Roaccutane - Aknenormin - Curacné - liečba akné

antidote

Ahoj, mne sa to tiez dlho nezlepsovalo, ale teraz ako to uz beriem treti mesiac, tak uz to vyzera o dost lepsie ako na zaciatku. Ale ja mam aj vyssiu davku ako ty - 60 mg denne, takze sa netrap, mozno to u teba bude trvat dlhsie, ale urcite to zaberie. Hlavne tomu ver, a ak pijes alkhol tak ho obmedz na minimum lebo by to mohlo zhorsit ucinok (ale to asi vies kedze to je v letaku). Aj kozna mi na zaciatku povedala, ze sa to zlepsi az ku koncu liecby.

Katka.11

Ja som chodila jednej kožnej už asi pred 2 rokmi, vtedy som si povedala,že už to naozaj začnem serioazne riešiť. To ona mi predpisala zineryt a duac a odporučila antikoncepciu. Antikoncepciu som odmietla,nechcela som to. Ked mi neponahal zineryt ani duac,tak som sa jej spýtala na Roa.,ale to má zrušila hneď. Že testy a je potrebná antikoncepcia,ktoru ja som naozaj nechcela. A vcelku bola veľmi nepríjemná,až som sa vykaslala na to a prestala tam chodiť. Asi i pol roka som išla za svojim gynekologom,nech mi dá antikoncepciu. Ale nepomohla mi a v tom čase som už zas Roa.nechcela. Ja som si stale nechcela priznať, že akné je choroba,ktoru treba riešiť. Až som teraz našla koznu lekárku,ktorej som povedala,čo všetko som už skúsila. A ona sama sa opýtala,či nechcem skúsiť tabletky. Hneď som vedela,že určite myšli tieto,tak som súhlasila,keďže už mám o tom nastudovane hádam všetko. Tak teraz čakám, že snáď všetko dobre dopadne a budem most začať s tým. A opýtala som sa jej,či musím užívať antiku,lebo to už sa mi zdá až príliš veľká dávka pre moje telo,na rovinu som jej povedala,že nechcem. Veď nie som hlúpa a viem,čo môžem a čo nie pri takých silných liekoch. A ona súhlasila. Výborná je táto lekárka.

A ja vo svojom okolo tiež nemám nikoho,kto by mal takúto pleť. Všetci majú peknú pleť bez akné. A ked príde na to debata,tak sa cítim strasne hlúpo,najradsej by som sa vtedy pod zem prepadla.

ebi77

Môj lekár zas preferuje roa., ale myslím, že to je to isté, len iný výrobca, ale možno oni lekári majú z toho nejaké výnosy, sú partneri tej ktorej značkay alebo tak nejak.

Nie nepoznám nikoho, kto by to užíval v mojom okolí, ani nikoho v mojom okolí nepoznám s vyrážkami :(.

Áno už som potom ťažkom období, bolo to ozaj hrozné prvé dva mesiace. Ale nemyslím si, že by si nemala na to myslieť, lebo nemôžeš ešte vedieť, že to prvotné zhoršenie sa u teba prejaví, možno ani nie.

Počas roa sa ti vlasy určite mastniť nebudú, teraz ani po týždni ich nemám mastné.

Ako si inak presvedčila kožnú predpísať ti roa, či to sama od seba ti navrhla?

Katka.11

Ano keby mám porovnať jednotlivé kozmetiky, tak bioderma bola jednoznačne najlepšia. Naozaj bola moje pleť kludna po nej a na miestach, kde mám hladkú pleť,čo momentálne nie je nikde, bola tá pleť naozaj pekná. Ale povedala som si, že pokiaľ nezacnem naozaj radikálne riešiť akné, tak mi je zbytočná drahá kozmetika. Ked mi doktorka predpise Curacne(že ona uprednostňuje tento oproti Roacc,ale veď to je to isté),tak chcem používať zase biodermu, ked mi to schváli. Moja pleť sa naozaj nemasti, za to vlasy strasne. Tie si musím umývať kazdy deň,lebo už na druhy deň to vyzerá hrozné.

Ty máš to najhoršie už asi za sebou, myslím tie prvé mesiace. Ked si zvládla tie,tak už to bude len lepšie a lepšie.

Poznas osobne niekoho, kto užíval Roacc.?

ebi77

musíš myslieť pozitívne, že ti to pomôže, i ja sa snažím :) čo je už zázrak!
Fakt? vôbec si ju nemala mastnú?? ja zas pravý opak, veď preto sa mi robili tie drobné vyrážky, upchávali sa mi póri, veď ja som si videla ako z pórov tečie masť, celá som sa stále leskla, ako keby som sa potrela doslova olejom, tá mastnota vyzerala horšie ako tie vyrážky. Teraz ako užívam Roa. mám pleť normálnu, ani mastnú ani suchú, aspoň jedno pozitívum z hľadiska vzhľadu.
Ja inak používam biodermu už tri roky, ten sa osvedčil, ale nie preto lebo by mi nejak pomáhal, ale mám potom pleť takú ukludnenú, jednoducho nedráždi táto kozmetika, lebo ja si umývam tvár ráno a večer a niekedy aj cez obed keď som doma.
Mne ženská lekárka na rovinu povedala, že antika(diane35,minerva) mi nepomôže na moje akné, že možno len utlmí, ale neverí, že mi stiahne vyrážky na hladko...

Katka.11

Musím sa priznať, že zo začiatku som na kozmetiku naozaj kaslala. Neodmalovana som išla späť,vôbec som to neriešila. Asi som si myslela, že po puberte to nejak prehrmi a pleť sa mi sama napraví. Ale teraz si naozaj dávam záležať na tom. Skúsila som Biodermu aj La Roche. Bioderma bola fajn, ale teda, že by mi nejak pomohla, to sa vôbec nedá povedať. A La Roche Posay som mala len pár týždňov. V tom čase sa mi veľmi zhoršilo akné a pripisovala som to tejto kozmetike, tak som ju prestala používať. Ale akné bolo stale rovnako zle. Teraz s odstupom času viem, že na to táto kozmetika asi nemala žiadny vplyv. Takže používam Garnier pletovu vodu bez alkoholu. A od kožnej mám Skinoren. Ale ten na mňa absolútne neucinkuje,ani nemám suchu pokožku z toho,absolútne vôbec. Ale zas je pravda,že ja som nikdy nemala mastnú pleť,tak ako to býva pri akné. Mastnú ju mám akurát v práci, pracujem v obuvi. Je to obchod, kde je veľa neonov,neviem,či to má niečo s tým. Ale iba tam sa mi pleť masti. Doma,vonku ani v škole ju mám praveze dosť suchu. Takže Skinoren u mňa nula bodov. Rovnako ako duac gel a zineryt. A taktiež aj hormonalna antikoncepcia,ktora nemala na moje akné žiadny vplyv. Žiadna zmena nenastala ani ked som ju brala, ani ked som ju vysadila. Takže naozaj sa spolieham na tento liek, lebo neviem, čo iné mi už môže pomôcť.

Katka.11

O tom tiež viem. Ale ked si spomenem, koľko rokov sa s tým trápim a ako závidím tým, ktorí majú peknú pleť, tak si myslím, že praveze depresie by som nemala mať. Veď ked uvidim, že to niečo robí s mojou pleotu, budem naozaj šťastná.

A Ty sa neboj, že to na Teba neucinkuje, určite účinkuje. Veď sama dobre vieš, že na každého to zaberá inak. Niekomu to zaberie hneď, ani žiadne zhorsenie uňho nenastane, ale môže sa mu to neskor vrátiť. Určite buď v pohode, neprepadaj depkam a teš sa, určite Ti to pomôže. Veď vidis nejaké zmeny, to je dobre znamenie. A nie si v tom sama, dufam, že onedlho sa k Tebe pripojím aj ja.

ebi77

ja tiež mám akné od 13tich, a teraz mám 26, neboj sa vydržíš to, keď ja som prvé mesiace vydržala.

Ty to môžeš znášať celkom dobre, ja som mala zo začiatku z toho lieku veľké depresie, lebo to liek tlmí tvorbu serotonínu, ktorý sa výrazným dielom podiela na vytváraní pocitu pohody človeka. Ale hovorím, niektorí takéto depresie vôbec nepociťujú.