Učitelia nezarábajú najmenej

Príspevok v téme: Učitelia nezarábajú najmenej
biela mačka

Dnes som bola na pohovore na pozíciu recepčná - núkajú 2,32 na hodinu, síce netto - ale krát 160 hodín mesačne ---- bieda...
Na poštách pracovníčkam za priehradkou ponúkajú v Blave 360 brutto!!!!!!! Sú tam odmeny, ale tie byť nemusia....Z čoho má človek žiť? ja som mala v telemarketingu DVE EURÁ BRUTTO na hodinu!!! Síce k tomu boli príplatky za to, koľko klientov som zohnala, ale aj tak. Skúšam stále rakúsko,, len sa obávam, že nakoniec budem musieť zobrať slabo platenú prácu na Slovensku.

Maoam

poznam osobne 10 ucitelov (aj takych, co oducili 25r) a vsetci sa mali a maju super, kopa volneho casu, vikendy, na ZS a SS casto uz o jednej doma, vkuse sviatky a prazdniny...ale vsetci sa stazuju, ake to maju hrozne a strasne :DD

a ked vidia inych, ktori pridu domov vecer o 20h, tak neveria, ze take povolania mozu jestvovat :DDDD

brmbrm

ucitelia robia 5 hodin denne a maju 2 mesiace platenych prazdnin v roku, to je proste fakt (to ze par hodin pocas prazdnin si musia v skole odsediet je len formalita). ich sposob vyucovania a ich nasadenie je na urovni skolstva za marie terezie, nula bodov. jedinym problemom v ich praci v dnesnej dobe mozu byt nespratni ziaci, ale aj tak nech mi nikto nehovori ze to za ich 600 euro mesacne v cistom nestoji. ucitelia sa stazuju pretoze si nikdy v zivote nevyskusali ziadnu inu robotu, odvolavaju sa len na prazdne frazy o tom ze ucitel "musi byt autorita" alebo argumentuju tym ze maju predsa "vysoku skolu".. len to je sice pekne ale ostatni ludia si nezasluzia uznanie a vyssi plat? ved nielen ucitelia maju VS (navyse nielen obycajnu pedagogicku). su to statni uradnici ktori vobec v pomere k vykonu a v pomere k vykonu k ostatnym ludom v SR nezarabaju vobec zle. zvysenie ich platov sposobi akurat to, ze zase ostatni ludia v sukromnej sfere sa budu na ich nadstadnardne platy musiet poskladat. problemy skolstva to nevyriesi, budu zase vyssie dane alebo budu tie peniaze chybat inde ale hlave ze ucitelia budu mat nadstandardne platy. ja sa mam kde prihlasit po nadstandardny plat? na urade vlady ci skor na lamparni?

Maoam

Lost,napr. ja som epileptik a kedze som nestabilny epileptik a mam zachvaty, do auta smiem nasadnut iba ako spolujazdec :D, vazne teraz.
Na to aby si mohol jazdit, musis byt tusim 4 roky BEZ zachvatu.

biela mačka

to centrum je od vlakovej stanice vzdialené hodinu pešo - zo zastávky MHD, ktorá sa nachádza pri vlakovej stanici, tam autobusy nejazdia, auto nemám - tak ako sa do toho komplexu dostanem???

Vojtoo

Maoam, ten 5r list nebol napisany zrovna LEN pre mna, ak chapes na co konkretne myslim :))))
ale napisem si asi LEN pre seba dnes vecer...

biela mačka

a napríklad v sobotu idem do Parndorfu, lebo v niektorých obchodoch hľadajú predavačky a chcú CV osobne - lístok na vlak ma stojí 6 euro, potom trebárs mna zavolá niekto na pohovor cez týždeň - to je ďalších 6 euro, poto zase na iný deň niekto - takže stojí ma to peniaze a úrad práce cestovné pri hľadaní si práce neprepláca - keď človek ide do zahraničia