Zufalstvo zo zivota na Slovensku

Príspevok v téme: Zufalstvo zo zivota na Slovensku
lalia45

ahojte, hladam alebo chcela by som zistit, ci su ludia, pary, muzi, zeny, ktori sa dennodenne rano zobudzaju s nechutou zit a zaroven s chutou zacat nieco nove, novy zivot na novom mieste, odist z tejto krajiny, aj napriek tomu, ze tu mam rodinu,,sme par a s priatelom je nam cim dalej, tym tazsie z tych nizkych platov a je nam zle z pristupu nadriadenych..
ako prec z takejto situacie? aky prvy krok treba spravit,,je to normalne, alebo treba navstivit odbornika :)

dafaq

System sa zrutil :-)
Kapitalizmus je mrtvy (uz cca 40 rokov)..
Podla mna nejde o to, kde si stastna, ale s kym si stastna.. ;-)
Toto si zopakuj 55y a pochopis :D

amanda23

Euro, suhlasim s tebou, mas uplnu pravdu, ja sa tym uz tiez nezapodievam a zapodievala som sa kedysi a velmi a viedlo to k uplnej depke, navyse nic s tym nezmozem, uskodim tym len sebe, preto je lepsie nechat to tak, len teraz som sa zas nejak zamyslela, ked som do temy vklzla a zas ma to chytilo.. Uz mesiace nesledujem TV noviny, nic negativne, vyberam si, co budem pozerat,ziadne relity sou ubohych ludi a hadky, ziadne krimi serialy, ked sa nemam pri telke zasmiat a oddychnut si, tak vypinam.. Kazdy ma toho svojho dost a este aj keby som toto mala donekonecna sledovat, asi by mi total muselo preskocit..

amanda23

jasne, zas porovnavat, ze su natom aj horsie...ide o to, ze by sme sa tu mohli mat lepsie, nebyt samych zlodejov , zapredancov, zkorunpovancov, vsade, kam sa clovek pozre, pocnuc od politikov a mozeme ist nizsie..Kazdy si chce ukrojit co najviac z kolaca, kto moze, lebo nevie, ako tam bude dlho, tak si treba nahrabat...potom tu mame 10 % romov, to je sa o 10% znizena zivotna uroven... Mame vysoku dan, najvyssie ceny asi vsetkeho, lebo tu kazdy co trochu moze by sa rad neskutocne obohatil a hned najlepsie, samozrejme cest vynimkam, ale tych je ako safranu.. polnohospodarstvo upada, "dotuju " sa "uzitocnejsie" projekty, pri ktorych sa da ukrojit z kolaca a potom tu dovazame same sracky zvonka a jeme ich a divime sa, ze sme chori a to uz su dalsie korunky do kasicky farmaceutickej mafii.. No to by bolo nadlho, odvolavam sa na uz uvedeny link odo mna:D

euro

amanda, sice to hodnotis napodiv velmi realisticky, ale na druhej strane s takymto pesimistickym pristupom sa neda zit nikde. vsetko je to o pohlade na svet. alebo je pohar poloprazdny, alebo je poloplny. a to je v nas ako to vidime.
aj ja som bol takyto pesimista a cely zivot mi pripadal na hovno. a cital som literaturu o samych konspiracnych teoriach, takze som bol suci uz na odstrel. alebo este tak zobrat zbran a zacat sam strielat. no v pravy cas som slapol na minu a ta zo mna tu pesimisticku skrupinu odfrngla. tou minou bola albertova. po trojhodinovom rozhovore s nou som zacal veci riesit uplne inak ako dovtedy. to bola katarzia ako ma byt. doprial by som kazdemu. mali by sme okolo seba hladat tych spravnych ludi a ucit sa od nich hlavne to, ako byt stastny aj v tazkych podmienkach. mne sa to uz rok dari. tahame k sebe to, co sami vysielame. naozaj to tak funguje.

doubledog

uplne staci na dlhsi cas navstivit take krajiny ako napr. Somalsko alebo Kongo a zit tam normalnym zivotom miestnych ludi.

Matka872

Naucte sa jazyk,aby ste sa aspon dorozumiet vedeli a hladajte na nete robotu,priamo,nie cez agentury.
Teda ak nechcete aby vas odr...ali.
Vela stastia.

amanda23

myslim , ze toto video hovori za vsetko..
www.youtube.com
ale ked sledujes vyvoj vo svete, musis uznat, ze vsetko sa zacina akosi "rucat" uz aj vo vyspelejsich krajinach cela ekonomika, system a je to nezastavitelne.. Na druhej strane dam krk nato, ze je to uplne vsetko umelo vytvarane, cela situacia na svete, drahoba, krizy,hlad, vojny.."Niekto" v uzadi taha za nitky a neuveritelne tuzi po moci /lebo "nahrabane" uz davno ma../a vobec nema s ludstvom dobre umysly.. Co z toho celeho vznikne,tazko povedat, ale urcite nic dobre. Ozaj je v dnesnej dobe tazke pretazke zachovat si z toho co sa deje u nas aj vo svete chladnu hlavu.