Roaccutane - Aknenormin - Curacné - liečba akné

RNG

Nuz hrate sa z ohnom, vacsinu to nepopali prilis, ale zopar na to skarede doplati.
A da sa to robit ovela bezpecnejsie s pravym prirodnym vitaminom A vo forme retinyl palmitatu, co sice v davkach 20 az 50 tisic IU je uz pre telo skodlive, ale zdaleka nie tak, ako umela zamorujuca chemikalia isotretinoin.

Katka.11

Horan, a Ty este uzivas Roacc? Píšeš, že po 28 dňoch liečby prišlo zhorsenie..to ako v priebehu liečby, či po ukončení liečby? Lebo to mi nie je jasné z Tvojho príspevku :-)

Horan

Ahoj :-) Chcela by som sa podeliť s mojimi skúsenosťami s liečbou akné,ktoré ma trápi v podstate od 11rokov.Najprv som skúšala rôzne mastičky,krémy,pleťové masky a podobne,no nič mi nepomohlo.Nehovorím,koľko času som strávila čítaním rôznych diskusií.. Vyskúšala som liečbu AKNEONom,musím povedať,že tvár sa na istú dobu zlepšila. C Po vysadení týchto tabletiek sa mi však celé akné pomaly vrátilo. Pravidelné posedenia u kožnej mi tiež vôbec nepomohli,jedine čo som si vytrpela tú bolesť pri čistení pleti. Viditeľné zlepšenie prišlo s používaním pleťovej vody ANTIACNE-UNDER TWENTY. Z môkho výzoru som mala častokrát stavy,nehovoriac o tom,že sebavedomie je niekde pri bode mrazu. Boj s akné pokračoval ďalej,vyskúšala som liečbu tabletkami VISAXINUM,zopakovala ju 3krát no po istej dobe som bola zas tam,kde predtým. V 8mej triede som si už nevedela predstaviť výjsť z izby bez kila make-upu. Teraz sa snažím udržať na rôznych korektoroch..Bola som už zúfalá,tak som siahla na moju poslednú možnosť-ROACUTANE. Bola som vydesená hneď po prečítaní vedľajších účinkov,no iná možnosť nebola.Do troch dní mi popraskali pery a do týždňa prišlo katastrofálne zhoršenie.Pleť sa mi vyhádzala,hlavne na čele a celá ako by sa šúpala.Nešlo to ničím zakryť,tak som musela tíško trpieť...Potom však prišlo rapídne zlepšenie,bola som úprimne šťastná,make-up som mohla rovno hodiť do koša,konečne som sa nebála ľuďom pozrieť do očí. No teraz,po 28dňoch liečby sa mi pleť znova úplne vyhádzala na čele,som zúfalá..Strácsm trpezlivosť...Ak vám môžem poradiť,tak pomáha zelená tyčinka z Oriflame :) Všetkým,ktorý s týmto bojujú želám veľa šťastia s liečbou :-))

ebi77

červená tvár, to je normálna reakcia, to prejde ;-)
presne tak, ja tiež prajem každému, nech roa zaberie, a nech je to heet na vždy :)

Katka.11

To je skvelé. Ja tak strasne prajem každému, nech mu to pomôže a v živote nikdy nech sa to nevráti. Super, že sa Ti to už len zlepšuje. :-) ja nemám vyslovene vysusenu tvár, len je sucha, s krémom zvládam úplne v pohode..ale idem teda v Tvojich šľapajach, mám dosť červenú tvár aj ja :-)

ebi77

mne pomaly končí 4-tý mesiac, konečne zlepšuje sa to :), ale pomaly, a môžem povedať, že sa prestalo zhoršovať :) asi cca pred mesiacom sa mi to jednak trošku zlepšovalo, ale aj zhoršovalo, myslím teraz je ten zlom, že sa to už len zlepšuje. Keby som mohla brať tých 8 mesiacov, myslím, že by to bolo ok.
U mňa to nejak veľmi pomaly účinkuje od samého začiatku. napr. mne sa stále ešte nerobia šupiny na tvári, ani ju suchú nemám.
Bude to tým, že pred roacc. som mala veľmi katastrofálne mastnú pleť. Pevne dúfam, že aj po vysadení mi ostane takáto tvár bez masti ;-)))
Inak držím prsty, a ja som tiež taká že 4 x denne skúmam tvár, a potom som na nervy :) čo už :)

Katka.11

No po prvom týždni mám suché pery a tvár mám suchsiu, robia sa mi jemné supinky..ale mám Cetaphil hydrat.krem a s tým to v pohode znasam..inac zatiaľ nič, ale určite príde este niečo, len čakám..snažím sa nepozorovat sa moc, nepripisovat hneď všetko roaccu, ale nedarí sa mi :-D:-D..už nech je po tom :-) Ty ako? Zlepšenie je viditeľné už?