Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

pišta

Vita-míny, - keď zažiari zdravie.
***********************************
Energia ukrytá po stáročiach v hlbinách Zeme a prichádzajúca zo Slnka sa premieňa v neopakovateľné okamihy zábleskov zdravia – pre vás.
Vitamín C – kráľ všetkých vitamínov. Zabraňuje infekciám, zlepšuje oxidačné procesy v celom tele, prispieva ku revitalizácii buniek... sa dá ľahko nájsť v obyčajnom jabĺčku, citrusových plodoch, paprike, šípkach, kiwi, čiernych ríbezliach
Vitamín A- kráľ obnovy buniek, silný antioxidant – podporuje obnovu žalúdočnej sliznice, epiteli v črevách, tepnách, koži ba ja v pľúcach. Je prakticky vo všetkých oranžových plodoch – marhule (aj sušené), paradajky, žlté prpariky, mrkva
Vitamínky radu B – kráľovné pre správnu funkciou celého nervového systému. Napr. vit. B6 dokonca podporuje vôľové rozhodovanie človeka. No uvážte!
Tieto vitamíny nájdete v pivovarníckom droždí, ovsených vločkách, v klíčených semenách ale aj v obyčajnom lekárnickom B-komplexe
... a ďalšie: vit. E, D (slniečko!), K, ...
..
Ak vás trápia zlé nálady, pochmúrne myšlienka, únava, často to môže znamenať práve nedostatok vitamínov.
.
Vznikli sme vďaka Zeme a Slnka.
Dobré fungovanie našich tiel aj duší ide preto ruka v ruke s každodenným prísunom vitamínov.
Vyberte sa na slniečko, na trh s ovocím a zeleninou....Čakajú vás príjemné prekvapenia...:)))

Z-uzka

vrr
Ahoj! Nejak podobne to je aj u mňa, veľa ľudí mi hovorí, že som také malé slniečko, a že vyzerám bezproblémovo, no len málokto vie, že pod tým slniečkom je obrosvská búrka :-(

vrr

alternativa ty vnasas tolko energie uz len tym tvojim zltym usmievacikom:) ja tiez ficim energiou a som vtipalek, chodim von a tak dalej, ale nebrani mi to v tom aby som sa priemerne dvakrat za den prejedla a potom sup s tym von...

zuju

ahoj Klara, aj ja som rada ze jem normalne, nezvraciam, pribrala som a fungujem v praci normalne, ale stava sa ze mam na vsetko nervy, a laka ma to znova, len sa nevzdavaj

Alternativa

Ahoj Klarka, recidiva, cize objavovanie sa problemov je pri urcitych chorobach normalne. Aj pri tejto. Tes sa z kazdej hodiny, dna, ked si OK. Zabojuj tak, ako pred nejakym casom, ved si mala pocit, ze si v poriadku. Je jedno, aky dlhy tento interval bol, budes ho postupne predlzovat. Dokazes to, lebo si si uz vychutnala chvile, ked si bola bez tohto problemu. Je to predsa uplne ina kvalita zivota, tak o nu zase zabojuj. Pracuj na svojej psychike. Skoda, ze odmietas odbornu pomoc, vyzdravenie by Ti islo rychlejsie. Aspon si citaj rady v tejto teme o strave, psychike, ako naucit svoje podvedomie konat spravne. Citaj si ich casto, nahlas. A vsimla si si, aky bude dnes pekny dnik?

klárka

ale to uz nie je ani koli tomu,ze chces byt chuda. ja meriam162 a vazim 42 kg a to je tiez dost malo.ale ja si myslim,ze som tucna a neviem si to vyhodit z hlavy.stale ma to otravuje.a som z toho zufala.

nad

dievcata, mozno vam to bude pripadat hlupe, ale co by som ja dala za to keby som vazila viac! aj keby som mala mat mensiu nadvahu a "nexutne tukove vankusiky" ...mam opacny problem, som stihla, chuducka, podla mna az prilis, mam 17 rokov, pri vyske 163cm okolo 47 kg, predtym som vazila 51 a schudla som...nechcela som, nemenila som stravovacie navyky, obehala som plno lekarov, som v poriadku...a tuzim pribrat, uz sa mi to podarilo, najmenej som mala 46kg teraz naposledy som mala takmer 49, drzim sa okolo tych 47-48kg... uvedomte si ze ste krasne take ake ste a ludia vas maju radi kvoli srdiecku a nie obvodu v pase!

klárka

ahojte
aj ja bojujem s tymito chorobami.uz som mala pomaly pocit,ze je to za mnou,ale znova sa to zvrtlo.ja som z toho zufala.a nemam sa s kym o tom porozpravat.ja nechcem ist k psichologovi.strasne ma to depta.ja som z toho hrozne nestastna.prosim poradte mi dakto.a je velmi mile od alternativi,ze nam tu takto pomaha,asi vie ake je to krute.dakujem jej a vam vsetkym ostatnym.