Bolesť krížov a celej chrbtice

Príspevok v téme: Bolesť krížov a celej chrbtice
kajka

Mam 27r. a citim sa ako 80rocna...uz dlhu dobu cca 3 roky mam problemy s chrbticou lepsie povedane s krizami a bolest mi vzdy vystreluje do nohy raz do pravej raz do lavej ....ziadne liecenie len dookola utlmovaky a rehabky ktore mi pomahaju len na chvilku....a bolest cim dalej horsia.... tentokrat mi ta bolest ustupila z krizov a vystreluje mi pod lopatkami ..jeden den na jednej strane druhy den zase opacne..ta bolest to je ako krce ... neviete mi poradit co mam robit? alebo ako presvedcit mojho uzasneho lekara nech ma da dokopy.... som uz vycerpana aj po psych. stranke..viem ze mi zase daju utlmovaky a ja uz nevladzem tie silne lieky....aj cvicim ale ani to mi nepomaha...ja osobne si myslim ze mam zapal v tele ale nikto to neriesi... som zufala....

mami

Mala som bloknutú L5-S1 a ešte niečo. Po porode mi napravali aj kostrc. Ale prave tato jedna blokada sposobovala to vystrelovanie do noh, do brucha, mala som pocit, ze mam aj v klbe zapal . (Pred 9 rokmi som absolvovala aj akupunkturu, ktora na cas pomohla, ale pri aku. ide asi skor o anesteticky ucinok.
Co sa tyka toho cloveka, sam povie co je na pricine a ci vie pomoct. Ale pokial viem, pomaha aj pri tzv. opotrebovanych platnickach, atd.
Co sa tyka toho cloveka

mami

No ludkovia, som stastna, ze tieto problemy (a boli dost hrozne) mam za sebou. Po rokoch vysetreni a lieceni ma pred rokom dal dokopy jeden vzdelany clovek,fyzioterapeut, super maser a hlavne vie robit dobre manipulacie. Hned vie, kde je problem zakopany a hlavne vela problemov aj odstrani. Len ja viem o troch ludoch, ktori po jeho terapii odlozili operacie na neurcito a dalsi prestali chodit na rehabilitacie.
za takym clovekom sa oplati aj vycestovat, ak to clovek mysli so sebou vazne. Verte, ze 90% operacii chrbtice je zbytocnych.

aloe

Na bolesti v krížoch, akejkoľvek časti chrbtice,artritídu, reumu je vynikajúci BIOPTRON - svetelná terapia,ktorá regeneruje bunky.Spolu s výživou, ktorú bunke vieme dodať prírodnými produktami má neuveriteľne dobré účinky. Nejde to rýchlo, treba na to trpezlivosť.Ak chcete vedieť viac, meilujte:duratnakatka@zoznam.sk

dadula1

Mám 28r . a trapia ma bolesti krížoch.Absolvovala som aj CT aj MR podla výsledkou treba ešte počkat operáciou pretože podla nich som mladá na operáciu :O( to bolo pred 9 mes.Pred týždnom ma velmi chytili bolesti že som išla k lekárovy.Chceli ma poslat do nemocnice čo som odmietla pretože mam trojročné dieta.Takže mi moja doktorka naordinovala infuzie .Zatial som ich vybrala 3 ale myslim že bollesti su miernejšie ale nemožem dostupovat na celú lavu nohu ale len na špičku .Ked dostupim na celu nohu v tom mi vystrelí bolest :O( takže len po špičke chodím.Buduci týž. idem na MR mam strach s operácii .Vybrala som si Bansku Bystricu boli ste niekto tam?Ako dlho držia po operácii v nemocnici ?Je možné aj skôr odíst?
Ešte by ma zaujimalo či Vás operovali cez brucho pretože mne povedali ked bude operácia tak že len cez brucho.Nezmohla som sa na nič opýtat od strachu.Budem vdačna za každu radu.

l123

Mam bolesti celej chrbtice nieco podobne ako kajka vystreluju mi raz na pravu stranu inokedy na lavu niekedy do ruk alebo noh obcas ma boli hlava ale najviac krize jednoducho mam ubolene cele telo.Nasli mi vyrostky na chrbtici.Chodila som na rehabylitaciu nepomohla.Vybrala som infuzie ulavilo sa mi ale teraz po 3mesiacoch sa bolest vracia.Ak ma niekto dobru radu potesi ma.

jana 33

Mám 33 rokov a už asi 6 rokov problémy s chrbticou. Až po takmer 5 rokoch ma konečne poslali na CT a zistili mi herniu disku. Na operáciu som nešla, ale moja neurologička mi poradila skúsiť sa objednať na ozónoterapiu do Žiliny. Je to zatiaľ asi len jediné pracovisko, ale oplatí sa tam objednať.
Majú okolo 80% úspešnosť pri liečení hernie bez operácie. Ak Vás objednajú na zákrok, treba CT alebo MR nález a odporúčanie od neurologa. Zákrok trvá asi 15 minút a potom sa 2 hodiny leží a môžete ísť domov. Mne roky trpla noha, nemohla som ju už ani vystrieť a prestalo to. Bolesti síce mávam, ale je to podstatne lepšie. Niekedy sa zákrok opakuje a hlavne po ňom sa cvičia špeciálne cviky, ktoré pomôžu platničke stiahnuť sa späť.
Veľa ľuďom to pomohlo a nemuseli sa dať operovať a to naozaj stojí za to.
Držím Vám palce.

RNG

Ubudanie kostnej a klbovej hmoty(osteoporoza a platnicky) v chrbtici je nasledok nedostatocnej absorbcii=zle travenie
To je sposobene alebo nedostatkom kyselin(priznaky=nafukovanie, nechutenstvo, pala)alebo nedostatok enzymov v crevach, ktory je spevadzany casto hnackami a zapalami v tele, kde sa z criev nereabsorbuje dostatocne mnozstvo enzymov do krvneho obehu na cistenie tela.
Znecistene telo roznymi bielkovinnymi zhlukmi podlieha zapalom a nasledovnej znizenej regeneracii. K tomu prispieva aj podvyziva na urcite latky sposobena zlou absorbciou(oslabeny proces travenia).
Odporucenie: viac surovych zelenin a ovoci s vysokymi obsahmi enzymov, pripadne kyselinove a enzymaticke doplnky.
Na ubytok kostnej a klbovej hmoty su tiez doplnky na kosti(zmes roznych mineralov a vitaminov na kosti) , tiez doplnky na klby ,slachy, puzdra, blany a vystelku(rozne mukosacharidy a ine pomocne latky na regeneraciu)
Bolo to spomenute v roznych temach(nafukovanie, nechutenstvo, kolena, klby,zapalove bolesti atd)

gloria

Milý Peter, som rada, že tvoj rentgen je v poriadku. Ale chcela by som ťa upozorniť, ža čo sa týka chrbtice je to najmenej spolahlivý ukazovatel problémov. Odhalí totiž len problémy s kosťami, čo nemusí byť stále pôvod problémov a bolestí. V chrbtici často vyvolávajú bolesti mäkké tkanivá, ktoré sú na rentgenových snímkach neviditelné. Preto sa robia vyšetrenia na CT, alebo MR. Ked sa mi začali problémy, na RTG som mala akurát to, že mám vydraté stavce a deformačnú artrózu, ale to nemohlo spôsobovať až také bolesti ako som mala. Až CT odhalilo herniu, čo je ludovo povedané prasknutá platnička. Mala som ju vonku až 6,5 mm a na RTG nebolo nič. Nehovorím, že u teba to bude to isté, ale ak ťa budú chcieť odbiť akurát RTG vyšetrením, nedaj sa. Niekedy musíš byť drzý, aby ťa lekári brali vážne a je jedno, či si vonku, alebo na Slovensku. Držím ti palce.