Vitiligo

Príspevok v téme: Vitiligo
Branoo

Mate niekto skusenosti s tymto pigmentovym ochorenim?
Neviem ci ho mam, ale podla toho, co som pozeral na inarnete by to mohlo byt ono.
Objavili sa mi biele flaky na semennikoch. A malinke biele bodky mam aj na ramenach.
mate niekto dake skusenosti? da sa to v zaciatkoch stopnut? Nechcem, aby sa to rozsirilo.
Vdaka!
---------------
Vitiligo - www.zdravie.sk

kosadka09

ahojte..ja mam vitiligo uz 30 rokov a mozete mi verit ze som uz vyskusala vselijake masticky a lieky a nic nepomohlo aj ked sa mi to na nejaky cas zastavilo vzdy sa to vratilo teraz mam postihnute 99percent tela ale uz mi to nevadi treba sa naucit z tym zit...ahojte

romanka

vies co slnko mi to ma zjednotit mne to je velmi slabo vidno vies mne poskodil ten tonovaci krem lebo som sa na to este opalovala tak niekde mi vytiahlo pigment a niekde nie a teraz v lete som nemala ziadne flaky ale ked blednem mam ale uz ovela slabsie tak neviem dufam ze mi to zmizne..tak skus ist do ineho mesta a nech ti to potvrdia ja si potrpim na lekaroch ,, neviem rpeco :)

svetlana6

no pravdi povediac, nepamatam si, co vtedy povedala (je to uz cca 12 rokov) a lek. spravu nemam. je mozne, ze to nie je vitiligo, teraz fakt neviem. s druhou koznou som to uz potom neriesila :( zatial sa to nejak nemeni, tak to nechavam tak. a ku koznej sa tak skoro nechystam, pretoze u nas, keby som sa chcela objednat, tak dostanem termin tak o pol roka :(( a ty ked mas potvrdene len problemy s pigmentom, navrhla nejaku liecbu?

romanka

jaj cize ti kozna povedala ze mas vitiligo no lebo aj ja mam flak ale nieje upne bely a kozna povedala ze to mam od slnka a este som pouzivala aj tonovaci krem tak mi zblbla plet ale uz je to lepsie len mam nerovnomerne rozlozeny pigment ...

svetlana6

este mam taky jeden maly pri perach. mne sa to spravilo, ked som mala asi 12 rokov. u koznej som bola, uz v tedy. pozerala mi to pod nejakym UV svetlom. v podstate vravela, ze liecba na to nie je a odporucila mi krem na opalovanie s faktorom 100 (teda vtedy mal take cislo, dnes su to tusim 60tky) okrem toho fliaciku pri pere s ami to nastastie nerozsiruje (3krat klop na drevo) ale faktom je, ze od 12 som si tvar neopalovala.

romanka

ahoj svetlanka6 a ako vies ze mas vitiligo ? ved jeden flak neznamena ze mas vitiligo ci ti to povedala kozna?mozno mas len taky flak jeden ...

svetlana6

ahoj. ano, na tychto miestach uplne chyba pigment, takze aj chlpky su biele. ja to mam tiez, na tvari, ale uz mi to nie je skoro vobec vidno, pretoze tvar si neopalujem, a ked nosim make up, tak to uz vobec nie je vidiet. flak mam na cele a zasahuje mi aj trochu do obocia, na tom mieste mam aj obocie sedive. ale obocie si aj tak farbim, pretoze ho mam dost svetle, takze neriesim :)

romanka

hallo ludia to tam kde su tie biele flaky mate aj biele chlpky potom ? napr na ruke mate aj biele chlpky alebo aj biele vlasy?

lalali

takze co som sa som sa dozvedela:
denne pila cistu vodu 2 l denne, jedla omega 3, nepila kavu, caj, nejedla cokoladu, mastne jedla, koreniste.....
jej to vitiligo zmizlo a mala to vraj dlhe roky a vela aj na tele.
treba sa fakt kuknut do netu, nasla som tam, ze na pecen je dobry ostropestrec(pisala som to predtym), na lacno 2 lyz. citronovej stavy s 2 lyz. oliv. oleja a med na lacno (moze sa zmiesat aj s vodou),vela vitaminu C, B12
Ja si myslim, ze za pokus to stoji vydrzat napr. 3 mesiace.
Ona to vitiligo fakt nema...budem zase s nou za nejaky cas, ked sa dozviem nieco nove, zase dopisem....
ak ste to citali, skuste mi napisat vas nazor.....

lalali

dnes sa mi sala zaujimava vec. Stretla som sa s jednou Ruskou a povedala mi, ze mala tiez vitiligo, a ze jej nejaka cinanka povedala, ze je to z pecene, ze si musi cistit pecen. Nakazala jej pit vodu aspon 2 litre. s tou Ruskou bola dost tazky rozhovor, pretozr rozpravala strasnou ang. ale streteme sa v pondelok a budem vediet viac.
Takze, prestudujte si ako sa da cistit pecen a hlavne zacnite pit vodu. Pytala som sa jej ako dlho to trvalo, povedala ze velmi dlho (ja viem vycerpavajuca odpoved, ale viac z nej neslo).
a co mozem poradit, kupte si ostropestrec v lekarni, najlepsi je zrnka. (su aj caje v porcov. sackoch - nie su dobre)
tieto zrnka si pred pouzitim rozmixujte, nech su cersve a dajte si malu lyzicku kazdy den. asi tak 2-3 tyzdne. Ostropesrtec posobi ako smirgel na pecen. Mozte si urobit aj caj, varte 1 lyzicku zrniec v 3 dl vody asi tak 7 min.
asi tolko , ak budem nieco vediet viac pridam.
vrhnite sa na cistenie pecene, a hlavne VODA.