Vela nezodpovedanych otazok

Príspevok v téme: Vela nezodpovedanych otazok
LifeIShort

Ahojte,
neviem ci tento moj vylem bude pochopeny a ci na neho pride aspon nejaky ohlas ale skusim to.

Vela krat sa trapim pre rozne veci ktore nedokazem pochopit a neviem najst odpovede na svoje otazky.
Najviac ma vsak trapi otazka bytia a zivota. Nie preto zeby som nevedel najst jeho zmysel, nie preto ze by som sa mal zle, prave naopak.
Vela ludi mi pride divnych.
Nechapem ako sa niekto moze zmierit s tym ze tu ma odzit trebars 70-80 rokov zivota a dovidenia.
Svet bojuje o ropu, nerastne suroviny, nabozenstvo pritom zabuda na fakt ze akokolvek sa takato vojna skonci, skonci sa aj zivot cloveka.
Ludia chcu vlastnit majetky gigantickych rozmerov, alebo chcu ovladat inych ludi ci pozemky. Ja sa pytam naco? Aj najvacsi vladca sa dozije len trebars do 80? To mu staci? nechapem to.
Miesto toho aby sa spojili a zacali pracovat na technologiach, kolonizacii vesmiru, tu riesime detinske otazky.
Ak by sme vedeli kolonizovat vesmir pre kazdeho jedneho je tam planeta podobna zemi. Bijeme na malom uzemi. A niet z toho ziaden osoh ani progress, naopak len marnime cas.
To je jeden typ spolocnosti.
Druhy typ ako by fungoval podla nejakeho algorytmu prezit ale tiez sa nezamysla do buducnosti a problemy riesi len v kratkych casovych usekoch. Neriesi to ze zomrie a ani ine faktory, zije tu a teraz pracuje, uziva si pozitky. Vam to staci? takyto zivot? Ja mam vzdy pocit ze to nie je ono. Hlava sa s tymto fakto nevie zmierit, vie ze to nie je nemozne.
No podla mna ak sme niektori dostali tu schopnost uvazovat o tom ze chceme prekonat fyzikalne veliciny, procesy, ak sme dostali schopnost uvazovat o nesmrtelnosti, o tom ze okrem zeme je miliarda inych galaxii, potom musime byt predurceny aj tieto hadanky rozlustit.
Momentalny zivot ponuka miliardy moznosti ako ho prezit, otvorenim vesmiru to vsetko znasobime.
Chcel by som rozlustit tieto otazky, chcel by som vediet rozlohu vesmiru, co je po jej krajoch, v com sa tato hmota nachadza, ake su suvislosti medzi okrajmi vesmiru, su vobec nejake okraje?, odkial sa tato hmota z ktorej vznikli planety nabrala kedze viem si predsvit ako vznikal zivot a planety ale neviem si predstavit ako z nicoho mohlo vzniknut nieco.
Niekdy ma trochu stve ze som sa nenarodil par storoci alebo tisicroci neskor, ludstvo je podla vsetkeho strasne v plienkach a som smutny ze sa nedozviem odpovede na moje otazky, aj ked zijem stastny zivot, kiez by trval vecne...
Podla mna ako ludia mame na viac, na kvalitnejsi zivot ako zijeme, dlhsi, rozmanitejsi... ostava len dalsou otazkou kedy sa konecne prestaneme venovat malichernostiam a zacneme pre svoj druh naozaj nieco robit ako team z ktoreho mozme profitovat vsetci.

Sejla

hmmm nemyslím si, že správne poňaté (!) náboženstvo nepodporuje vedu, ani si s ňou neodporuje:) Teraz nepíšem o tej bande chumajov z cirkvy, ale o prapôvodnoých náboženstvách, ktoré so skrývajú kus kvalitnej filozofie. Áno, hnusnou manipuláciu a vyhrážkami sa mu podarilo ovládať masy a získať istú moc, napáchať veľa zla a vojen, ale historické spisy, taký budhizmus, či islam - pôvodnom koráne, ale hoc aj kresťanská biblia, aj keď je veľká časť prepísaná k potrebám chumajov, ale predsa, majú veľkú hodnotu aj pre ateistu a podľa mňa skrývajú veľké múdra, ako som už povedala a treba ich brať s veľkým nadhľadom a metaforicky a hlavne správne poňať! .....Ale späť k tej vede: tá sa snaží spoznať, ako to je a náboženstvo sa snaží pochopiť, prečo to tak je. Netreba si však všetko brať doslovne.

LifeIShort

bella ->

Urcite sa na to odpoved najde, ako na kazdy jav ktory sa doteraz nepodarilo vysvetlit. Ako som uz spominal. V minulosti si ludia ani len predstavit nevedeli co budu vediet dnes. A kolko veci sa logicky a vedecky vysvetlilo

No budem mat z toho mnoho. Napriklad ked sa vynajde technologia, ktora dokaze z transplantovat informacie z mozgu na inu bytost material ci stroj. Dokazes zit nekoncne s pomocou technologii.
Momentalne to nie je mozne ale ograny sa uz transplantuju, ako napriklad srdce. A nema to ziaden vplyv na cloveka ak mu vymenime srdce. Co vlastne odporuje krestantvu.
Momentalne je moznost zmrazit sa po smrti, s tym ze za 1000 rokov ak vynajdu technologiu tak ta rozmrazia a ozivia.
Uz sa to deje.
en.wikipedia.org
tu je zdroj informacii, tiez si precitaj

bella12

myslíš si, že toto niekedy v budúcnosti vedci dokážu vysvetliť?

www.milujtesa.org

ps: stále si však neodpovedal, aký prínos budeš mať z pokroku a vývinu ľudstva, keď tu už nebudeš

LifeIShort

onechance -> ani som ta nenutil, je to o slobodnej volbe :)

bella12 -> nahoda je totiz pravdepodobnejsia ako existencia takejto bytosti, v kazdom pripade ja neverim ani na nahodu, verim ze vsetko ma svoje vedecke vysvetlenie len este sme sa k nemu nedopracovali, tak ako v minulosti tiez nevedeli co je to hrom co je to blesk a dnes je to nadmieru jasne, myslim si ze za dalsie roky sa odhali mnozstvo dalsich tajomstiev ktore si doteraz vysvetluju ludia len pobozne alebo nahodou.

bella12

ak človek vznikol evolúciou, na jej začiatku muselo niečo byť - ako vzniklo toto? na toto nemá veda odpovede - veda je schopná preskúmať, ako vzniklo niečo z niečoho - ale ako vzniklo to prvotné niečo? Tu na zemi takmer všade platí vzťah: príčina - následok, nič sa nedeje len tak náhodou. Aby sme vylúčili možnosť existencie Boha, radšej budeme NEVEDECKY veriť na náhodu.

onechance

ty ani nechces polemizovat, chces sa len vykecavat :) ani sa mi to nechce citat, su to len tvoje myslienkove pochody, rozvijas, rasties, je fajn ze rozmyslas len to neprehanaj aby ti z toho nepreplo:)) drz sa trochu v realite

LifeIShort

bella12 -> nejde o to kto si spomenie co si spomenie, nepotrebujem aby si niekto spominal, truchlil a zialil nad minulostou, ide o pokrok, ktory sa moze dosiahnut. Je to nieco ako skok z jaskyne do moderneho dnesneho sveta. A ak nastavime opat taku istu latku mozme poskocit o dalsi level. Ludia to budu brat ako samozrejmost ako je samozrejme to ze mas mikrovlnku televizor, tak bude samozrejme cestovanie po vesmire, ci dozitie xyz rokov.

Slepy clovek moze ovladat pc celkom v pohode, aj bez ruk napriklad hlasom, nie je to nic nemozne.
Na margo toho poviem co ak by sme nikdy takyto problem nemali, ludia by sa nerodili s defektmi lebo by sme ich vedeli odstranit este pred narodenim, vedeli by sme namixovat tu spravnu dna, co je myslim si ze hudba blizkej buducnosti. Ziadny chori, neschopni ludia s defektmi by sa nerodili. Nemuseli by sa v zivoti trapit nejakou chorobou alebo problemom. Myslim ze keby som sa spytal tuto otazku hockoho kto sa v zivote trapi chorobou hned by bral keby mohol byt zdravi.

Boh neexistuje tak ho tu nemiesajme, clovek vznikol evoluciou co je dokazane. Davat zem cloveka a organizmi k tvorbe fiktivnej osoby je divne v dnesnej dobe. Ked pozname vela odpovedi na evoluciu vela fyzikalnych zakonov, vieme ze blesky hromy nerobia bohovia ako sa to kedysi myslelo, ze zaplavy nie su bozi hnev.
Boh je len vyhovorka na nevysvetlitevny jav. Ale kazdy jav sa raz vysvetli. Minulost je nam toho dokazom.

LifeIShort

ajajaja -> odpisat odpisem ale nemusis odpisat ty ja to robim dobrovolne.

Urcite som egoista ale egoista si aj ty, sama si povedala ze to ze veris vo vysiu moc ta nuti konat dobro aby sa za to bola odmenena a to je tak isto egoisticke ako ked ja poviem ze nieco skumam aby som z toho mal uzitok. Skryvas sa len za vlastny strach a sama nie si vyrovnana so sebou pritom sa snazis byt empaticka a myslis si ze ti to pomoze vyriesit tvoje problemy. V prvom rade ti vsak ide o uspokojenie seba samej a o to aby si si nepohnevala imaginarnu vysiu moc.
To su tvoje slova trochu parafrazovane.

Co sa tyka financii to co robim je financovane zo sukromneho sektora vdaka ktoremu zije niekolko tisic ludi a dochodcov. Z nasich dani ktore tu odvadzame. Ale nebudem zachadzat do detailov tejto oblasti. V kazdom pripade cerpame financie sukromneho sektora.

Ku tomu vsetko mi pripadas aj vztahovacna, si schopna zasahovat do mojich zalezitosti ale ked nahodou spomeniem nieco o tebe uz zaujmes agresivnu utociacu polohu. Si schopna len rozdat kritiku ale prijat nie?