Vitiligo

Príspevok v téme: Vitiligo
Branoo

Mate niekto skusenosti s tymto pigmentovym ochorenim?
Neviem ci ho mam, ale podla toho, co som pozeral na inarnete by to mohlo byt ono.
Objavili sa mi biele flaky na semennikoch. A malinke biele bodky mam aj na ramenach.
mate niekto dake skusenosti? da sa to v zaciatkoch stopnut? Nechcem, aby sa to rozsirilo.
Vdaka!
---------------
Vitiligo - www.zdravie.sk

simona

Ja to mam tiez na nohe take biele bodky teraz ked som sa opalila je mi to este viac vidiet.Planujem s tym ist za koznou lkarkou.

ashleyy

Lenuššškaa...opytam sa, aké bylinky ti pomohli? ako sa volajú? Dakujem možno pomôžeš...ja mám vitiligo od narodenia a nemôžem ísť na slnko lebo biele flaky sú hned červené a nedajú sa prekryt ničím ahojte a prosím napíšte

ms5

Mám 51 rokov a vitiligo asi 20 rokov. V rodine to nikto nemal ja som to jedneho dňa prehnala na slnku a v okolí oči som sa spálila. Po nejakom čase mi ostali biele kruhy, ktoré teraz maskujem dermakolom.Postupne sa mi spravili biele fliačky aj na prstoch a tam si to potieram zelenou šupou orecha. V zime keď nie som opálená ani flaky nevidieť.Bohužial medicina ešte nič nevynašla, človek sa s tým musí zmieriť a vyhýbať sa stresom. Tie maju veľa chorôb na svedomí.

vladuš

Že by konečně něco zabíralo? Nechce se mi tomu již ani věřit. Ale co kdyby. Napíšete,po čem se stal zázrak?

lenaby

lenuska, si tu po dlhom case niekto, kto sa udajne uspesne lieci z vitiliga. Ak je to ozaj pravda, patrilo by sa ti poradit ludom, kde si to bola a tak podobne. Budem aj ja cakat, co apises viac.

lenuška

mam 14 , problemy z vitiligom sa mi objavili minuly rok....zatial co ostatne deti sa ma stale pytaju co mam tie biele flaky po tichu si vzdychnem a poviem to je strata pygmentu mala som to na nohach a rukach :-( lekary mi odporucali solarko alebo tomesu.tomesa mi to zmiernila a flaky sa mi dalej netvorili no neskor som navstivila bilinkara . on mi odporucil bylinky a ja som konecne stastna , ze flaky od vitiliga pomalicky miznu :-):-):-) za to mu patri velke DAKUJEM

babuna

Prešla som touto krížovou cestou,začalo to v Kristových rokoch-stačilo popálenie pri vyberaní plechu,chrasta síce odpadla,ale miesto ostalo biele.A pribúdali ďaľšie a ďaľšie.Kým jeden lekár doporučoval opaľovanie,iný neradil.Boli sme aj u bylinkára Čaploviča,tinktúra nič nevyriešila.Neverím na dedičnosť,v našej rodine to nik nemal,skôr sa prikláňam k tomu stresu.Prestala som túto záležitosť vnímať aj riešiť,najmä keď som videla,že ani manželky lekárov a sestričky nie sú na tom lepšie.Tak,ako nečakane tento problém vznikol,tak sa stratil,a keďže lúče slnka sú aktívnejšie,radšej sa ím príliš nevystavujem.Mladých mi je síce ľúto a je to zvláštne-medicína hľadá zákerné miesta vo vnútri Ľudského tela a nedokáže pomôcť Ľuďom s Vitiligom,hoci je na očiach.

palo1111

ferka4545 pozri sa na seba do zrkadla a zamysli sa nad sebou ,veď nikto nevieme čo nás v živote čaká. Myslel som že tu píšu ľudia ktorí si chcú pomôcť.
Skús porozmýšľať nad slovíčkom ,,empatia ,ak to nebude pre teba nevyriešitelný problém možno pochopíš čo to znamená , ovšem ak máš čím chápať.

ajjajja

to mi hovorte o problemoch. mam cez 4o, trapim sa uz vyse 15 rokov. Som rozvedena a ani nepomyslam na nejaku novu znamost a to predovsetkym kvoli vitiligu. Treba sa s tym len vyrovnat a zit s tym. cim ste starsi, tym je to jednoduchsie.... mladych lutujem, prezila som si to.
Bola som u homeopaticky v BA asi sa volala sivekova, vraj ma nejake vysledky..ale som to nedochodila kvoli takej hluposti. terigala som sa do BA asi 250 km a prisla som tam a na dverach neordinujeme. A pritom mali moje cislo tel. mohli predsa zavolat, ze neordinuju. islo ma od zlosti rozhodit. Potom som to aj lutovala. teraz to uz neriesim..... Budem rada, ak tu najdem nieco co pomaha, ak budem vediet, napisem....