Roaccutane - Aknenormin - Curacné - liečba akné

mns

zdravím.., od mojich 14 rokov som mala probematickú pleť, takže veľa z vás vie čo to obnáša, všetky druhy liekov, mastičiek, antibiotík, alternatívnych foriem ličby, zmena jedálnička, asi všetko čo sa dá pre zbavenie sa akné spraviť.. nepomáhalo nič.., teraz mám 26 rokov, a zo stresov, ktoré som poslednú dobu zažívala sa mi pleť zhoršila asi o 50%, čo už bolo pre moju psychiku neúnosné.. o roaccutane/curacne.. som si prečítala a naštudovala celkom dosť, a aj napriek možným vedľajším účinkom som sa rozhodla ísť do toho.. beriem curacne 40 mg, teraz to je dvadsiaty deň.. už po piatom dni som videla zlepšenie, vyrážky ustupovali, mala som dosť zlý výsip aj na dekolte, a ten je preč skoro úplne, kožu mám suchšiu, čo je v mojom prípade len dobre, pretože sa mi strašne mastila, vlasy som si musela umývať každý deň, teraz mi stačí každé 4 dni, samozrejme akné zatiaľ nie je preč úplne, ale je to lepšie o 80%, čo je úžasné..zatiaľ žiadne suché pery, ani nejaké šúpanie/lúpanie kože.. dr mi odporučila pichnúť si do pier kyselinu hualurónovú, ktorá pery zvnútra zválčňuje, a naozaj to pomáha.. mám tam len minimálnu dávku, nik si nevšimol že by som v nich mala niečo pichnuté.. jediné čo mám akože ,,negatívne,,sú šupinky v hlave, ale som blond a tak to nie je vidno skoro vôbec, sedemnásty deň sa mi vyhodilo viac vyrážok, myslím že telo ešte dáva von všetko to zlé čo sa tam hromadilo, ale vidím že sa mi to zase dáva dokopy, a vyrážky miznú rýchlejšie ako pred tým.. takže to je zatiaľ moja skúsenosť, uvidím čo to spraví o mesiac, liečbu mám určenú na 6 mesiacov..zatiaľ som spokojná, pekný den prajem

veve88

ahojte, mate niekto skusenost alebo informaciu, ci by mohli mat tieto lieky vplyv na tehotenstvo - plod 1 rok po liecbe?

destiny

Ahojte, v dnešnej dobe je veľa kožných problémov tak sa ani nečudujem že čoraz viac ľudí berie tieto lieky. Ja mám s týmto dvojnásobnú skúsenosť. V prvom rade musíte nájsť dobrú kožnú ktorá je ochotná ísť na takúto liečbu s vami. Môj manžel mal veľmi silné akné. Celý chrbát a tvár, išiel k doktorke a dala mu roaccutane a po 8 mesiacoch bolo všetko preč, samozrejme jazvy mu ostali a sem tam sa dačo vyhodí ale je to 200% zlepšenie a po 2 rokoch sa mu to vôbec nevrátilo. Ja som brala curaacné pol roka a po roku a pol sa mi nič nevrátilo. Ale upozorňujem hlavne ženy, nikdy neopakujte túto liečbu, malo by to byť len raz za život a to len do nejakých 26 rokoch života. Sú to extrémne silné tabletky, dokonca ja som musela podpísať kožnej papier že nechcem otehotnieť minimálne rok od začatia liečby, lebo by som musela ísť na potrat. Neľutujeme ani jeden túto liečbu ale dosť to ovplyvní aj psychiku, na to sa pripravte. Samozrejme efekty ako suchá tvár, pery, dokonca uši je spojené s tým. Všetky tieto tabletky majú vysokú dávku vitamínu A takže si musíte dávať pozor na stravu aby ste neprijali veľa Vit. A v strave. Prajem vám všetkým úspešnú liečbu a silné nervy.

veva1603

Ahojte len tu tak sledujem co pisete, tak sa pridam.curacne beriem uz 3 mesiac a zatial som velmi spokojna, odtvdety sa miurobili mozno dva pupienky inak nic,plet sa mi od zaciatku len zlepsovala a nemala som na zaciatku ani nijake zhorsenie ako viaceri pisete.aj teraz ju mam bez akne dokonca aj hnusne uhry zmizli nehovoriac o bolavych vredoch.nemala som vela akne ale uz som to musela nejak riesit.niekto novy co o tom popise?

!!!V!!!

Ahoj, takže ja som si prešla liečbou CURRACNE 40 mg (mala som akné najvyššieho stupňa)....už nikdy viac!!! liečba trvala pol roka. Prvé tri mesiace sa mi pleť neuveriteľne zhoršovala...po troch mesiacoch pomalé zlepšenie...teraz nemám na tvári ani jednu vyrážku. A teraz pár vecí, čo sa dialo cez liečbu: všetko ti bude schnúť, pleť sa lúpiť, pery sa mi zlúpali do krvi (doslova)...bolesti kĺbov, chrbtice, prvé mesiace zhustenie vlasov, potom neuveriteľné zriedenie, vysušovanie vlasov (stačilo ti ich umyť raz do týždňa), stále chodenie na wc, aj 15 za deň a v noci takisto; nedostatok vitamínov (popri liečbe nesmieš mať brať žiadne vitamíny ani nič podobné), začala som odpadávať (začali problémy s nervovou sústavou). Teraz keď nachladnem, tak ma bolia obličky, každých 15min som na wc...každý mesiac sa ma pri kontrole pýtali, či chcem pokračovať v liečbe...vždy som pokračovala...akné najvyššieho stupňa, človek sa hanbil ísť von...čo všetko sme ochotní obetovať pre zovňajšok a krásu?...to zdravie rozhodne za to nestálo...ak sa rozhodnete lieky brať, odporúčam kúpiť si jelení loj (mala som aj od LRka, ale slabé) + krém nivea, dove, rátajte s tým, že sa budete natierať každých 15 min...ak sa rozhodnete ich nebrať, tak vám viem poradiť, čo zmeniť v strave, ako prečistiť organizmus, pomôcť (síce to trvá dlhšie, ale o zdravie strach mať nemusíte)...môj email: nika9454@gmail.com

Cenza

Vybrala som o 2 balenia menej ako som mala vypočítané pre moju váhu ale už mi kožná nebola ochotná dať ďalšie balenie ani po čase opakovať liečbu druhý raz. Brala som 8 mesiacov ale až na konci štvrtého som mala pleť OK a v piatom na konci už takmer dokonalú , teešila som mimoriadne a užívala si ten pocit, pretože chodím nenalíčená a bolo nádherné mať čistú, nelesknúcu , jasnú pleť bez akné a čiernych bodiek. Okolie reagovalo mimoriadne kladne , cítila som sa skvelo . Mala som len suché pery žiadne iné príznaky. Skúsim po čase opakovať liečbu ešte raz ak nie zmením lekára. Ak nepomôže ani druhá dávka až potom sa s tým pokúsim zmieriť, dovtedy to nevzdám

Agnes998

Mne sa akne vratilo asi po dvoch rokoch, mala som dost zlu plet asi pol roka, isla som k lekarke a ta mi to bola ochotna predpisat znova. Ibaze medzitym sa to zase zlepsilo, tak som cakala ze co bude dalej. A uz sa to viac tak nezhorsilo. Od mojho brania Aknenorminu preslo 6 rokov a moja plet je teraz v pohode. Sice je stale mastna a sem tam sa mi nejaka vyrazka furt objavi, ale oproti tomu co to bolo predtym sa to neda porovnat. Mohla by som brat Aknenormin znova, lekarka by mi ho predpisala, ale rozhodla som sa ze netreba, nie je to take zle a trocha mastnu plet mat je v mojom veku uz skor vyhoda, starne pomalsie, netvoria sa na nej tak skoro vrasky. Mam 35, typuju mi o 10 menej, dokonca sa stalo, ze mi ktosi typoval 20.

ebi777

zrejme si nevybrala toho roaccutanu dostatočne na to, aby ti trvalo zmenšil mazové žľazy vzhľadom k tvojim hyperaktívnym mazovým žľazám