Zomrel mi psik, čo mám robiť

Príspevok v téme: Zomrel mi psik, čo mám robiť
smutný psík

Zdravím,Kúpila som si yorshika,bolo šteniatko od množiteľa.Vystrašeny,špinavy škaredy,ale mal studeny noštek, a nadherne očička,a to bolo ako rana do srdiečka,proste som ho nemohla nechať v tych podmienkach kde žil.Trvalo ani dve hodinky u nás doma, a z bojazliveho,špinaveho škaredeho šteniatka,ktore nikto nechcel,lebo sa nevydarilo,bol odrazu krasny čisty,psik,ktory už nespal v špine,ale s nami na posteli,den za dnom sme sa do neho zamilovali,a naučili,že človek vie aj pohladiť nie len hodit jedlo a odisť,ibaže po dvoch týždňoch zomrel,večer ešte skakal,z posteli na zem,radoval sa,a rano už len nevladne ležal,zaspal naveky,Je to smutne a ťažke,najme pre moje dve detičky.Neviem,čo mám robiť,chovateľa ako sa nazýva,nemožeme kontaktovať,lebo je nedostupny,nemám ani kupno predajnú zmluvu,proste som nevedela že aj take niečo treba,Prosím,poradťe mi,ako mám postupovať,nechcem peniaze,ale šteniatko,mám právo na noveho psika???
Nikdy viac by som už neurobila takú chybu,že podporim množiteľa!!!!!

timka-yorka

tisnu sa mi slzy do oci,ked to citam.Tiez som zazila nieco podobne.Mala som psika yokschirku Timku,mala 7 rokov.Veterinar Jurascak ju operoval a zomrela.Zle ju zasil,Dali sme ju na sudnu pitvu ktora to potvrdila a uznala ho vinnym.Dva roky som sa nezmohla o nej hovorit.Psika nemam lebo sa bojim ze sa stane toto iste a ja neviem ako by som to prezila.VETERINAROM neverim ani zdaleka.

emily....

ja by som sa nezmierila s konštatovaním, že psík večer behal-skákal-tešil sa a ráno bol mŕtvy. Trápilo by ma, že prečo ? Ublížili mu deti ? V noci som ho priľahla ? Dala som mu zjesť to čo psík nesmie, alebo moje deti ?
Psík len tak za pár hodín nezomrie ?

aaaa určite by som rýchlo neutekala po nového psíka. Tu ti niekto písal, že budeš porovnávať. Ja by som nedokázala svojho psíka, ktorého milujem, len tak rýchlo vymeniť za druhého. To nie je vec !

Takže na množiteľa pošli kontrolu, hoci aj anonymne. Ak nevieš ako a kde, napíš najbližšiemu útulku a oni to zariadia. A zober si psíka z útulku. Pomôž nejakému a uvidíš aký budeš mať dobrý pocit.

Naja85

Je mi to luto. Ale ak mas moznost, posli na toho sviniara RVPS(regionalna veterinarna a potravinova sprava). Z tvojho popisu je zrejme, v akych asi podmienkach drzi stenata a "chovne" psy. A urcite ich nema ani cipovane a ockovane(keby mu aspon pokutu dali, aj to by bolo nieco).

vilaamalka23

navštív útulok a tam najdeš veľa psíkov , ktorí čakajú na milujúcu rodinu a budú ti vdační do konca života za misku jedla a pohladenie

olivienka

no ja pochybujem, že ak sa ti ho náhodou aj podarí kontaktovať, že sa bude s tebou vôbec baviť... proste množitelia sú... nemám na to slušné slová. ktovie, čo tomu chúďatku bolo
a byť tebou si radšej zaobstarám psíka s PP, ak teda chceš, aby to bol jorkšír. ak na tom až tak nezáleží, tak smer útulok

Emily opat

Bez kupnej zmluvy nemate narok nanic. Iste mozete sa obratit na pravnika, ale bude Vas to stat cas a peniaze a vysledok nemusi byt podla Vasich predstav.
V prvom rade ste to psica nemali brat, kym budu mat ti hajlzli odbyt, budu produkovat psicata a macence ako na beziacom pase v otrasnych podmienkach dalej.
Radsej si nasetrite a kupte si psika od chovatela ktory sa o zvierata poriadne stara, t.j. drzsi ich v cistote, nie v spine zavrete v klietkach, dava im odpovedajucu stravu a zabezpeci im veterinarnu starostlivost. Odporucam vyhradne chovatelov s PP. Predtym ako si vezmete nove steniatko chodte sa osobne pozriet v akych podmienkach zije, co je, ci ma ciste misky, chcite vidiet rodicov. Dalej sa zaujimajte ci je zviera testovane na choroby typicke pre dane plemeno. Kludne si obidte viac stanic prv ako sa rozhodnete. Ak nechcete paltit za stena s PP (castokrat rozdiel v cene medzi PP a bez PP je velmi maly, volila by som psika z utulku.
Je mi luto predovsetkym Vasich deti a dufam, ze nabuduce bude Vasa volba uvazenejsia.

ambrozia

Keď kupujete psíka, vždy treba k nemu spísať aj kúpno predajnú zmuvu, lebo nikto nevie, čo sa môže stať. Myslím si, že záleží len na ochote množiteľa, či vám to šteniatko ďalšie dá. Skúste za ním zájsť.

lilyianka

tak bol to živý tvor, takže na neho nemáš záruku ako na veci 2 roky .. stáva sa to bohužiaľ, že psíča uhynie .. jedine, oč ti poradiť, aby deti neboli smutné, zaobstarať nového psíka