Bolesť krížov a celej chrbtice

Príspevok v téme: Bolesť krížov a celej chrbtice
kajka

Mam 27r. a citim sa ako 80rocna...uz dlhu dobu cca 3 roky mam problemy s chrbticou lepsie povedane s krizami a bolest mi vzdy vystreluje do nohy raz do pravej raz do lavej ....ziadne liecenie len dookola utlmovaky a rehabky ktore mi pomahaju len na chvilku....a bolest cim dalej horsia.... tentokrat mi ta bolest ustupila z krizov a vystreluje mi pod lopatkami ..jeden den na jednej strane druhy den zase opacne..ta bolest to je ako krce ... neviete mi poradit co mam robit? alebo ako presvedcit mojho uzasneho lekara nech ma da dokopy.... som uz vycerpana aj po psych. stranke..viem ze mi zase daju utlmovaky a ja uz nevladzem tie silne lieky....aj cvicim ale ani to mi nepomaha...ja osobne si myslim ze mam zapal v tele ale nikto to neriesi... som zufala....

Erinka3

A akú máš robotu? sedavú? Väčšina z nás, čo sedí v kancelárii celý deň má problémy s chrbticou, lebo máme nesprávne držanie tela, hrbíme sa, ... Môže ti pomôcť špecializovaná stolička na aktívne sedenie. Ja dlhodobo používam stoličku Vertebro, ktorá mi pomohla spevniť celú moju chrbticu. Naozaj odporúčam. Na trhu je ich viac, no túto si pochvaľuje väčšina ľudí (vertebro.sk).

Goka

ahojte, bolesti chrbta ma trápili naozaj niekoľko rokov, občasné seknutie som už brala ako povinnú súčasť...raz za mnou prišiel jeden klient a povedal mi o jednej klinike v BA, že jemu tam veľmi pomohli, tak nech to skúsim... objednala som sa, hneď mi vyšli termínovo v ústrety( čo je na slovensku ojedinelé :-) ). keď som prišla, čakala ma milá fyzioterapeutka, ktorá so mnou prekonzultovala môj stav a následne mi veľmi detailne objasnila aj príčiny mojich problémov. pri prvom cvičení som pociťovala rôzne menšie pnutia, občasné bolesti, ale bola som aj prekvapená, aké metódy ( a aké polohy je schopné telo spraviť ) so mnou praktikovala. boli to úplne iné cvičenia s rôznymi neštandardnými pomôckami, aké sa bežne praktikujú. postupne, krok po kroku sme prechádzali rozličné cvičenia.Pri tretej, poslednej návšteve cca po týždni mi navyše ukázali aj pár cvikov na doma, aby sa mi seknutie nevrátilo.odvtedy ubehli 3 týždne, cviky cvičím aj doma, (a to len vďaka tomu, že sú fakt jednoduché a krátke) a zatiaľ som v absolútnom poriadku a bolesť je preč...preto, ak chcete naozaj pomoc a vo veľmi krátkom čase, nájdite si na nete kliniku APPLAUSE v Bratislave a objednajte sa...verím, že tak ako mne a mojim blízkym, pomôžu aj Vám... dajte mi potom vedieť...

RadkaBudkajova

Na bolesti krížov som už skúsila všetko, viac menej neúspešne. Keď som to vzdala, priateľ mi poradil TENS prístroj. Bol vyvinutý na Slovensku, je to prenosné rehabilitačné zariadenie založené na stimulácii nervu elektrickým prúdom. Doporučujem vyskúšať. Tu o ňom nájdeš veľa informácií:
www.vitafit.sk

Lesly

Dobrý deň,
som fyzioterapeutka a v rámci svojho odboru sa venujem štúdií McKenzie metódy, ktorej účinky skúmam aj v diplomovej práci. Týmto by som chcela poprosiť ľudí, ktorí túto metódu už absolvovali, o vyplnenie anonymného dotazníka, ktorý by som Vám zaslala obratom na Váš e-mail. Ďakujem pekne ze ochotu.

Nad Yne

ahojte, mam 28 rokov a dg hernia disku, cize vysunuta platnicka 5,8mm. v nr mi povedali, ze na operaciu to nie je, trapim sa s bolestami kazde dva mesiace, da ma to na postel zakazdym, injekcie, niekedy aj rzp si volam, co nemozem nohou pohnut. pred nedavnom som zacala pouzivat novinku na europskom trhu, je to ajurvedsky olej, prirodny, z 13.bylin, 3-5x denne si ho vtieram na to miesto a citim sa lepsie. manzel to pouziva na sanku, mal ju zlomenu a znamy po zlomenine nohy. nevieme si to vynachvalit. je to na bolesti rozneho druhu. pozrite si www.painoff.sk, tak sa ten olej aj vola, a su aj na facebooku. urcite skuste, stoji necelych 15eciek. drzte sa

1kocka1

Zdravím všetkých, v Ba-Petržalke na poliklinike Šustekova otvotili novú ambulanciu na liečbu bolesti. Je tam veľmi šikovná lekárka Dr. Kollerová. Platí sa u nej, ale vypiple sa s vami a dá vás do poriadku. Napozaj doporučujem.
Informácie, kontakt na stránke bol-ex.sk

pelikan

Nezabudni zájsť k ženskej lekárke. Tieto bolesti "ukrutné" môžu súvisieť aj s napr. rastúcou folikulárnou ovariálnou cystou. Príznaky sú veľmi podobné, uberá to strašne na sile, najmä ak by si mala vykonávať fyzickú prácu...

ADUSKO

AHOJTE mala som zlomený stavec na chrbtici s posunutým tele stavca o 17 mm Chirurg mi ustne povedal,že by na to boli dobré kupele,no do karty mi to nechce napísat a obvodný doktor sa bráni ,že ked nemám doporučenie tak on mi to nenapíše Kupele skupiny A teda po uraze by sa mali nastupit do 6 mesiacov podla internetu no podla nášho obvodného vraj mám čas do roka Vie niekto ako to je v praxi ? Dakujem