Učitelia nezarábajú najmenej

Príspevok v téme: Učitelia nezarábajú najmenej
biela mačka

Dnes som bola na pohovore na pozíciu recepčná - núkajú 2,32 na hodinu, síce netto - ale krát 160 hodín mesačne ---- bieda...
Na poštách pracovníčkam za priehradkou ponúkajú v Blave 360 brutto!!!!!!! Sú tam odmeny, ale tie byť nemusia....Z čoho má človek žiť? ja som mala v telemarketingu DVE EURÁ BRUTTO na hodinu!!! Síce k tomu boli príplatky za to, koľko klientov som zohnala, ale aj tak. Skúšam stále rakúsko,, len sa obávam, že nakoniec budem musieť zobrať slabo platenú prácu na Slovensku.

biela mačka

no, zo začiatku sa určite každý učiteľ s nadšením pripravuje - ale keď potom vidí, že sa môže aj roztrhať, no žiaci na neho dlabú, tak prípravy odflákne

Vojtoo

0vecka ver mi ze su ucitelia, co aj doma nieco pripravuju :D bodaj by kazdy ucetel co mi dal drsnupisomku bol taky ako opisujes :P

0vecka

zaujmave ze ja mam take skusenosti s ucitelmi ze su to ludia co seru na ziakov neurobia ani prd nadramec... a take ze doma nieco pripravovat??? jj asi tak na marse... niektory nieco obcas vysvetlili ale boli aj taky co zadali "samostatnu pracu" a citali si noviny alebo odisli kecat s ostatnymi do kabinetu a obcas vyleteli ze co robime taki hluk

ivanečenka

Sorry, že vám sem skočím, ale máte vcelku skreslené predstavy o učiteľoch:) robila som učku, mala som najvyššie možné dosiahnuté vzdelanie (12tka trieda myslím) a zarábala som v čistom 550 evri (plus, mínus). Mali sme síce "prázdniny", ale nie sú žiadne knihy, deti potrebujú nejaké študijné materiály, tak počas "prázdnin" som vyrábala pracovné listy a podobné hovadiny (a ešte dávala niekde sponzorsky vytlačiť, lebo v škole nebol stále toner. teraz robím v súkromnej sfére a je to o 100 % lepšie, prídem domov a neriešim robotu, mám voľný čas pre seba.

biela mačka

moment..keď v zmluve som mala dve eurá brutto na hodinu, som čo mala robiť???
1. nepodpísať zmluvu a možno by som ďalší 3/4 rok bola bez práce alebo 2. zvodne sa usmiať na šéfa, zaklipkať mihalnicami a sladkým hláskom povedať, že chcem viac?.....

kablica

Ja tomu rozumiem az moc dobre. Je za tym absolutne strasna povaha bielej macky. Ja by som takeho zamestnanca urcite nechcela, radsej by som robila sama aj jej pracu...

Lulita

tak tomu celkom nerozumiem, lebo kamoska v hrackarstve mala 550 v cistom v BA, uz aj ja na vychode zarobim trosku viac ako macka, fakt divne na BA...

Lulita

tak v 40tke sa uz tazsie nieco hlada a do butikov a za casnicky chcu mlade, este mozno nejaka restika, klasicka, co berie aj starsie, ale ju by som skor do administrativy hodila

ale tazko sa to cita, clovek ma 40 a prazdny ucet :(

kablica

Maoam, ty si vazne DOKAZES predstavit, ze biela macka ta prijemne usmiata ochotne obsluhuje v restike? Vsak ona vie len skuvinat, ake je vsetko otrasne. Typicky priklad cloveka, ktory "chce" len naoko, v skutocnosti "nechce", vsade je milion ALE..