Nechcem už žiť

Príspevok v téme: Nechcem už žiť
annemary

Nevládzem a už ani nechcem ďalej žiť-nevidím v tom žiadny zmysel.
Dlhšiu dobu mávam depresie a nic nepomáha a dochádza to až k samovražedným myšlienkam a sebapoškodzovaniu.
Mala som aj pokus, ale ma zachranili.
Tie myšlienky mávam každý den a niekedy sa stupňujú.
nevidím zmysel svojho života, chodievam aj na psychoterapie ale akosi v nich nevidim význam-alebo neviem co je tou podstatou.
Ze pri tazkych stavoch je potrebna aj hospitalizacia-zatial ju nechcem a viem aj prečo.Poradte čo robit prosíím, bojím sa ze to neustojim a niečo sa stene

diobib

pred dvomi mesiacmi ma vyhodila priatelka,pred dvomi tyzdnami som prisiel o pracu,som nezamestnany a pisem si z jednou rozvedenou panou ktoru aj osobne poznam byvame blizko seba,napisala mi ze zeny nemaju radi nezamestnanych muzov,ostal som s toho sokovany,prestal som mat zmysel zivota deti som sam vychoval a uz mi odisli su dospele,prestali sa so mnou bavit,nemam okrem rodicov nikoho,ostal som na pritaz rodicom,nezaujimavy pre zeny a pre zamestnavatelov,rozhodol som sa ze odidem s tohto sveta,nemam zmysel uz dalej zit,je to hrozne tazka doba bojoval som dlho dlho uz nevladzem,

podnikatel9

annemary - prepac, budem zly, ale uprimny. To ze nemas dobru pracu je len tvoja chyba. Ja mam iba gympel, no v zamestnaniach som sefovaval aj vysokoskolakom, lebo mam schopnostami navrch a teraz mam vlastne firmy, kde zamestnavam schopnych ludi. U slovakov je velmi tazke zohnat ludi, ktori vedia makat a nie je to zavisle na mzde. Das dobru mzdu (1700,- eur) a maka 3 mesiace a zacne sa mi flakat. Malo slovakov vie robit poctivo 8 hodin a najviac ma stve, ze si svoje problemy nosia do prace a vylievaju ich na zakaznikov. V Rakusku sa na teba usmievaju - sice umelo, nie uprimne, ale usmievaju a zakaznik sa citi dobre. Teraz som jedneho vyhodil, lebo zakaznik si chcel pozriet vacsiu cast tovaru a on pred nim prevratil oci, ze mu to musi vybalovat - uchvatne, som myslel, ze sa neudrzim a vyhodim ho rovno pred zakaznikom! A este horsie u nas je, ze kopa VS je uplne o nicom, mnoho ludi ju robi iba kvoli titulu, no a ked ju maju, tak predsa ako inzinier nebude robit hocico, to radsej bude nezamestnany. Vsak ked je schopny, tak nech si zalozi vlastnu firmu ako ja. Len to treba poctivo od rana-do noci makat a natahovat sa s uradmi a prve 2-3 roky nepocitat s takmer ziadnym ziskom, len to u nas nedokaze takmer nikto. Inak tu sa velmi lahko podnika, staci nemat slovensku naturu - slovaci sluzby nevedia poskytnut, ale vyzaduju ich spickove - toto ked ovladas, tak si tu za vodou. Opijes ich zahranicnou kvalitou a pristupom a to doslova a zarobis tu viac ako v zahranici, lebo mas vyhodu domaceho prostredia. Kto ma pochopil, nech vstane od PC a zacne robit to o com som tu napisal, kto nie, nech vyplakava nadalej...

annemary

Teraz som v rakusku- naskytla sa mi praca-opatrujem dedka ale je to s nim den co den horsie a tak mne chodia len myslienky akym sposobom ukoncit toto moje dlhe trapenie

annemary

Ludia človek sa len trápi a prežíva zo dna na den, je to hrozne a tak si kladiem aký zmysel a význam má celkový náš život? Neni lepšie ho ukončiť?
Máte vysoku skolu a ziadnu robotu, nikde vas nechcu a ked niekde niečo je tak len na kratky cas, ziadna radost zo zivota.
Jooj najlepšie je to ukončit hned, len ako bezbolestne vykonať tento akt?
A ked to bude aj boliet nevadi- aspon viem ze som prezivala- čo vykonat, co urobit ako ukoncit toto cele trapenie?