Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Z-uzka

alternativa
Jejej, sestra študuje na technickej univerzite v BA, ale neviem teraz kde prednášate vy. Ja sa chystám na pedagogickú, snáď mi to výjde.. Minulý rok som si dala prestávku, tak som sa ani nepokúšala o príjmačky, no tento rok túžim ísť veľmi študovať..
Tak asi skúsim opäť prejsť na akupunktúru, len bohužial je to veľmi drahé :(( Ako všetko dobré v tomto štáte.. Len u mňa je teraz aj ten problém, že možno aj zbytočne by som na ňu chodila, keď opäť začínam vymýšľať s jedlom, blíži sa leto a choroba začína pracovať na plné obrátky. Zbytočne si nechám pichať ihličky, keď nebudem mať prísun živín, takže sa nebude mať z čoho vytvárať cyklus :( Viem, že to nie je dobré, že takto sa nedá žiť celý život, no veľmi zle sa to zastavuje.. Keď sa raz kolotoč roztočí ťažko ho stopnúť :(
A plus je k tomu ešte veľa ďalších faktorov, ktoré ma brzdia..
No tak vám prajem ešte raz pekný zvyšok dňa, mňa momentálne čaká stretnutie s mojou psychologičkou, ktorú mám mimochodom celkom rada a cítim, že jej môžem veriť, pretože ma vždy podporí a pochváli aj keď konám zle..
Papa :o)

Alternativa

Ahoj Z-uzka, Tvoje ranajsie dobre ranko ma velmi potesilo a aj Tvoja reakcia v blizkej teme. SI NA SPRAVNEJ CESTE, zacinas den s usmevom a z rana usmev prinasas inym, dik. Gynekologicky problem prejdi s gynekologom, neviem Ti poradit. Viem len, ze po akupunkture si mozto trosku pribrala, telo sa Ti zacalo spamatuvat, ale je to naozaj o tom dostatocnom "tukovom obale". Vies moja, v zivote je vsetko okrem casu relativne :D, teda aj nevyhnutne pribratie podla Teba a podla Tvojho hormonalneho systemu. Navrhujem Ti, aby si sa vratila k akupunkture, ked si pred casom na nu tak dobre "zabrala". Vies, dnes si uz niekde inde v svojom rozhodnuti, ako pred tymi par mesiacmi, moze to byt efektivnejsie.
Nemam pred Vami, baby, tajnosti, lebo vnutornu krasu ziskate aj tym, ze budete k ludom okolo seba otvoreni po vsetkych strankach - davat aj prijimat, funguje to. Ucim na Slov. technickej univerzite, uz 100 rokov pracujem v oblasti klinickej chemie. Aj Tebe a ostatnym prajem pekny den, haha, zase bude slnecny.

Z-uzka

alternativa
Dobré ránko! A ak sa smiem spýtať na akej vysokej škole prednášate??
A ospravedlňujem sa za to nedorozumenie s bábätkom vašej dcéry, asi som si to s niekým pomýlila :)
A keď som proti hormonálnej antikoncepcii, čo by mi tak pomohlo vyvolať cyklus?? Jeden čas som chodievala na akupunktúru a keď som aj trošku pribrala tak vzišiel nejaký náznak cyklu, ale to sa nedalo ani považovať za normálnu periódu, no odvtedy nič.. Ten akože náznak bol po 18 mesiacoch a teraz je už asi 21 mesiac a stále nič..
Vopred ďakujem za odpoveď, prajem príjemný slnečný dník :-)

pišta

A to najlepšie na záver.
Tuky, tie lisované za studena, majú uhlíkové väzby molekúl také pružné, že sa dostanú aj do najtenších vlásočníc. A odtiaľ je už len na skok ku bunke. A potom bunky pokožky, ak sa dodajú aj vitamíny a minerály, svietia.
Svietia!!
Svietia sametovou, lahodnou farbou, bez kadejakých krémov, a celý svet sa čuduje: “ No ale toto!“
Taká pokožka je potom naozaj ako krv a mlieko. Aj krásna, prirodzená biela až jemne sametová, aj červená, keď sa niekto začervená.
Nezabudli ste to už trošku?
Možno vy nie, ale vaša pokožka.
A stačí naozaj len trochu kvalitných tukov.
Z takých tukov sa nepriberá, ale krásnie : - )))

pišta

Tuky vo výžive sú potrebné pre výživu membrán vašich buniek. V membránach sú receptory, také „kukadlá“ bunky. Keď sa blíži živina alebo hormón ku bunke „kukadlo“ sa kukne a povie si: „Mňam, chcem ťa!“ alebo „nie, nie teba nechcem“! Teda, takto to funguje, keď je to ok.
Veľký význam majú tuky pre nervové a mozgové bunky. Potom sa lepšie prenášajú nervové vzruchy po celom tele. Je to také pohodové vzrušo v celom organizme.
Alebo aj nie. Potom je človek ospalý až apatický a pri tom to môže byť také jednoduché!

pišta

Tuky – nemusia byť zhluky.
************************
Keď spapáte masielko, to ešte nie je sadielko.
To sa stane z toho až vtedy, keď ho napr. zjete véééľmi veľa, alebo maslo je nekvalitné alebo ho skombinujete napr. s lekvárom, vtedy horšie trávi.
Čo horšie trávi, toho sa treba radšej vyhýbať.
Zlé tuky sú preto v krekroch, zemiakových lupienkoch, a iných „habaďurkách“.
Dobré tuky sú za studena lisované oleje, orechy, avokádo (to je božské, mňam!).
Trošku viac o nich pozrite tu:
www.zdravie.sk

Alternativa

Aj ja mam na Teba otazku,Kity: Preco sa to pytas? Ak ju niekto ma a chce sa jej zbavit, nepotrebuje to mat dokazane.

Alternativa

Dievcata,
pre Vase zdravie je nevyhnutne navstivit ambulanciu gynekologa. A my vsetky budeme OK, lebo to naozaj chceme. A teraz sa usmejte, cau