Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

Mimulus

sleeper - napíšem to trošku zrozumiteľnejšie aby zase všetci nepísali, že si protirečím alebo, že meliem stále to isté. Ja naozaj neviem či tomu čo píšem rozumiem len ja sám alebo sa neviem vyjadrovať? nech je to ako chce tak...

Realista, optimista, pesimista - áno poznám tieto slovíčka a nepoužívam ich bez toho aby som poznal ich význam. A nie sú to len pojmy ale sú to charakterové črty jednotlivých ľudí v súvislosti z ich pohľadom na svet okolo nás.

Všetci ľudia, keď sa narodia sú optimistami - život, práve život ľudí mení. Mne tento pohľad na svet bohužiaľ zostal a sním kopa emócií, ktoré by som radšej ,,nemal,,! Vidím realitu okolo seba - teda som realista, vidím ako to speje do riadnej..., teda som pesimista, no zároveň verím, že tu ešte stále nejaká nádej je takže budem asi aj optimistom nie?
Môžeš si teraz vybrať no nikdy nebudem súhlasiť s touto vetou:

,,Ty naopak si pesimista, lebo vidíš veci ciernejsie nez sú.,,

pretože je v súvislosti s mojím ,,Ja,, nepravdivá.

sleeper

Ty si mylis pojmy. Čo chapes pod optimizmom? Lebo to čo opisujes optimizmus nie je. Ty si mal nejaké nerealne ilúzie o svete. To nie je optimizmus. Optimista realitu vidí, aká je, ale neberie ju tak tragicky. Ty naopak si pesimista, lebo vidíš veci ciernejsie nez sú. Vďaka svojim iluziam.

Mimulus

ta3 :D :D :D :D :D Veľmi dobre som sa pobavil :D Ďakujem :D

Ináč len pre informáciu tak ľudia s vierou,optimistickí ľudia, tí, ktorí majú nádej,ľudia s emóciami na správnom mieste, spravodliví, čestní, láskaví...bývajú väčšinou psychicky chorí, pretože tento hnusný svet nie je pre nich a nedokážu sa mu prispôsobiť. A outsiderom je byť ťažké :)

Ale dobre som sa zasmial :D

ta3

Mimulus, uz druhykrat som Ta nachytala na hruskach

pretože ten pocit prázdna je strašný...

možno sa to bude teraz všetkým zdať ako čierny humor ale som nasiaknutý optimizmom

clovek nasiaknuty optimizmom podla mna asi tazko ma strasny pocit prazdna

teraz uz aj ja viem, ze nie si Genesis, on si nezvykol z ludi strielat, ani klamat, Genesis je ferovy clovek

Mimulus

ninajenina - som veľmi rád, že si sa sem vrátila :) Ja sa totiž neviem vyjadrovať, nikto nechápe čo píšem tak možno pochopia práve teba :)