Roaccutane - Aknenormin - Curacné - liečba akné

ebi77

presne tak, uvidíš po pár mesiacoch :)
a ako znášaš lieky? mne prvé týždne sa strašne sušili aj oči, ale potom to prešlo :)

Katka.11

To len ja dufam, že sa s lekárkou tak dohodnem..no momentálne mám 40 mg a dufam, že na 50 mi to schváli..pri mojich 52kg je to este únosné, ktovie..veď uvidim ako to budem znášať po tom prvom - druhom mesiaci..

Katka.11

Už to mám prepocitane, ked potiahnem celý jún zo zvýšenou dávkou od marca, tak splním aj nad 150 mg/kg, už ked sa s tým budem trápiť, tak nech to stojí za to.. :-)

ebi77

:-) to máš času dosť:
jan, feb, mar, apr, maj, jun :) jul, august kritický, ale údajne ak sa natrieš viacfaktorovým krémom v pohode môžeš ísť na slnko, teda nemyslím, že sa máš opalovať, ale tak behať po meste, a tak ;-)

Katka.11

To je múdre, tiež navrhnem svojej doktorke, nech mi to predĺži..vydržím aj bez slnka, doma zavreta, len nech mi to už pomôže natrvalo..;-)

ebi77777

ja si myslím, že tých 120 určite a vyššie, menej určite nie, lebo potom sa to všetko vráti, nemá zmysel nižšia dávka, lebo ten liek je účinný pri určitej kumulatívnej dávke (v letáčiku píšu 120 mg/kg), ale či naozaj tých 120 mg/kg stačí to neviem
ak budem mať dobré krvné testy a liečba bude pokračovať, podľa plánu ja bohato prekročím aj hranicu 150mg/kg a dúfam, že mi to pomôže ;-)

ebi77

môj lekár povedal že ja musím určite 6 mesiacov brať, čo je presne pre mňa 150mg/kg, ale vzhľadom na to ako pomaly sa mi to zlepšuje, tak aj 8 mesiacov a viac, uvidíme podľa stavu...

Katka.11

myslis, že stačí 120 mg/kg? Ja mám vypočítané dávkovanie tak, aby som splnila túto podmienku. Ale viem že rozsah je 120-150, nie je riziko dosiahnuť len spodnú hranicu? Počula som už aj, že sa dokonca odporúča až 150-180 mg/kg. Tvoj lekár sa k tomu ako vyjadril?

ebi777777

tak cim nizsia davka, tym dlhsie to treba brat, lebo iba vtedy je ucinny liek, musis vybrat davku 120mg/kg, cize ak mas 50 kg, tak musis pocas liecby vybrat min. (120 x 50)mg.
Dennik, to je super, to ma nenapadlo vobec, aj fotky by boli zaujimave:)