Zomrel mi psik, čo mám robiť

Príspevok v téme: Zomrel mi psik, čo mám robiť
smutný psík

Zdravím,Kúpila som si yorshika,bolo šteniatko od množiteľa.Vystrašeny,špinavy škaredy,ale mal studeny noštek, a nadherne očička,a to bolo ako rana do srdiečka,proste som ho nemohla nechať v tych podmienkach kde žil.Trvalo ani dve hodinky u nás doma, a z bojazliveho,špinaveho škaredeho šteniatka,ktore nikto nechcel,lebo sa nevydarilo,bol odrazu krasny čisty,psik,ktory už nespal v špine,ale s nami na posteli,den za dnom sme sa do neho zamilovali,a naučili,že človek vie aj pohladiť nie len hodit jedlo a odisť,ibaže po dvoch týždňoch zomrel,večer ešte skakal,z posteli na zem,radoval sa,a rano už len nevladne ležal,zaspal naveky,Je to smutne a ťažke,najme pre moje dve detičky.Neviem,čo mám robiť,chovateľa ako sa nazýva,nemožeme kontaktovať,lebo je nedostupny,nemám ani kupno predajnú zmluvu,proste som nevedela že aj take niečo treba,Prosím,poradťe mi,ako mám postupovať,nechcem peniaze,ale šteniatko,mám právo na noveho psika???
Nikdy viac by som už neurobila takú chybu,že podporim množiteľa!!!!!

erik662

Nenavidym ciganske psy bo zabili mojho Huga psa pisal som u clanku Dakujem tej co pisala jak mi je smutno velmy jej dakujem :) neviem jej meno ale dakujem za pozbudzenie diki moc :)

Deria

erik, viem si predstavit, co asi prezivas, je to hrozne! ja som vzdy hovorila, ze keby mojmu psovi niekto ublizil, ze ho zabijem. ale uvedom si, ze tie psy za to nemozu. cigani ich drzia a nestaraju sa o ne, ktovie kolko bitky a kopancov uz dostali. zviera je len take, aky je clovek k nemu a ako ho vychova. tito psi nedostali ziadnu vychovu a zazili iste viac hladu nez lasky. potom sa stavaju agresivnymi. nie psov ale takych nezodpovednych majitelov by som vypraskala bicom. a co z toho? tvojho huga ti to uz nevrati.:( zelam ti vela sil, aby si svoj zial a hnev co najskor vedel zvladnut aj bez pomsty, drz sa!

Deria

smutny psik, je mi to luto, co sa stalo. ale uz si sama na to prisla, ze od mnozitelov psika - nikdy!!! na tvojom mieste by som si tiez vzala psika z utulka, su to vdacne tvory, ja mam len takych. tam vam aj poradia, ktory sa hodi k detom. a tam by som aj poziadala o pomoc, tomu mnozitelovi treba za kazdu cenu zmarit kseft, lebo dokial budu ludia kupovat u takych mnozitelov, dotial budu tie ubohe tvory trpiet. treba urcite nieco podniknut.

erik662

Ahojťe mňe včera zomrel pes dna:21.9.2013 volál sa hugo to bol moj najkrajšy pes živote mal som ho rád pokusaly ho 5 ciganske psy a tie psy dnes zabijem čo urobily mojemu domacenu milačikovy viac vam poviem na 0944981542 alebo na facebooku Erik Vavrák odoslite mi prv žiadost o pritateľsto Dakujem ps:odpočivaj hugo v pokoji :(

TinaM

Ked clovek pride o psika, vzdy je to velky smutok. Myslim si, ze zobrat si noveho psika je dobry krok, ked ste uz boli rozhodnuti pre tohto, pravdepodobne mate aj veci a podmienky pre chov psika, netreba cakat.
Kazdopadne ma ale trosku sokovalo, ze ste psika, ktory prisiel z takych podmienok, ako opisujete, pustili do postele. Pravdepodobne aj k detom. To, ze moja zasada je gauc-ano, postel-nie, je moja osobna vec. Ale mali ste ho len dva tyzdne, co ockovania, odcervenie, rozne choroby, ktore psik mohol mat a nemuseli sa prejavit? Treba byt opatrny, hlavne v pripade psikov, ktori prisli z nejasnych pomerov a chvilku si psika "otukavat", aby ste si boli isti, ze je v poriadku. Nad tym sa mozno trosku zamyslite pri dalsom psikovi, mozno nie.

Sash

Je mi ľúto keď čítam tvoje riadky. Tiež si myslím,že psík z ničoho nič neumrie a zrejme bol chorý už aj keď ste si ho doniesli. Určite by som konraktovala veterinárnu správu, aby sa v budúcnosti predišlo podobným situáciám.
My sme zažili podobnú situáciu akurát, že náš pes už mal 7 rokov a vtedy sme si povedali,že už psíka nechceme. Vydržali sme týždeň a dnes máme dvoch. Ak máš možnosť rozhodne by som psíka chcela.

ambrozia

Ja som mala fenečku kríženca, moje zlatíčko, minulý rok mi po 10 rokoch uhynula na rakovinu. Po 2 týždňoch som už doma mala maličké šteniatko kríženca fenečku. A som rada, že tak skoro som si ju zobrala, aspoň mi tá maličká pomáhala prekonávať smútok zo straty tej prvej fenečky. Aj keď doteraz porovnávam, zbožňujem obidve rovnako. Každý psík je iný a výnimočný.

Cindy35

pes len tak z nicoho nic nezomrie.
ak sa to stalo az po dvoch tyzdnoch, nemusela to byt chyba mnozitela.
na tieto otazky sa vsak da zodpovedat iba pitvou - tu ste asi nedavali robit. nieco to stoji, ale aspon by ste vedeli, ci nemal infekcnu chorobu pripadne prenosnu aj na cloveka.