Vitiligo

Príspevok v téme: Vitiligo
Branoo

Mate niekto skusenosti s tymto pigmentovym ochorenim?
Neviem ci ho mam, ale podla toho, co som pozeral na inarnete by to mohlo byt ono.
Objavili sa mi biele flaky na semennikoch. A malinke biele bodky mam aj na ramenach.
mate niekto dake skusenosti? da sa to v zaciatkoch stopnut? Nechcem, aby sa to rozsirilo.
Vdaka!
---------------
Vitiligo - www.zdravie.sk

ivusa

je uplne jasne ze s tym treba ist ku koznemu ale ze ti to vylieci je dost velka blbost ked ti to len tak vyliecili tak to ti teda neuveritelne zavidim....mam ho uz niekolko rokov vobec mi to zo zaciatku nevadilo ale teraz na to zacinam mat nervy pretoze mi ziadna liecba nepomaha dokonca ani ten slavny krem vitix.........

admin vitiligo.sk

Ahojky ludkovia, kedze aj mna trapia flaciky a chcel som stym nieco stvoril som stranocku wwww.vitiligo.sk Budem rad, ak tam obcas prispejete :-))

adika

mam vitiligo od 9 rokov, dokazem s tym normalne zit a nemam s tym ziaden problem. Neviem ako inym ludom ale mne UV lampa vobec nepomohla skor napokak sposobila mi pluzgiere 2 stupna. Bolo to velmi bolestive.Bola som aj u roznych lekarov, aj v chorvatsku...ale nikto mi nepomohol. Ide v tejto chorobe hlavne o psychiku. ak sa stym zmieris mozes zit uplne normalny zivot. Urcite ale navstiv doktora, ale nenechaj sa nahovorit na vsetku liecbu. Mne dokonca doktor ponukal liecbu pri ktorej som mohla dosjt o zrak..aza to to teda nestoji..!!

veva

Ja mám vitiligo rok....zatial mozem tvrdit,ze sa mi moc nesiri...dost mi v tom pomaha aj UV lampa a Vitix...ale tiez hlavne vela spanku a zdravsia strava. Upokojujem sa tym,ze su aj horsie choroby ako toto. =)

jurasko

Mam 12rokov vitiligo, dokazal som ho zastavit, repigmentaciu zatial neviem nastartovat. Pouzivajte zinok, C-vitamin komplex, chodievajte k moru, spavajte vela, minimalizovat stres, pangamin je dobry tiez aj na pecen..
Treba vitilo vnutorne prijat nebranit sa mu a nestresovat sa z toho, menej sa sledovat..Slnko v normalnej miere skor pomaha..

lole

Staci s tym zajst ku koznej alebo urologovi a ona ti to vylieci. Pokial si neni lekar, tak sam si urcite nevies stanovit diagnozu.