Nechcem už žiť

Príspevok v téme: Nechcem už žiť
annemary

Nevládzem a už ani nechcem ďalej žiť-nevidím v tom žiadny zmysel.
Dlhšiu dobu mávam depresie a nic nepomáha a dochádza to až k samovražedným myšlienkam a sebapoškodzovaniu.
Mala som aj pokus, ale ma zachranili.
Tie myšlienky mávam každý den a niekedy sa stupňujú.
nevidím zmysel svojho života, chodievam aj na psychoterapie ale akosi v nich nevidim význam-alebo neviem co je tou podstatou.
Ze pri tazkych stavoch je potrebna aj hospitalizacia-zatial ju nechcem a viem aj prečo.Poradte čo robit prosíím, bojím sa ze to neustojim a niečo sa stene

Jessi_1111

Pravdepodobne každý má dôvod žiť. Všetci sme tu pre niečo, nikto tu nie je náhodou. Ak je to psychický problém, niečo ako depresia, navrhujem ísť na psychiatriu, to nie je žiadna hanba. Ale nájdi si nejaký koníček, niečo, čo ťa baví a v čom si dobrý. Alebo sa mi ozvi na mail: nakra2@centrum.sk
Držím ti palce, nech ti všetko vyjde. (Dobré). :-)

sjuu

profesor priniesol na hodinu novú tisíckorunáčku a spýtal sa študentov, kto by ju chcel. Nebolo jediného študenta, ktorý by sa neprihlásil. Potom tú bankovku vzal a poriadne pokrčil, a takú pokrkvanú ukázal študentom s tou istou otázkou. Opäť všetci študenti do jedného, bez zaváhania zdvihli ruky.

annemary, nech ťa už v živote "pokrčilo" čokoľvek, ty si nestratila na svojej hodnote. Zdá sa ti, že tvoj život nemá cenu, ale je to kvôli tomu, ako sa iní k tebe v minulosti správali. Nevážili si ťa a ty si uverila, že to bolo pre to, že nemáš cenu. V skutočnosti je to opačne - ty máš cenu a oni ti aj napriek tomu robili zle. Nemáš mať prečo pocity viny. Zdanie klame, pravda je úplne inde ako si myslíš a ty to nevidíš. Raz to uvidíš, a kvôli tomu sa oplatí žiť. Preto bojuj a mysli na to, že nutkanie ubližovať si ťa klame, aj samovražedné myšlienky ťa klamú, tak sa snaž ich nepočúvať, aj keď je to veľmi ťažké. A ako ti iní radia, nečakaj a kontaktuj psychiatričku.

amanda23

asi ti musi byt velmi tazko, ked chces, aby sme ti my v podstate cudzi ludia co o tebe nic nevieme povedali, co mas povedat svojej lekarke u ktorej si v liecbe dlho..uz vypni PC, zavolaj aspon niekomu blizkemu, nech ti to vybavi, ked to nezvladnes sama, neboj sa, das sa dokopy...