Diabeticka noha

Príspevok v téme: Diabeticka noha
Rupert

Ahojte,
moj otec ma uz cca 30 rokov cukrovku a poslednych 5 rokov mal otvorenu ranu na palci na nohe. Teraz sa mu to zhorsilo tak, ze mu idu amputovat cely palec.
Neviete mi poradit ako sa mu da pomoct, aby sa mu potom ta rana ked mu amputuju palec zrastla? Niekto mi hovoril, ze su nejake vitaminy, co pomahaju hojeniu ran.
Za kazdu radu dakujem.

violoncistka

"dragona" - oki, vyskusam ju aj ja...ved baby tu pisali, ze ma dobre ucinky, tak snad bude mat aj na moje nohy...budem dufat, ze ju budu mat v lekarni, dnes sa tam zastavim po robote...

Harly

inak s fúkaním oxidu dusného alebo čohokoľvek je to podľa mňa zbytočné. Máš to ako keby si polieval suchý strom a chcel peknú úrodu. Ak sú drobné cievy zničené takl liečby je neúčiiná, ATB sa do rany nemajú ako dostať a tak hojenie je skoro nemožné. Nejaký Oxid dusny
ci dusnaty ranu sám nezahojí. Potrebujes obnovit krvny obeh v rane. Nie je nic nezvycajne, ze diabetikom v otvorenej rane ani krv nevyteká. Ak by bol Oxid dusnaty taký objav...skoncili by smer raz a navzdy s amputáciami diabetickej nohy. A to bohuzial nenastalo.

Harly

Faith Healer nie som mimo a viem o com pisem. Ano primarne je liek Heberprot určený na liečbu nehojacich sa rán u diabetikov. Ale ako iste sám dobre vieš po ampitácii palca tak na nohe vznikne rana a ta sa tiež musí zahojiť. Kto má poškodené cievy tak zahojenie je skoro nemožné. A práve aj tam pomáha Heberprot P. Mama takto prišla o 2 palce na nohe ...postupne jeden po druhom pretože sa rana nehojila a nemali sme uvedený liek. Po druhej amputacii sa začali podávať injekcie priamo do rany po amputáciia jej okolia a táto sa začala sťahovať. Asi dobre vieš že u takýchto prípadov sa rany u diabetikov nezašívajú, aby bolo možné ranu čistiť prípadne odstraňovať odumreté tkanivo. Takže naozaj viem o čom rozprávam a kto má tento problém, nech sa snaží dostať do Prešova či Ľubochne kde týmto prípravkom u nás konečne tento problém riešia.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

dragona

Violoncistka hej, tu som mala aj ja na mysli a aj on ju tu spominal. Osobne ju pouzivam len mesiac, takze zatial neviem povedat na 100% ci bude ucinna ale uz tak trochu vidim zlepsenie. Verim, ze po dlhsom case budu ucinky este viditelnejsie!

harly

Na liečbu nehojacich sa ran u diabetickej nohy je najlepsi pripravok z CUBY a to HEBERPROT P. Je dostupny aj vo forme masticky. Zacali sme ho konecne z Kuby dovazat v ramci deblokacie dlhu a fakt robi zazraky. Viem o com rozpravam. Mojej mame pomohol po amputacii dvoch palcov na nohe a rana sa zahojila. Chodila na aplikaciu pripravku asi 3-4 tyzdne kedze je potrebne vybrat asi 21 injekcii. Ak sa viete k tomu dostat, fakt pomoze. Vraj sa hcysta u nas na Slovensku Centrum pre liecbu diabetickej nohy prave na podklade lieku Heberprot P

Suzanell

Babule osobne ten krém už používam dva roky a nedám naň dopustiť. Mám ho veľmi rada vďaka tomu, že mám už konečne pekné a zdravé chodidlá. Za tie peniaze sa fakt oplatí:-):-)

Lajtos

vevala..a povedala mi, ze kludne aj na kazdy sviatok jej tu masticku mozem kupovat, tak uz mam aspon o dilemy postarane :-D:-D..ano, boli sme koncom januara a bolo super..ona vie, cim ma potesi..kazdy den sme lyzovali a to je pre mna TOP:-):-)...

dragona

Violoncistka ak som dobre citala, tak sa tu bavia o tej masticke, ktoru aj Lajtos hned v stvrtej sprave spomenul. Precitaj si to, ved to ti sem zakazdym nebudu pisat osobitne!!