava, nízkotučná, takmer vôbec nejem mäso (lebo mi akosi nejde na chuť), jogurtov sa najem toľko, že by som ich mohla svojim telom aj vyrábaťm, acidko a iné "bifidus" nápoje zbožňujem a pijem ich nie kvôly črevnej flóre, ale kvôly tomu, že mi neuveriteľne chutia...veľa športujem, hýbem sa, starám sa o seba čo sa týka hygieny, používam neparfémované mydlá určené na intímnu hygienu, pred a po každom milovaní sa s manželom sa umyjeme...ja už naozaj neviem, čo môžem viacej urobiť....asi je to v mojom tele už "navždy"...aj posilnenie imunity, otužujeme sa, nechodím na miesta, kde by som tie kvasinky chytila (plaváreň, sauny...), používam bavlnené spodné prádlo, intímky....aj tablety a čaje na posilnenie imunity...a proste nič nič nič....je mi z toho do plaču...Aj teraz mám mykózu v takom stave, že som si až do krvy poškriabala to, čo môj manžel tak miluje...:-/

zuzana

pista to je to.. vystihol si to, ze to treba liecit hlavne z vnutra... drzte sa... a lienka 7 a skusla si v case ovulacie posilnit imunitu a robit si vyplachy este pred vznikom... :-(

pišta

Dámy, dlhšie som rozmýšľal, či vôbec vstúpiť do vašich "teritorálnych" vôd, som len muž.. Je mi však ľúto, že takéto problémy sú, tak mi dovoľte vysloviť svoj názor.
Mykózam a kvasinkám sa dobre darí v kyslom prostredí. Preto je možné, že vyššie popisované problémy treba riešiť obrazne aj doslovne už v ústach a žalúdku.
"Zlé" jedlá alebo zlá kombinácia aj zdravých potravín tvorí hlavnú príčinu nášho prekyslenia. Okrem toho vstpujú do toho stresy a negatíávne emócie, znečistené prostredie a nedostatok pohybu, infekcie.... Ale výživa, tá je najväčší beťár. Touto cestou sa vám môže podariť zvrátiť recidívy vo svoj prospech.
Všetky lieky, maste, vodičky môžu pomôcť ale z dlhodobého hľadiska to nemusí znamenať riešenie (ako aj samy o tom píšte).
.
Pozrite si viac o kvasinkách - www.candida.cz,
.
Koniec vstupu do "teritorálnych" vôd :-).
Nech sa vám darí!

lienka7

Ahojte baby.
Tak ako tak vidím, tak nie som jediná členka tohto "kvasinkového klubu". S takýmito mykózami a kvasinkami sa stretávam pravidelne každý mesiac. Pre pána doktora som ako pokusný králik. Na mne už bolo aplikované takmer všetko, čo ste tu spomínali. Najviac mi zabrala 4 mesačná liečba tabliet Gyno-pevaryl spolu s masťou. Tablety boli aj perorálne, ale aj na vaginálne vkladanie. A masť na preventívne potieranie. Ináč mi za cca 10 rokov liečby nezabralo NIČ!!! Počas tehotenstva a asi pol roka po porode som mala pokoj. Ale teraz som tam, kde som bola. Už si pripadám ako nejaká neschopná ženská, ktorá buď zanedbáva hygienu alebo strieda partnerov ( a to som spolu s mojím už manželom viac ako sedem rokov)! Je to sila, aj sa za to hanbím. A tie nepríjemné pocity s tým spojené...a viete čo je najzaujímavejšie. Že mne sa to objaví tesne po ovulácii alebo paralelne s ňou. Asi to bude zvýšenou vlkosťou a vtedy sa vytvára ideálne prostredie pre mrchy kvasinky. Poviem vám pravdu, že mám toho tak akurát dosť. A tie vyhodenée peniaze za milióny intimiek....joooooooooooooj....pomooooooooc....Hád am nás to raz prejde a bude už aj mne dobre....:-). Pekný deň.

zuzana

Caute baby: Skuste si pozriet portal www.doktorka.cz je tam o tejto chorobe vela. Co sa tyka mna ja som sa tohto zbavila az po vyplachoch Tantum Rosa a po posilneni imunity a a hlavne preliecit crevnu mikroflóru tabletkami Lactobacilus acidophilus. Lactobacilus acidophilus su vlastne podavane mikroorganizmi ktore sa nachadzaju prirodzene v nasej crevnej mikloflóre a ak sa ich vyskyt znizi alebo narusi, co sa stava pri kvasinkovach onemocneniach /a pri uzivani antibiotic/ je treba ich dodavat vo zvysenej forme. Su to tie iste bakterie co su v jogurtoch, len vo zvysenej podobe. Ja ich uzivam rano jednu pri ranajkach pomezi jedlo. Netreba sa dat v lekarni oklamat, lebo davaju aj rozne podobne pripravky na tej istej baze, co je ok. Mozu sa brat aj tie, ale treba si davat pozor na obsah balenia a na cenu. Toto balenie ma vyse 75 tabliet a stoji okolo 300 korun, ale ja som sa raz sekla a dali mi nieco ine, lebo tento pripravok nemali cena bola okolo 350 sk, ale tabletiek bolo iba 30. Tak si treba dat pozor. No, neviem co by som ti este mohla povedat. Ak budes mat nejake ozaky, tak sa spytaj a nevzdavaj sa. Tiez je dobre sa vyhybat antibiotikam a ked je uz nutne ich brat, tak poslednych asi tak 5 dni s antibiotikami treba zacat brat Lactobacilus acidophilus a brat ich treba aj nadalej po ukonceni liecby antibiotikami, asi tak 10 dni. Lebo antibiotika zabijaju a narusuju aj dobre bakterie a crevnu mikloflóru. Tiez ich treba brat cez menstruaciu a kratko po nej lebo je oslabena imunita. V skratke na zaciatku liecby treba brat lieky jedno cele balenie kazdy den 1 tablebka rano. Po tomto obdobi staci uz len cez a po menstruaci, po antiotikach. Sestra zase uziva tabletky Inner health plus, to je nieco podobne ako Lactobacilus, ale neviem ci to dostat na nasom trhu. No, neviem ci som to napisala dost jasne, lebo je vela veci okolo toho. Ak mas nejake otazky, tak sa spytaj. A vzdy po opakovanomm navrate choroby treba preliecit aj partnera! Ono je to take svinske, ze u chlapov sa to nemusi ani prejavit na vonok, ze to maju a dalej si to prenasaju. :-(

Zoznam liekov co beriem a naco:

Gyno-Pevaryl 50 ( vaginalne gulicky) alebo Gyno-Pevaryl 150 na vkladanie, priama liecna v posve
Clotrimazolum vaginalne gulicky na vkladanie, priama liecba v posve + krem Clotrimazolum /krem aj parnerovy/, tiez moze byt krem Canesten
tieto dva sou na predpis!!!

Potom co dostanem lieky bezne v lekarni:
Lactobacilus acidophilus - na podporu imunity a obnovenie zdravej crevnej mikroflóry, 1 balenie zobrat cele kazde rano jednu tabletku s jedlo t.j. 75 tabliet, potom uz len iba ked berieme antibotika ked uz nie je ina moznost, a cez a po mestruacii. Vhodne dat aj partnerovy.
Chilly intima - mydlo na imtimnu hygienu, moze pouzivat aj partner
Tan Tum Rosa - pripravok na vyplachy (pozostava z prasku na roztok a indikatoru), indikator vzdy treba pred kazdym pouzitim vy varit a pouzivat na pripravu vaginalneho roztoku iba prevarenu vodu. Robit si asi tak 2x do tyzdna prevetivne a po kazdom pohlavnom styku.

Zoznam liekov co beriem a naco:

Gyno-Pevaryl 50 ( vaginalne gulicky) alebo Gyno-Pevaryl 150 na vkladanie, priama liecna v posve
Clotrimazolum vaginalne gulicky na vkladanie, priama liecba v posve + krem Clotrimazolum /krem aj parnerovy/, tiez moze byt krem Canesten
tieto dva sou na predpis!!!

Potom co dostanem lieky bezne v lekarni:
Lactobacilus acidophilus - na podporu imunity a obnovenie zdravej crevnej mikroflóry, 1 balenie zobrat cele kazde rano jednu tabletku s jedlo t.j. 75 tabliet, potom uz len iba ked berieme antibotika ked uz nie je ina moznost, a cez a po mestruacii. Vhodne dat aj partnerovy.
Chilly intima - mydlo na imtimnu hygienu, moze pouzivat aj partner
Tan Tum Rosa - pripravok na vyplachy (pozostava z prasku na roztok a indikatoru), indikator vzdy treba pred kazdym pouzitim vy varit a pouzivat na pripravu vaginalneho roztoku iba prevarenu vodu. Robit si asi tak 2x do tyzdna prevetivne a po kazdom pohlavnom styku.
Zasady:
Obmedzit hlavne prijem cukrov, (protikavsinkova dieta), menit uteraky, preliecit vzdy aj partnera, po kazdom styku sa treba ist osprchovat /obaja partnery/ a urobit si vyplach, pocas menstruacie nepouzivat tampony....
Kvasinkove onemocnenie je OCHORENIM CELEHO SYSTEMU/ ORGANIZMU, preto ho nestaci liecit,len lokalne ale hlavne z vnutra. Pripadne otazok mi mozte baby napisat. Poradim, neda sa vsetko povedat naraz je toho okolo vela. Liecba je dlhodoba zalezitost, ale da sa to...
papa Zuzana mail: buzka@pobox.sk

frogo

ahojte ja mam rovnaky problem a prednedavnom som citala o tom ze divy robi navlhceny tampon pokvapkany cajovnikovym olejo...tak to skusam..potom napisem ci pomohlo ok?!zatial sa majte bezkvasinkovo;-)

easy

myslím, že životospráva a životný štýl (stres, obliekanie) majú na to najväčší vplyv. doma a na spanie nepoužívať syntetické nohavičky

LauraM

tak som sa dostala do vášho klubu.. mám otázku na nick jatyon -odporúčaš chilly intima - je rozdiel medzi Lactacydom a chilly intima okrem výrobcu?

enka

jessica: "naučiť sa s tým žiť" ale ja som bola odhodlaná urobiť všetko pre to, aby som sa toho zbavila.. a teraz neviem.. dobre výsledky - výtok stále je :( k doktorovi už nechcem ísť.. Tak ak náhodou zázrakom objavíš niečo, čo pomôže, tak mi daj vedieť ;)