vaginálna kandidóza

summer*

Ahojte, neviete náhodou, či je krém Candibene(to je tiež na tie vaginálne problémy) dostať v lekárni aj predpisu?

valika

ja som mala dlho tento problem a po skusani vsech pripravkov masticiek a iných stacilo uplne mala vec a to výlucit zo satnika rifle... sama by som neverila ale pommohlo a som rada,preto dievcence skuste nenosit rifle/tesne nohavice 2 -3 tyzdne a mozno aj vy uvidite výsledky ...

any

Ahojte baby, takze ja som s tym tak isto bojovala viac ako jeden rok, ale dostala som sa z toho takto: 1)žiadne sladkosti - vôbec ani kus cukru do kávy...2) 3 x denne Laktobacily z lekárne (odporúčam Swiss) + jednu až 2 tobolky cesnaku - kto spapá prírodný tak o to lepšie, ale potom človek celý deň smrdí...a jogurty - najlepšie biele, cmar a acidko... 3) výplach Tantum rosa... ale nie každý deň! tak 3-4x do týždňa, kým to neprestane páliť.. 4) vylúčiť zo stravy okrem cukrov aj kvasinky... t.j. pivo, kvaseny chlieb, buchty na pare... 5) indikátorom plesní je Váš jazyk .. kým ne na ňom biely povlak, nie ste z toho von....6) veľa trpezlivosti ... dieta bez cukru a kvasiniek minimálne 3 mesiace...(super sa po tom chudne -6kg za 3 mesiace bez cvičenia...). Tak toť vsio.... Tie krémiky a čipky nepomáhajú.

katuskab

skuste zajst na forum o dlhotrvajucich zapaloch posvy su tam dost dobre rady ktore platia aj na mykoticke ochorenia moje problemz trvaju 12 rokov ale pomoc existuje!!!

zuzana24

To daja1: tiež mám podobné problémy, a gynekológ mi nevie od výtoku pomôcť už skoro 5 rokov, vždy mi dá niečo na preliečenie, čo zaberie tak na týždeň. S kolenami mám tiež problémy, ortopéd mi odporučil len operáciu, čo som odmietla. Často ma bolievajú, opúchajú a podobne. Jem dostatok zeleniny, ovocia, sladké len výnimočne a stále mám problémy. Ja už neviem, čo robiť. Som z toho na nervy, a keď čítam sprievodné javy pri kvasinkových ochoreniach, tak mám pocit, že ich mám všetky: únavu, zmeny nálad - dosť časté a často bez príčiny a podobne. Som zvedavá ako tvoja dcéra pochodí s výsledkami.

trixi

mne odporučil gynekolog prípravok TANTUM ROSA to je taky prašok, ktorý sa rozrobí v 0,5 l vody a potom sa robia vyplachy, je k tomu dostať taky aplikator, bežne to dostať v lekarni bez predpisu, a vraj je to dobre preventívne používať, takže skus a uvidiš či ti pomože

daria

Ahojte. Aj mna trapi mykoza. To som nevedela,ze je nas tak vela. Prvy raz som na tejto stranke. Liecim sa uz asi 2 mesiace. Prvykrat som sa dobre nepreliecila,lebo som popri mykoze zacala brat antibiotika na anginu.Odvtedy sa to stale vracia, nic nezabera. Ani candibene, ani fungicidin...tiez gynoflor,candibene alebo Nystatin Galex (cipky do posvy).Uz som obmedzila aj sladkosti.Neviem ako vy...ci je to normalne. Ja stale citim take svrbenie,palenie, hoci mne sa zda,ze to na pohlad nie je take hrozne...,sem-tam citim akoby take drobne ranky, ktore akoby praskali a to potom stipe. Mate to aj vy? tiez mam v poslednej dobe problemy pri milovani, furt ma to boli..., moze to s tym suvisiet? samozrejme,teraz to uz s manzelom nerobime, pre istotu, kym sa nevyliecim. Prosim,ktora mate chut,napisat mi, poradit mi...., mozte mi napisat aj na mail daria26@centrum.sk.

vivien

ahojte,asi pol rokama trapila vaginalna mykoza,objavila sa skoro po kazdom pohlavnom styku a menzesom.Nezabrali cipky ani celkove antimykotika.Kupila som pripravok DIDA,2 tyzdne po uzivani som uz nedostala pred menzesom a po styku vytok a uz treti mesiac som v poriadku.Exituju Gyntima cipky s obsahom kys.mliecnej,tie aplikujem na noc asi 4 dni pred menzesom.