Diabeticka noha

Príspevok v téme: Diabeticka noha
Rupert

Ahojte,
moj otec ma uz cca 30 rokov cukrovku a poslednych 5 rokov mal otvorenu ranu na palci na nohe. Teraz sa mu to zhorsilo tak, ze mu idu amputovat cely palec.
Neviete mi poradit ako sa mu da pomoct, aby sa mu potom ta rana ked mu amputuju palec zrastla? Niekto mi hovoril, ze su nejake vitaminy, co pomahaju hojeniu ran.
Za kazdu radu dakujem.

UDS

Medikamentózna liečba diabetickej angiopatie je taktiež veľmi dôležitá, pretože prekrvenie rozhoduje o osude končatiny. Vazodilatanciá (Trental, Agapurin, Enelbin) sú lieky, ktoré rozširujú cievy, avšak aj tu treba mať na zreteli, že ak sa otvoria tepnovo-žilové spojky (arterio-venózne shunty), krv síce prúdi končatinou vo väčšej miere a rýchlejšie, ale do periférnych tkanív, kde ju najviac potrebujeme sa nedostáva, pretože sa „skratkou“ vracia späť. Taktiež na tieto lieky nereaguje cievna stena postihnutá atheromovými plátmi (zvápenatená), avšak kolaterálne cievne riečisko môže zvýšiť svoju kapacitu. Toto všetko treba zohľadniť a spolu s pacientom niekedy jednoducho overiť.
Medikamentózna liečba diabetickej neuropatie je v rukách neurológa, v zásade treba užívať vitamíny skupiny B (napr. Milgamma, Magne B6), preparáty s kys. alfa-lipoovou (Thiogamma), rôzne antioxidanciá.
Medikamentózna liečba diabetickej osteoartropatie spočíva v antiosteoporotickej liečbe ortopédom, vitamínmi skupiny B, D a A, antioxydantami (vitamíny E a C) a minerálmi (vápnik, horčík, atď).
Po zvládnutí prejavov akútnej ischémie alebo gangrény, po zvládnutí infekcie a stabilizácii hodnôt glykémie je veľmi dôležité upraviť životosprávu a začať so zvýšenou starostlivosťou o dolné končatiny.
Predovšetkým je dobré absolvovať pedikúru aspoň jeden krát mesačne. Nosiť ortopedickú obuv. Ortopéd môže diabetikovi predpísať ortopedickú obuv na mieru.

Je vhodné sa zamerať na obnovu funkcie hormonálneho, cievneho, nervového a kostno-kĺbového systému, tu jednoznačne dominujú bioregulátory Epiphamin®, Vasalamin®, Cerebramin®, Chondramin® a Thymusamin®.
Diabetická noha je traumatizujúci pojem a amputácia nočná mora, preto jej treba zmysluplne zavčasu predísť. Možnosti sú!
Viac na -odkaz odstránený-

RNG

Proti skodlivrej glykacii/glykosilaci sa da bojovat pouzitim enzymov, co stiepia glykacne vazby, L-carnosinom, co znizuje glykaciu(2 x 1 gram)a roznymi doplnkami na znizenie hladiny cukru v krvi. Samozrejme aj nizkosacharidova dieta pomaha.
Produkty glykacie su vodonerozpustne a blokuju tok lymfy, nas odpadovy system. Tak sa casti tela, najma vzdialene koncatiny zamoria a zacnu degradovat a ked to nie je adresovane, tak to vedie az k diabetickym vredom(rozpad tkaniva az gangreny) a odumieraniu nervov(periferalna neuropathia).

ida589

raz som pozerala v TV jednu reláciu a tam práve predstavovali hyperbarickú komoru ako veľmi účinnú liečbu práve pre diabetikov,ktorí už majú rozne problémy kôli tejto chorobe najmä sa jednalo o liečbu diabetickej nohy kde zaznamenali veľkú úspešnosť v liečbe....takže naštuduj si o tom niečo aj na nete určite nájdeš o tom viac informácií

zuzulko

všetko je dobré čo pomôže a hlavne je dostupné. určite nepoužívajte chemicky vyrábané napodobeniny prírodných látok, snažte sa detoxikovať a regenerovať cez čisto príroné prostriedky. liečba musí byť komplexná ináč sa to nedá. detoxikovať pomocou napr čaju žihlavy,alebo použiť detoxikačné náplaste, čistá voda z prameňov prírody pre energetické posilnenie buniek,/naberajte do skla/ pravidelné vyprázdňovanie, pestrá strava, pobyt na slnku v prírode, ranu by som doporučila ošetrovať po dlhoročných skúsenostiach audironom - je to bylinný preparát od fi. energi a nasvecovať červeným svetlom biostimul- je to červené svetlo a jeho zdroj sú diody nie žiarovky a filter /je to systém fotonyx/ informácie získate na biostimul.sk resp cz. okrem toho podporovať imunitný systém cez nutra bonu - je to osvedčený prostriedok a nájdete ho na prozdravie.sk

RNG

Stafal je cesky vyrobok, lyzat/vytazok z bakteriofafov. Kedze nevidim nikde nic podobne na svete a ni firma sama neuvadza nic, tak mam dost pochybnost o ucinnosti tohoto vytazku. Ale moze to byt len ten dovod, ze vytazky prirodnycyh materialov sa nedaju patentovat, teda ine farmacie o to nemaju zaujem z ekonomickych dovodov.
Na vsetky stafylokoky je velmi ucinny roztok citricidalu/GSE, lacny, velmi siroko zaberovy antimikrobialny prostriedok a zabera aj na obavanu antibioticky rezistentnu/odolnu formu stafylokoka zlateho, pod menom MRSA, ktora je postrachom nemocnic nas celom svete, najme v pooperacnych hnisaniach.
A hromadu inych mikrobov

Baboo666

Dobrý deň,ak vám už nič proti zlatému staf. nepomáha vyskúšajte znovu uvedený osvedčený liek na zlatého stafylokoka - STAFAL
kvapky ,mne zabral,ako som sa dozvedela na trhu bol už 20 rokov ale potom nejak mali pauzu a teraz sa opať dá zohnať.Zlat.stafyloko sa vyskytuje bežne na koži ale niekedy sa premnoží a sposobuje problémy.Neviem ako je dostupný V CR, tuším len u imunologov a alergologov ,ale v SR vám ho može predpísať každý lekár.Bohužial produkujú iba obmezené množstvá.Je to ako zázrak a doplácí sa iba asi 3O Kč.

RNG

betadine nie je nic ine ako patentovany drahy zdropj jodu.
Ja pouzivam na hojenie ran zmes cukjru, kokosoveho oleja a par kvapiek GS(1.5Lyzice jemneho praskoveho cukru, 1 lyzica kokosoveho oleja(extra virgin) a 5-10 kvapiek GSE. Dobre pomiesat a hustu pastu nanasat rovno na ranu alebo infikovane miesto.
MOzno, ze tak predide aj amputacii, pokial to nie je este prilis zanedbane.
Podobne sa liecia aj prelezaniny.
Inac radim mu pouzivat 2x do tyzdna lyzicu lecitinu na vycistenie ciev a zlepsenie cirkulacie.

s.

Rupert
urcite odporucam Betadine - roztok a aj mydlo ... pravidelne vyplachy
umyvanie a samozrejme udrziavanie koncatiny v suchu a cistote,cista obuv, ponozky menit kazdy den. Pravidelne kontrolovanie noh! s pozdravom S.

damaxy

diabetes to je neprijemne ochorenie,ale ja som si po operacii zil svietila rany bioptron lampou kupala v nechtiku repiku a jazvy natierala nechtikovou mastou ale pri diabete bacha na infekciu rany sa tazko hoja ale to ty vies.Drzim vam palce.