Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zuzicka1989

lenze otec toho tiez ma dost!v novej robote..a to ako sa ku nmu sprava!!!on mi pomaha..ale mi ani cas s otzcom nemame na seba..lebo som na private ale len na vikend pridem domov,ato mozno 10minut mame na seba..on je na mamu mäkky..j asom mu povedala,ze na jeho mieste sa s nou uz davno rozvediem,ale on mi povedal,ze ju ma rad..teraz budem stale asi len zavreta v izbe,ani dole nezidem..pytam sa jej prva veta co som od soboty s nou prehodila,ci jej nieco treba pomoct?NIE!!ONA SI SAMA VSETKO UROBI!a tak zavolal na brata,aby jej siel pomoct,a vovelkom s nim debatovala,naschval,aby ja som to pocula!!

Sunnrisse

presne tak,na kazdeho to je vela!tak preco si tu tarchu beries len na svoje plecia?sestra je mala,to beriem,ale otec je tvoj rodic,dospely clovek,mal by ti pomoct...

zuzicka1989

nemam kam..iba ak na privat.s otcom hej,ale nemozem mu ukazat ze sa trapim..lebo on ma potrebuje..a takisto aj sestra..ale ja uz vazne nevladzem..toto znasat 7rokov?!na kazdeho to je vela!

Sunnrisse

tak skus sa o tom urcite s niekym porozpravat,co by ti poradil,ze mas v tejto situacii robit..ja nie som odbornik,ale hned ma napada riesenie ist byvat niekam inde,mimo toho vsetkeho...lebo toto nikam naozaj nevedie...ale asi nemas kam,ci mas?

zuzicka1989

nie nerozpravala.s nikym..chapes pocuva za dverami,ked s niekym telefonujem..to je uz chore vsetko..otec mi nemoze volat..ked sa s otcom rozpravam,musime sepkat aby mama nepocula..ale to len o takych vaznych veciach,ked o blbostiach tak normalne hovorime.

zuzicka1989

viem,ze ona ma potrebuje..urobila nejaku hlupost,oklamala mamu o 100sk,a mama ked jej hrbala vo veciach jej to nasla blocek od zubara..no a tiez sa so sestrou nerozpravala ze,sestra pri mne plakala a povedala,co jej mama nakricala..
ale teraz sa uz so sestrou rozprava aj s bratom..bratovi este hovori,ze tam si ma zobrat peniaze..mne nedaani korunu!!uplne sa k nemu milo sprava..a ku mne?ani slovo ..ani mi len neodpoveda!!!
s otcom sa len hadaju..
naseriem sa a ked vybuchnem..jej uz asi vsetko vykricim..aj to ze viem ze ma nejakeho frajera!

Sunnrisse

to co pises naozaj hranici so psychickym natlakom...nema sa ti co hrabat vo veciach,to fakt vonkoncom nie....rozpravala si sa o tom s niekym?psycholog,znama,znamy,hm?

Sunnrisse

Zuzi,vidim,ze si velmi nahnevana,skus sa trochu upokojit.mas aj sestru mladsiu,vsak?skuste si spolu spravit krasne Vianoce,ona ta potrebuje :)

zuzicka1989

sunrisee:
dakujem,to abjatie potrebujem teraz..vdaka..
ale vies ako sa citim..je mi hrozne luto,ale nemozem sa nou nechat ovladat!§tak ako sa ona ku mne sprava sa budem aj ja!!totalne ma ignoruje,ked pridem do kuchyne,ona odide..alebo najest sa..ani sa mi nepozdravi!!chapes?!povedala ze mi vsetko vrati na vianoce..hrabe sa mi vo veciach vo vsekom,ziadne sukromie..j auz vazne nevladzem..snazim sa byt silna..ale..