Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

jedulka

Munimus počkám až si přečteš to pedéefko,mě to velmi pomohlo.
Minimus a kolik nemocí doktoři vyléčit nemohou ?... je jich dost a dost
Bylo mi 10let když jsem poprvé stála na hraně otevřeného okna v pátém patře paneláku a chtěla skočit dolů.Nikdo neměl být doma ani přijít,ale v tom se objevila moje matka.Pamatuji si jak jsem nemohla pochopit, kde se tam vzala.Víc už si nepamatuji.V té době jsem se už dva roky léčila na psych.
Matka konečně pochopila, že žití s naši otcem skutečně nezvládnu a ještě v ten den zabalila kufry a jeli jsme pryč.Jak říkám, najdi příčinu a odstraníš následky.Léky jsem po týdnu zahodila do kanálu a až do 20let mi bylo dobře.Mohla bych o depresy psát romány, ale to nechci, chci jen trošku pomoct.Nic víc - nic míň

Mimulus

sante. - riskol som :)

innerworld - ináč tiež dobrý príspevok :) Mám jednu otázku - ako sa prišlo na to, že človek na ktorom to nebolo vidno trpel psychickými problémami? Väčšinou sú tu názory, že to vidieť je ale...veľmi dobre si to napísala. Ďakujem

Mimulus

jedulka - pekne si to napísala :) A ďakujem aj v mojom mene aj v mene ostatných, ktorí si to prečítajú. Teraz ti položím jednu otázku - ak je depresia choroba a treba ju tak brať tak potom by ju mali aj lekári, ktorí ju majú liečiť - vyliečiť. Alebo sa mýlim? Čo ak depresia nie je choroba? Je to síce zvláštna úvaha ale čo ak...
Ale ďakujem - ešte si prečítam to PDF a napíšem :)

jedulka

Mimulus, děkujem za odpověď, která byla přímá,srozumitelná a upřimná.
Deprese je nemoc!A jako s takovou je s ní nutno zacházet, což znamená, čím jí dřív začneš léčit tím rychleji se vyléčíš a naopak.Tak se na ní podíváme.
Deprese je nemoc LIDSKÉ VŮLE A ŽIVOTNÍ ENERGIE!Proto nám lékaři radí, že se z ní samotní bez pomoci nedostaneme.Oni ale neříkají, že bez léků se z ní nedostaneme ale jen samotní se z ní nedostaneme!
Když máme partnera nebo partnerku a daří se nám ve vztahu, jsme milovaní a milujeme, sex je OK, tak ji snad ani můžeme dostat :-)Ovšem neštěstí nechodí po horách ale po lidech.
První a nejlepší volba je zajít k psychiatrovi.Nechte si předepsat Lexautin nebo Xanax podle toho jak už se daleko ve vás rozšířila a k tomu moderní antidepresiva.A tady narážíme na velký problém, který často lidi od léků a lékařů odradí.Moderní antidepresiva zabírají nejdříve až po 14 dnech a zrovna nám nesedí, nepomáhají.Musíme se tedy obrnit trpělivostí a jít opět k lékaři,napíše nám jiný a tak dále dokola,až přijdeme na ten pravý pro nás.Jestli si připadáte jak na kožním, tak jste správně.To pravé antidepresivum hledáme pomocí stylu pokus-omyl.Bohužel tak tomu je!
Proto radím abyste brali Lexaurin nebo Xanax,po tu dobu než se najde ten správný lék.Pak začneme postupně, vysazovat Lexaurin nebo Xanax.
Tyto dva "léky" jsou velmi účinné, říká se jim léky PRVNÍ POMOCI a tak s nima taky zacházejme.Až se najde ten správný,pomalu se jich zbavujeme.Je na ně skutečně návyk!Nevyšilujte hned, návyk získáte až při dlouhodobém užíváním.Tyto léky by vám měli pomoci nejpozději do půl hodiny, jestli tomu tak není, zvyšte gramáž, nejvíce 2mg třikrát denně.Proč trpět, když nemusíte.I antidepresiva se liší základně od sebe,Jedny jsou "up" třeba Argofan a nebo tišící třeba Olwexya.
Vybrala jsem ty nejkvalitnější, ale jak už jsem psala na každého působí jinak.Když už jste na tom tak zle, že nemůžete ani spát,zahoďte všechny hypnotika do záchodu a nechte si napsat Valdoxan 25mg.
Je drahý,pojišťovna jej celý hradí proto ho moc lékaři nepíšou. Vy co se léků bojíte,kupte si tinkturu z třezalky tečkované,slovensky lubovník bodkovaý. Tolik k lékům "pomocníkům."
Teď už je na nás, aby jsme se úplně vyléčili, musíme najít příčinu, proč jsme se do těchto problémů dostali a jednoduše ji šmahem odstranit.To je ta těžší část úkolu.Pomoct vám může psychoterapie, dneska už je úplně na jiné úrovni než před 35lety když jsem "onemocněla" já.Navíc jsem ji nikdy nepotřebovala,vždycky jsem věděla,kde je zakopaný pes,jen bylo neskutečně těžké se toho zbavit.Na deprese, úzkostné stavy,paniky,strachu a jiných stavů musíme vyzrát.Tak jen všeobecně,jinak se to tady ani nedá dělat.Deprese nenávidí dlouhodobí pobyt venku v přírodě a slunce.Tak jí ho dopřejeme co jen se do ní vejde:-)
Zabírá to, věřte mi.Dostali jsme se k poslední a té nejtěžší části.ZMĚNA!
Je to první krok z kruhu ven.
Deprese nám to nijak neusnadní, právě naopak,snižuje naši schopnost se správně rozhodnout a říci Ne, Když se nám něco nelíbí.Tímto začněte jako první a naučte se říkat Ne!Vyrazte ven mezi lidi, do přírody,navazujte nová přátelství.Najděte si "NĚCO",koníčka, sport,hobby,sex cokoli ale opravdu cokoli co vás celého pohltí a bude vám přinášet radost, plné uspokojení, pohodu a kterou budete moc s někým sdílet.
A toho se držte a nepusťte.To je cesta jak se uzdravit.Jinak to nejde.
Psala jsem,že je to ten nejtěžší krok,změna znamená že se bude kácet les a tam kde se kácí les lítají i třísky, nebude to lehké ale nepovolte.Život je krátký a může být i neobyčejně krásný,ale musíme něco pro to udělat.
Všem vám přeji hodně zdraví a užijte si života co se do vás vejde:-)
P.S. před pár dny jsem našla jednu nádhernou práci dvou psychiatrů, když jsem ji četla, měla jsem pocit, že mi někdo otevřel mozek, prolistoval si ho a pak to šikovně hodil na papír.
Je to 90 stránkové pédéefko, doporučuji si ho celý přečíst :-)

www.lundbeck.com

innerworld

Nieco k tym depresivnym ludom:

V mojom blizkom okoli poznam takych dvoch. O jednom by clovek povedal,ze je iba flakac, o druhom v case diagnostiky by ludia naozaj nepovedali,ze niecim trpi. Obaja beru trojkombinaciu liekov.

Z toho mi vychadza,ze nieco posudzovat musi byt naozaj tazke a pred odbornika.

sante.

Prepáč, v prvej myšlienke som myslela len na teba a nie na druhú stranu.. Príde mi to smutné, pretože si očividne fajn človek..

Mimulus

Povedať ti to nepoviem ale napíšem to jedinou vetou.

Ak sa niekto dostane z niečoho takého ako je depresia a je zdravý tak je až príliš veľké riziko aby sa zaoberal spoločnosťou niekoho ako som ja :) Takže asi tak. Jednoducho sa bojím.