Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

-.*-

ahoj mimulus

presiel som si asi poslednych 50% prispevkoch a musim povedat, ze ti viacmenej skoro kazdy radi velmi dobre a chcem sa pridat k nim

ak mam povedat svoj nazor, v mnohych prispevkoch trepes piate cez dievate a si podla mna dost tvrdohlavy ... nesom si isty ci iba trollujes alebo to proste nechapes, ale ak to nahodou nechapes prave ti, ako to ocividne vyzera, ze ta nikto nechape, alebo ze sa proste sam nevies presne vyjadrit, co mi pride ako vyhovorka, zober si uz len logicky fakt, ak zacnes povazovat, ze svet je neprijemne miesto a ze si kvoli niekolkym sklamanim (dajme tomu, ze to bolo nadpriemerne vela) prestal verit, ze existuju aj spravny ludi, ktory maju mnoho hodnot v ktorych si prestal, tak ja osobne si myslim ze to s pribudajucim casom budes mat coraz tazie, tvoje vzorce v hlave sa uz dlhsiu dobu deformuju prave do tychto negativnych zmyslani az ti nakonec z toho uplne zacne hrabat ... pride mi az povinnostou ti oznamit kam smerujes, asi sa ti to lahko nebude citat, ale ber ze aj taka moznost tu je, ak ta uz nenapadla, stale sa k nej priblizujes

zacni uz aspon trochu pozivitvnejsie mysliet, neni to o tom, ze musis ist v stade, ani zdaleka, alebo ze mas verit tym dristom o smiaty sa a podobnym volovinam, ktore tu uz niekto nacrtol... ty si podla mna tvoris vlastny svet, ktory ma velmi malo logiky a pochopenie, dokonca si myslim, ze mas az prilis obmedzene chapenie reality a si prilis pre nu sensitivny

poviem ti len jednoduchu pomocku, ktora bude urcite matematicka spravna, ak existuje na tomto svete 5% ludi, s ktorymi si budes rozumiet a budu mat podobne hodnoty ako ti, tak je jasne, ze budes musiet spoznavat viac ludi aby si na takych narazil, a rovno ti poviem ze toto percento je daleko vyssie, len si to proste podla vzdal prilis skoro, lebo mas trochu vyssie naroky a to stava, ze budes musiet dlhsie filtrovat ludi a castejsie naraz na skalamanie, mozno znie to cele trochu odborne, ale myslim si, ze to aspon trochu pochopis, ak ostanes doma a budes stale diskutovat o tom, ze preco by som mal toto a hento, tak daleko nepochodis, bud si isty, ze to bude len a len horsie a na tvojom mieste by som si zacali vazit, ze sa ti niekto taktom anonymne snazi aspon nacrtnut spravne vzorce zmyslanie ... ak to nepojde, kludne to mozes vzdat aj o 10rokov, ale myslim, ze za tu dobu sa posunies niekam inam a mas este stastie, ze existuje nieco ako internet a takteto fora, co by si robil pred 30rokmi?

Sejla

Sleeper, aj mne písal že je veľká pravdepodobnosť, že ho poznám, vraj si to mám zapamatať :D Ktovie čo tým sleduje. Ja už nato nemám nervy, však vidíš tie reči :)

sleeper

Kde som napísala "poznám ťa" ? A nechápem prečo mi stale pises že sme možno v kontakte každý deň. Stopercentne nie. Ja viem, s kým sa stretávam, tak si tie úplne zbytočne poznámky môžeš odpustiť .

Mimulus

sleeper - veď práve preto nepoužívaj slovné spojenie ,,poznám ťa,,

A ak si myslíš, že píšem haluze to je tvoj problém. Fórum je verejné a myslíš, že len tak sem začnem vypisovať dôverné informácie? Pamätaj si, že nič na internete nie je anonymné a z fóra naozaj dôverujem len pár ľuďom. Za ten rok čo som tu o mne ľudia vedia len toľko, čo som sem bol ochotný napísať - nič viac, nič menej!

sleeper - je dokonca možné, že sme spolu v osobnom kontakte každý deň. Nikdy nemôžeš vedieť :)

sleeper

Áno, Mimulus všetci ťa poznajú :) no nenapisal si sem nikdy nič závažné, čo by sa ti stalo, okrem tých haluzi s tým vrahom.

Mimulus

sleeper - len tak pre informáciu - poznáš ma? Ak nie tak odkiaľ vieš čo som prežil? Čo ak sa mi v živote stali oveľa horšie udalosti? Ale tak ako myslíš - nebudem sa s tebou hádať.
A čo sa týka depky tak tú môže mať človek po tom čo dostane zlú známku v škole, že mu kaderníčka urobí zlý účes alebo ak sa poháda s niekým koho miluje. Vieš ty vôbec čo je to depresia? Áno nemám ju diagnostikovanú ale dúfam, že sa čoskoro dozviem čo mi vlastne je a potom ti dám určite vedieť. A slovíčko určite by som pri tom či ma poznáš alebo nie určite vypustil :)

sleeper

Určite ťa nepoznám Mimulus. Depka je skrátený výraz pre depresiu. Nemáš ju ani diagnostikovanu, tak to môže byť len mrzutost. Sú take mrzute typy ľudí, stale na všetko frflu. Potom sú otraveni sami zo seba. A prenášajú to na ostatných. Ti sa im potom vyhýbajú. Optimista by nepisal to čo pises ty. Optimistka je napr ťa3, lebo napriek zlému manželstvu, rakovine, rozvodu, sa nenechala zlomiť a bojovala. S čím musís bojovať ty? Len sám so sebou.

Mimulus

sleeper - tak po prvé, nemám depku ale depresiu. A po druhé, naozaj si myslíš, že depresiu majú len pesimisti??? Že ľudia musia byť smutní, utrápení sklamaní životom? Naozaj si myslíš, že človeka, ktorý má depresiu je možné okamžite spoznať? Myslíš si, že plačeme a sťažujeme sa na každom kroku? Možno ma poznáš a ani o tom nevieš, možno sme najlepší kamaráti, možno súrodenci... Nikdy nemôžeš vedieť kto je na druhej strane a zapamätaj si, že depresia nie je o tom že človek je pesimista a chodí po svete uplakaný :)