Strácam priatelov a pomaly aj seba

Príspevok v téme: Strácam priatelov a pomaly aj seba
dasenka52

Ahojte , chcela by som vás poprosiť o radu . Mám 16 a som asi trochu iná ako väčšina teenegerov . Nepotrebujem alkohol ani iné drogy ku zábave a preto pomaly strácam priatelov . S mojimi kamarátkami som si bola kedysi blízska a rada som s nimi trávila čas ale ako sme rástli začalo ich baviť chodenie po diskotékach a opíjanie sa . Stále viac sa cítim osamelá pretože ma nebaví takýto typ zábavy . Rodičia ma nepúšťajú vonku dlho do noci a preto už nemám s kým tráviť čas . Neviem čo mám robiť pretože ma nebaví byť zavretá celý deň doma , chcela by som sa ísť niekam prejsť alebo ísť opekať ale moji priatelia najračej celý deň nič nerobia a večer idú do mesta . Velmi ma to trápi pretože by som chcela mať nejaké spomienky a zážitky , ale nemám ich mať s kým . Najhoršie na tom je to že sa začinám uzatvárať do seba , z veselého a optimistického dievčaťa som sa zmenila na uplakaná kôpku a nemám sa o tom s kým porozprávať , .Proste neviem či mám začať robiť to čo oni ,,,piť a klamať rodičom alebo byť račej úplne sama , bez kamarátov . Prosím poradte mi pretože ja už takto naozaj nevládzem existovaťc...

weird_

ci mas zacat pit a chodit sa bavit do mesta? ked chces, tak hej, ked nie, tak nie a najdi si nieco ine. ved to nie je situacia s 2 moznostami.

neviem odkial si, ale urcite su nejake kruzky, kluby kam mozes ist a stretnut podobne zmyslajucich ludi.

nepises sice co ta bavi, ale stav na spolocne zaujmy. tak si nenasilne ziskas znamych, neskor kamaratov.

lebo naozaj nie vsetci teenageri su taki, len trochu lepsie hladaj...

anonym66

No ja mam ten isty problem že mam vačšinou diskotekovych kamaratov(vlastne skor uz len znamych)a ked ma volaju tak odmietam lebo za 1 ma to nebavi a za druhe mi je luto na to davať peniaze.Takže tiež som velakrat sám.Idealnych kamaratov mám asi tak max 2,a vacsinou sa bavim len s nimi lebo namiesto chodenia na diskoteky a k.....a sa idu aj do prirody a tak,ale kazdy den sa neda takže som vačšinou sám.Priatelku nemam lebo som sa sklamal a ako keby ani nehladam už.Je taka doba že lepšie nebude.Ja si pomaly zvykam na samotu,idem do kina,idem do mesta niečo kupiť,idem si zaplavať,idem ku starej mame,povozím sa na motorke a pod.Doma pozrem nejake filmy,zahram pc hry napr aj po internete kde mam aj virtualnych kamošov :D.Zijem ale v nadeji že raz nejakych poriadnych kamošov čo mi vyhovuju najdem

knihar

ahoj. dam ti mudru radu, mne to pomohlo: citaj knizky! zazijes situacie, ktore su uplne jedinecne. aj spomienky budes mat krasne. aj narasties. o kamosov sa neboj, istotne sa nejaky casom najdu. vyzeras ako inteligentna babizna, preto nevesaj hlavu. drzim palce.

Zaran

Určite sa nemeň kvôli takémuto typu kamošov,teda určite nie k horšiemu,na svete je x-takých ľudí ako ty,medzi nimi aj ja.Mám 15,tiež ma nebaví stále sedieť doma a čumieť do PC a na rozdiel od väčšiny mojích rovesníkov mňa neláka chľast,cigarety a drogy už vôbec nie,preto na to doplácam samotou.Skús si nájsť nejaký koníček aby si sa nezbláznila(ja sa napr.učím španielsky)a uvidíš,že na hlúposti typu "nemám kamošov"nebudeš mať čas myslieť.Good luck.

Dadula56

Dasenka, je vela teenagerov, ktori su ako ty. Na tvoju smolu si natrafila na skupinu, ktora sa v 16 opija. Aj takych je bohuzial dost. Musis sa uplne odpojit od takychto ludi. Su to ludia, ktori nemaju zivotne ciele, ziadne zmysluplne zaujmy. Jedine, co ich zaujima je alkohol a ako sa flakat. Vies aj sama, ze takych k zivotu nepotrebujes, akurat by ta stiahli dolu so sebou a brzdili tvoj rozvoj. Najdi si zaujmove kruzky, zacni sa nejakej cinnosti venovat a prave tu najdes novych kamaratov s ktorymi ta bude spajat spominana cinnost.