Strácam priatelov a pomaly aj seba

Príspevok v téme: Strácam priatelov a pomaly aj seba
dasenka52

Ahojte , chcela by som vás poprosiť o radu . Mám 16 a som asi trochu iná ako väčšina teenegerov . Nepotrebujem alkohol ani iné drogy ku zábave a preto pomaly strácam priatelov . S mojimi kamarátkami som si bola kedysi blízska a rada som s nimi trávila čas ale ako sme rástli začalo ich baviť chodenie po diskotékach a opíjanie sa . Stále viac sa cítim osamelá pretože ma nebaví takýto typ zábavy . Rodičia ma nepúšťajú vonku dlho do noci a preto už nemám s kým tráviť čas . Neviem čo mám robiť pretože ma nebaví byť zavretá celý deň doma , chcela by som sa ísť niekam prejsť alebo ísť opekať ale moji priatelia najračej celý deň nič nerobia a večer idú do mesta . Velmi ma to trápi pretože by som chcela mať nejaké spomienky a zážitky , ale nemám ich mať s kým . Najhoršie na tom je to že sa začinám uzatvárať do seba , z veselého a optimistického dievčaťa som sa zmenila na uplakaná kôpku a nemám sa o tom s kým porozprávať , .Proste neviem či mám začať robiť to čo oni ,,,piť a klamať rodičom alebo byť račej úplne sama , bez kamarátov . Prosím poradte mi pretože ja už takto naozaj nevládzem existovaťc...

Mimulus

dasenka52 Tak tento príspevok ma veľmi zaujal a nemohol som nereagovať. Máš presne dve možnosti ako si to aj sama napísala ale trošku Ti ich prepíšem ak dovolíš. ,,Ak chceš vo svorke žiť, musíš s vlkmi...piť, fajčiť a brať drogy Na druhej strane stojí outsiderstvo a máš úplnú pravdu ak si myslíš, že nezapadneš ak s nimi nebudeš chodiť. No ak si aspoň trošku inteligentná tak vieš čo máš robiť, rozhodnutie je v Tvojej moci a toto fórum podľa mňa nepotrebuješ. Drogy, fajčenie a alkohol ešte nikoho šťastnejším neurobili, to si veľmi dobre zapamätaj. Ja Ti môžem poradiť len toľko, že si musíš stanoviť kto sú známi, kto kamaráti a kto skutoční priatelia! Ďalej si musíš stanoviť hodnoty a inteligenciu ľudí s ktorými sa chceš stretávať. A dobrého a hlavne skutočného priateľa nemusíš hľadať a ani nehľadaj - potrebuješ to jednoducho cítiť! Ak cítiš že to je práve tento človek tak to jednoducho musíš risknúť. Pamätaj nikto Ťa nemôže do ničoho nútiť ak to sama nechceš a je Ti to nepríjemné. Je ťažké nájsť si priateľov v škole? Tak je to v podstate Tvoja posledná veľká možnosť ako nájsť skutočného priateľa, pretože akonáhle začneš pracovať... Už nebudeš stretávať toľko rôznych ľudí a budeš mať iné problémy ako hľadať priateľov. Musíš si stanoviť čo je pre Teba dôležité a ak chceš ísť na párty tak jednoducho choď. Možno sa mi to hovorí ľahko ale som starší a prežil som si svoje. Mám priateľov no tých spočítam na prstoch jednej ruky a niekto za celý život nájde len jediného. Priateľstvo, teda skutočné je velikánsky dar a dobre zváž komu daruješ svoje srdiečko. Ja mám jednu takú teóriu, ktorá ak ma niekto ponúkal cigaretou tak vždy zabrala - Prečo dýchať dym, keď sa môžem nadýchať pri ohni - alkohol je aspoň tekutina, ktorú spotrebuješ :D Ak chceš ozajstných kamarátov skús iných!!! Dám Ti poslednú radu pri výbere kamarátov sa riaď srdiečkom a ak Ti povie že to nie je správne tak to tak určite nie je.

Andika

Dasenka ,nic si nerob z toho ,ze nie si pod uroven ! Si nad uroven a nie ty by si mala byt smutna ,ale ti ,ktori sa pomaly a nevedomky chcu znicit . Verim ,ze iste najdes minimalne jednu spriaznenu dusu .Odporucam ti vziat si do opatery nejake mile ,chutne zvieratko ,to ti tak uveritelne pomoze ,takze smutok viac na toje dvere nezaklope .A ver ,ze ked budes vhodit von so psikom ,tak tam vonku stretnes iste niekoho so psikom a prva spriaznena dusa je na svete . Snaz sa orientovat na to co ta bavi ,spociatku je to take bez chuti ,ale ked prekonas vnutornu barieru ,tvoj zivot sa totalne zmeni ...k dobremu ...vela stastia . A.

Soni22

Ahoj. Ja mám o pár rokov viac a tiež som na tom tak isto ako ty. A vieš čo? Kamarátky mi nechýbajú! Nepijem, nefajčím, nedrogujem, nechodím po diskotékach. A práve preto, nie som pre ne "atraktívna". Nikdy som totiž nemala záujem sa niekomu vtierať, prispôbovať. Chcela som byť sama sebou a takou by si mala byť aj ty. Nestoja o teba? Fajn, tak prečo by si mala aj ty o ne. Také "kamarátky" si ťa nezaslúžia!!! O tom nie je kamarátstvo. Ale našla som si záľubu, ktorej sa nikdy nevzdám a nikdy sa necítim sama. Tak preto by si si aj ty mala niečo nájsť, čo ťa bude baviť. A ktovie, zničoho nič nájdeš svoju lásku a potom sa už nebudeš cítiť sama, nebudeš potrebovať kamarátky ale iba jeho :)

aaa.

Aj ja som bola taká ako ty. Nikdy ma nebavili diskotéky, alkohol ani cigarety. Slušné dievčatko, ktoré sa neflákalo po nociach. :) Neflákam sa ani teraz a ani ma ten alkohol, cigarety a diskotéky nelákajú. Ale nevidím dôvod prečo neísť raz za čas sa poriadne zabaviť :) Nefajčím, nebudem! Kamarátov som nemala lebo moja základná bola oničom (myslím triedny kolektív) a odmalička si rozumiem lepšie s chalanmi a so staršími babami. Ale prišla stredná, nová ľudia nový život. :) Prvé školské večierky prvá diskotéka v mojom živote a zistila som, že život ktorý som trávila doma pri telke nie je to čo chcem stále, no občas je to fajn. Rada si idem s kamarátmi sadnúť niekam do baru pokecať čo je nové a tak. Keď ma rodičia pustia tak idem na diskotéku. Nikdy som sa neopila ale zase prečo si nedať aspoň pohárik, nebudem vynikať aby na mňa ukazovali prstom \"háá tá nepije aká je slušná\"a aj keby, je to moja vec. Veď trocha alkoholu nezabilo ešte nikoho a nikto nepovedal o tom že sa máš opiť, a ak nechceš tak simuluj že piješ :) aj to sa dá a takto som začínala. :) To je môj príbeh a teraz som rada že mam kopu ozajstných priateľov a nemám problém ani doma, lebo dôverujem svojim rodičom a tí dôverujú mne a ja sa ich snažím nesklamať :) pretože rodina je len jedna ♥ Tak ti držím palce a neodcudzuj sa priateľom, musíš sa aj ty prispôsobiť a pokiaľ sa s nimi necítiš vôbec dobre tak na nich kašli. Ale zase ostať sama ako prst by som nechcela.

dasenka52

Ahojte ludia . Dnes som zorganizovala opekačku . Na moje prekvapenie bola bez alkoholu ale vlastne ked sa to tak vezme skoro celý čas sa rozprávalo len o alkohole . O tom ako sa zajtra opijú pretože kamarátka ma volný byt . Zavolali aj mna ale nejak ma to tam neláka lenže im to nechcem povedať na rovinu . Mám im klamať že ma nepustili rodičia ? alebo tam mám ísť a uvidím ako bude ?

dasenka52

nataloocka : vieš čo je zaujímavé ?že ešte aj meno máme rovnaké :D :) Volám sa Natália ale ten nick zavádza :D ...Tak tak , počas leta je to fakt najhoršie . Mňa ešte stále volávajú , aj ked vedia že im vždy poviem nie , jednak kôli tomu že ma to tam nebaví a jednak preto že by ma tam nepustili rodičia . Ale zas ked si to tak vezmem , zlepšila som si vzťah s rodičmi ;) Raz som prišla domov plačom . Zavrela som sa do izby a chcela som mať pokoj ale mama si všimla že plačem . Vyrozprávala som jej to všetko aj ked som sa vlastne predtým s ňou o takých veciach nikdy nerozprávala a teraz mám pocit že jej vlastne môžem povedať všetko .Aj s ocom trávim viac času . Asi je všetko zlé na niečo dobré :) ... Držím ti palce s tou strednou , uvidíš že si tam isto nájdeš nejaké kamošky :)

nataloocka

totálne môj prípad..cez leto je to najhoršie, všade sú diskotéky a zábavy a neviem čo...kamarátky ma zo začiatku volali tiež, ale keď zistili že ja by som s nimi nešla, že to nie je pre mňa takýto druh zábavy, tak prestali...takže teraz po večeroch sedávam doma, pozerám filmy alebo som na počítači, alebo len tak s rodičmi...
každý deň si poplačem a je vybavené...ale už sa teším do školy, idem na strednú tak možno spoznám nejakých nových ľudí a bude to lepšie :)asi fakt treba vyjsť von a niečo s tým robiť :)tak sa drž dasenka, budem na teba myslieť, aspoň vieme že v tom nie sme samy :)ahooj :)