Strácam priatelov a pomaly aj seba

Príspevok v téme: Strácam priatelov a pomaly aj seba
dasenka52

Ahojte , chcela by som vás poprosiť o radu . Mám 16 a som asi trochu iná ako väčšina teenegerov . Nepotrebujem alkohol ani iné drogy ku zábave a preto pomaly strácam priatelov . S mojimi kamarátkami som si bola kedysi blízska a rada som s nimi trávila čas ale ako sme rástli začalo ich baviť chodenie po diskotékach a opíjanie sa . Stále viac sa cítim osamelá pretože ma nebaví takýto typ zábavy . Rodičia ma nepúšťajú vonku dlho do noci a preto už nemám s kým tráviť čas . Neviem čo mám robiť pretože ma nebaví byť zavretá celý deň doma , chcela by som sa ísť niekam prejsť alebo ísť opekať ale moji priatelia najračej celý deň nič nerobia a večer idú do mesta . Velmi ma to trápi pretože by som chcela mať nejaké spomienky a zážitky , ale nemám ich mať s kým . Najhoršie na tom je to že sa začinám uzatvárať do seba , z veselého a optimistického dievčaťa som sa zmenila na uplakaná kôpku a nemám sa o tom s kým porozprávať , .Proste neviem či mám začať robiť to čo oni ,,,piť a klamať rodičom alebo byť račej úplne sama , bez kamarátov . Prosím poradte mi pretože ja už takto naozaj nevládzem existovaťc...

dasenka52

DonBosco : s tou sebestačnosťou máš pravdu . Začala som trochu vseba viac veriť a som menej odkázaná na iných ale vieš ked máš niekoho komu na tebe záleží určite mu nebude vadiť ked sa mu vyrozprávaš a určite si nepomyslí že mu vešiaš cudze veci na nos :)Proste je fajn mať skutočných priatelov ;)

dasenka52

veve_IX : pred rokom som začala chodiť na plávanie . Skamarátila som sa tam s pár ludmi ale je to ten typ kamarástva že na ulici sa im pozdravím a prehodíme spolu pár slov no nejak s nimi mimo krúžku netrávim čas lebo majú svoju partiu .Ono je fakt ťažké v mojom veku nájsť niekoho s kým si človek rozumie . Vačšinou sú ludia poskupinkovaní . Ja sa snažím byť aktívna : športujem , čítam , chodím aj do mesta ale neviem kde nájsť nejakých normálnych ludí ktorí sa račej pôjdu bicyklovať ako sa ísť opiť na diskotéku . Takí su asi račej doma a možno ich trápi to isté čo mňa :D

DonBosco

Btw, ja som uz stary cap, ale vidis, zazil som to pocas mojej puberty. Za x rokov samoty som sa naucil sebestacnosti v rieseni problemov, nemam potrebu niecomu vesat na nos osobne veci, atd. Myslim, ze mne ta samota pomohla. Je pravdou, ze niekedy mi bolo a je smutno, ale .. asi to neovplyvnim. Vtedy radsej idem do prirody alebo sportovat..

veve_IX

nečítam všetky komenty, takže neviem či ti to už niekto písal, ale skús sa začať venovať nejakým koníčkom. Niečomu čo ťa bude baviť a môžeš v tom napredovať. Okrem dobrého pocitu že tráviš čas zmysluplne a možných úspechov, ti to prinesie aj nové kontakty, ľudí s kt. budeš mať niečo spoločné a môže to byť cesta k získaniu skutočných priateľov. Koníčkom môže byť hocičo - od športu, hudby, hociakých tvorivých či zberateľských činností..Určite neodporúčam robiť veci, kt. by si mohla neskôr veľmi ľutovať, len preto aby si zapadla. Nič to nerieši, nebola byy si šťastná.

dasenka52

anonym66 : Ja som si tiež začala zvykať na samotu . Tiež rada plávam ;) a čítam , pozerám filmy a viac času trávim s rodičmi ale proste to pre mňa nieje ono . Máš to fajn v tom že máš aspoň tých dvoch skútočnýh priatelov . Mne by pokojne stačil jeden človek , ktorému by som mohla veriť , nebála by som sa mu zveriť so svojimi problémami a trávili by sme spolu čas . Ja tiež žijem ale príde mi to len také prežívanie a čakanie na lepšie časy...

dasenka52

Ja čítam , a vela . Taktiež strašne rada športujem . Chodím na plávanie a našla som si tam pár kamarátov ale je to ten typ ludí ktorých pozdravím ,prehodím s nimi pár slov a to je všetko pretože oni majú svoju partiu . Myslím si že je fakt ťažké nájsť si priatelov . Hlavne neviem kde mám hladať ...Ale aj tak vdaka za rady