Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

Mimulus

anjelik* :) ďakujem

Sejla - to, ako píšem na fórum ešte neznamená, že v skutočnom živote taký aj som. Myslíte si, že som smutný, frustrovaný, zacyklený manipulátor ale v skutočnosti by si ma nespoznala. pamätaj je veľmi veľká šanca, že ma poznáš :)

ta3 - áno toto je moja veta a presne som vedel, že sa toho niekto chytí ale napriek tomu čo som napísal si stojím za tým, že som žiadnu chybu v živote neurobil. Možno pre iných to chyba bola ale žiadne zo svojich rozhodnutí doteraz neľutujem a nikdy ani nebudem. Môžeš sa ty pozrieť do minulosti a povedať si, že si nespravila chybu alebo žeby si niečo nezmenila?
Možno píšem dosť nečitateľne ale vždy veľmi dobre porozmýšľam, kým niečo napíšem alebo urobím - tak aby som svoje slová alebo rozhodnutia nemusel ľutovať.
Mýliš sa ak si myslíš, že mám negatívny postoj - práve naopak a ničí ma práve to, že outsider s pozitívnym postojom 15 sa 15 rokov trápi na tomto svete. No ako zmeniť pozitívny postoj k veciam ak človek na jednej strane nechce ale ak ho na druhej strane spoločnosť núti? A nedá sa to tak ako písala Anjelik, že navonok sa môžem tváriť ako spoločnosť a vo vnútri budem stále veriť svojím ideálom. Toto strašne vyčerpáva - po 15tich rokoch...

Fo -vidíš, to je rozdiel medzi nami. Ty sa zmeniť chceš, pretože si niečo pokazil, máš nejakú vlastnosť, ktorá ti vadí alebo si urobil niečo zlé. Ale ja som outsider, vždy som bol outsider s názormi, ktoré stádo veľmi nebralo a môžem sem s kľudným svedomím napísať, že mi bolo lepšie. Lenže s týmto postojom, dobrým srdiečkom a s kvantom emócií, ktoré nemáš komu dať v tomto svete jednoducho neprežiješ. Nie je v dnešnej dobe miesto pre citlivých ľudí!!! Ak sa chceš zmeniť tak porozmýšľaj...podľa mňa sa to nedá - človek nemôže zmeniť svoju osobnosť!

Fo

A este doplnenie...netvrdim ze by sa Mimulus mal zmenit,ze robi nieco zle...nepoznam ho preto ho nesudim...kazdy by mal sam v sebe citit ci potrebuje tu zmenu alebo nie...len aby som niekoho neurazil alebo nejak nedehonestoval.

Fo

Ta3- moj nazor je ze ak clovek naozaj chce tak sa zmenit dokaze a to nie len na margo Mimulusa...tymto netvrdim ze on sa zmenit nechce, len si mozno nepripusta tie spravne chyby ktore by za zmenu stali. Ale niesom tu aby som niekoho sudil alebo vnucoval moje nazory, to v ziadnom pripade...len som chcel reagovat na tvoj posledny prispevok v tejto teme...je tu myslim vela ludi co sa zmenit chcu,vratane mna no nevedia ako, ako sa pohnut z miesta...mam ciel a viziu co zmenit chcem,viem kde je chyba (a nieje jedna)...no ako sa zmenit?uvedomit si to nestaci ale vyzaduje to tvrdu pracu na sebe...ale AKO? Literatura? Odbornik?...asi to potrebujem vysvetlit polopate :)

ta3

ahoj Mimulus, povedala som sice, ze v tejto teme koncim, ale nasla som Tvoj prispevok v teme Strasne to boli, na ktory mi nedalo nereagovat a kedze si tam napisal nieco v tom zmysle, ze us do temy viac neprides, tak moju reakciu na Tvoj prispevok sem prekopirujem

ale, ale, co to citam Mimulus, je to naozaj prispevok od Teba?

" nerozmýšľaj presne tak ako ja, pretože sa ti to aj splní."

takze uz pripustas, ze ako myslime taki sme?, toto je dokaz toho, ze si si vedomy, ze si v minulosti robil chyby a vies aj kde (hlavne ze si vo svojej teme stale tvrdil, ze Ty si nikde chyby nerobil), tak ak mas trochu filipa, nerad iba druhym, ale hlavne sam sa podla toho aj riad, cize nemysli ako v minulosti, to je jedna z tych zmien, ktore sme Ti radili v Tvojej teme Preco? a ktore si Ty neprijimal, rezolutne si sa branil kazdej zmene, isto, aj vonkajsie vplyvy dnesneho amoralneho sveta hraju svoju rolu, ale podstata Tvojich problemov tkvie priamo v Tebe, v Tvojom nespravnom mysleni a v negativnych postojoch voci ludom a veciam okolo seba, predsa ak som sa raz sklamal (alebo aj stokrat) v laske, este neprestanem verit v lasku a hladat ju, ak ma niekto podviedol, este to neznamena, ze vsetkym sa neda verit, ak nezmenis myslenie, budes este dalsich 15 rokov preslapovat na mieste, ako ked tlacime kapustu v sude

Sejla

mimulus, na základe tvojich príspevkov sa nedá ani náhodou odhadnúť, čo presne ti je, máš príliž subjektívne vnímanie a máš len také všeobecné kvázi filozofické reči, všetkých tu manipuluješ, na príspevky reaguješ s tým, ako sú super napísané, pričom rady v nich ignoruješ, ja neviem o čo ti ide...

anjelik*

Ja áno, odpustila by som mu. :o) Nie som ten typ, ktorý sa cíti na to, aby odsudzoval konanie druhých a ako taká viem pochopiť, prečo ľudia chybujú a dať im šancu znovu sa mi priblížiť. Len by som zvažovala, nakoľko sa mu znovu otvoriť, ale neodmietala by som ho a bola mu znovu oporou. :o) Snáď si rozumel, ako to myslím.

Mimulus

Mám jednu otázku a nebudem zakladať tému tak poprosím odpoveď.

Ak by za vami prišiel ,,priateľ,, ktorý vám veľmi ublížil už po druhý krát a prosil by o odpustenie, odpustili by ste?
Pravdou je, že som osobitný prípad a po všetkých tých sklamaniach už nechcem opäť spadnúť ale riskli by ste to?

Mimulus

SZ - pekne napísané - veľmi pekne :)

Konečne ďalšia vec s ktorou úplne súhlasím. Pokúsim sa ale zatiaľ som sa ani tých snov nevzdal, ani ma nesklamali ale určite to je veľmi pekne a zrozumiteľne napísané :) Ďakujem