Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zuzicka1989

neustale ma kontroluje vo vsetkom,hrabe sa mi vo veiach,cita sms,emaily..vsetko!!!do vsetkeho kde len moze pcha nos!!dala do roboty svoje cislo uctu,kde som bola robit,ale ja som to zistila a dala som si svoje!!
teraz ma obvinuje za to ze som bola vraj v levoci,co ja neviem ci onaje vestica teodora,alebo co....ze si to domysla vsetko..
teraz sa so mnou nebavi ignoruje ma..ked som ja dole v obyvacke ona odide,ked sa pridem najest odide,alebo len kavu vypit..mam v riti ani uz dole nejdem,ani sa mi len nepozdravi..nic..uplne..totalne..a toto je kazde vianoce,bud peklo alebo sa ozere!!a preto nenavidim vianoce!!!a ani tieto..ani si nevies predstavit ako mi je tazko,fakt ako mi je smutno..ale nedam sa nou manipulovat..ako sa psrava on aku mne,tak aj ja budem k nej!!

Sunnrisse

Zuzi,chapem ta,ze to musi by pre teba velmi tazke a je mi to uprimne luto,ale lutost ti nepomoze...pisala si priebezne nejake veci co sa tyka tvojej mamy,takze si to viem ako-tak predstavit,ze ta to musi velmi trapit,ale toto si dokazes usporiadat len sama v sebe,pripadne ti moze pomoct psycholog,chodis ku psych.?uvedomujes si,ze uz nie si dieta,ako aj pises,takze tvoj zivot a tvoje stastie je v tvojich rukach...ja viem,ze je to tazke,posielam ti aspon virtualne objatie :)HLAVNE SA NEVZDAVAJ!to by bola najvacsia chyba,ver mi...

zuzicka1989

sunrisse:
chapes uz mam vsetkeho po krk!!!!vazne..s mamou v zivote nikdy nebudem vychadzat a to ako sa ku mne sprava!!!uz som to trpela od 13,teraz som dospela,tak jej mozem kaslat!!bojim sa napisat vsetko ci to nahodou nenajde,ale asi to risknem,lebo uz nevladzem dalej..

zuzicka1989

ahojte!!
ako sa mate?dufam,ze lepsie nez ja...
neznasam vianoce!!!a myslim,ze uz mi ani vela k tomu nechyba a zajtra didem na privat a bude mi vsetko jedno!!

Sunnrisse

ahojte :),
zuju....prajem skore vyliecenie,oddychni si trosku kym sa ti ruka neda do poriadku
evcca...drzim palce,aby to behanie po doktoroch co najskor prinieslo svoje ovocie.verim,ze coskoro sa tak aj stane,cert by v tom musel byt keby nie :)
vsetkym ostatnym takisto prajem laskyplne sviatky,plne pokoja a pritomnosti blizkych,ktori nas maju radi a my ich :)aby sme nacerpali vela sil do dalsieho boja...
teraz mam trosku take obdobie,mozno aj vy,ked si v myslienkach sumarizujem minuly rok-v com som na sebe popracovala,v com este treba,co mi nevyslo a v com musim nastolit iny pristup,aby mi to nabuduce vyslo :)trosku komplikovane :))))ale viete co?aj tak mi vychadza,ze za posledny rok som spravila dost velke pokroky.teraz mam lieky uz len 25mg(Z pociatocnych 100 mg)a aj ked mam niekedy zle obdobie,ako napriklad teraz,tak lahko sa uz nevzdam,ved som si slubila,ze zabojujem a teraz je na to spravny cas...takze sa skuste aj vy pochvalit ze to v com ste sa za minuly rok posunuli dopredu,aj ked su to mozno len drobnosti..ale tie sa nakopia a bude to ok :)nesmieme zabudat,ze nikto nie je dokonaly.takze hura do dalsieho boja :)))

lilinka22

to kyblik_ moja zlatá, prajem ti prekrásne sviatky :)

to all: dievčatá aj ja vám prajem krásne sviatky a aby sme každá s prichádzajúcim novým rokom v sebe našli dostatok síl a hľadali cestu von z tohoto bludiska. možno niektorá si poviete prvýkrát, niektorá (hm, asi väčšina z nás) si povie milióntykrát "tak a musím sa z toho dostať", ale podstata je nájsť v sebe to presvedčenie, že táto cesta nikam nevedie. akurát tak len ničíme seba i svoje okolie. áno, áno, to sú ale chytré reči, hm, už len to zrealizovať:) každopádne každej jednej prajem, aby v sebe našla odvahu zložiť tie okuliare, ktoré vôbec nie sú ružové, ale naopak nám spôsobujú, že sa nevieme prijať a náš pohľad na svet je zamlžený od sĺz. ale nevzdávajme sa. nie je silný ten, kto nespadne, ale ten, kto sa po každom páde snaží vstať.

kyblik_

ja vam (a aj sebe) prajem aby nam Jezisko zobral nasu hlavovu kalkulacku kalorii a uz nikdy nedovolil zacitit tu tuzbu ju niekde zohnat :)))
krasne vianoce vsetkym tu citajucim a pisucim, a aj napriek tomu ze pre mnohych z nas budu trosku tahsie ale nech tych tazkych chvil a strachov je co najmenej :)

spagh

baby!
prajem vam krasne vianocne sviatky, aby k vam prisiel jezisko a zostal co najdlhsie a teste sa a neratajte kalorie, len majte pozitok, vybehnite do lesa a teste sa, to je dolezite.. *<:-)