Diabeticka noha

Príspevok v téme: Diabeticka noha
Rupert

Ahojte,
moj otec ma uz cca 30 rokov cukrovku a poslednych 5 rokov mal otvorenu ranu na palci na nohe. Teraz sa mu to zhorsilo tak, ze mu idu amputovat cely palec.
Neviete mi poradit ako sa mu da pomoct, aby sa mu potom ta rana ked mu amputuju palec zrastla? Niekto mi hovoril, ze su nejake vitaminy, co pomahaju hojeniu ran.
Za kazdu radu dakujem.

roxymila

Pilysia máš pravdu, neverila som tomu, lebo málo ľudí to vie. No prekvapila si;-) Nie je začo:-) Tak sa snaž, aby si na to nezabúdala. Aby mal najlepšie účinky pre tvoje nohy:-)

Pilysia

@roxymila - Neverila si, že budem taká múdra, čo? :-D:-D Vďaka za to, že si mi napísal názov toho krému. Našla som ho v jednej lekárni, tak som si ho hneď kúpila. Zatiaľ je fajn. Dodržujem, že si ho natieram aj ráno aj večer (no priznám sa, že niekedy zabudnem:-/). Ale to snáď až tak nevadí :-):-)

Lajtos

vevala..jaaaj, tak to je v pohodicke...myslel som, ze viacej tej mocoviny sa nachadza v tom kreme...toto male percento je v pohode..to je aj pre zdravych ludi?

vevala

@Lajtos-V tom kréme je iba 10% tej urei, takže to vôbec necítiš a je to ešte aj chemický upravené. Toho sa vôbec nemusíš báť. Keby si ho vyskúšal tak by si už iní krém nechcel ani používať. A to mi ver!

roxymila

Pilysia močovinu (ureu) obsahuje krém Ureagamma. Nejakých 10% urei je v tomto kréme. Veď som si aj myslela, že to budeš vedieť. Len pre istotu som ti to napísala :-D

Pilysia

@roxymila - Vôbec som ešte o takom nepočula. Ktorý to vlastne obsahuje tú ureu? A neboj, to som hneď vedela, že sa musí aj nejako upravovať:-) To mi došlo veľmi rýchlo:-) :-D

vilka214

Ja som veru o takom žiadnom roxymila ešte nepočula. Ten krém je na nohy ak som správne pochopila a je iba pre diabetikov či aj pre všetkých ľudí? Lebo ja mám už dlho neustály problém so suchými nohami:-/ A žiadny krém mi nepomáha:-(

roxymila

Pilysia urea je v preklade močovina. Má dokonalé hydratujúce a zmäkčujúce vlastnosti. No nemusíš sa báť lebo sa aj chemicky upravuje:-) Ešte si o takom kréme nikdy nepočula?