Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

sunshine

diki za tie slova, zuzicka. ved to asi poznas, ono je to ako hojdacka. teraz uz len s nadejou cakam, kedy to pojde dohora.pomaly sa ucim zvladat nielen jedlo, ale hlavne pomenovavat a ukazovat aj svoje emocie. lebo zistujem, ze rokmi som sa to odnaucila a to nie je dobre.

zuzicka1989

sunshine:
Nieco to muselo sposobit..neprihodilo sa tinieco??ved ak sa dobre pamätám ,ty si uz bola na tom ovela lepsie s ppp ako ja,nie??
nemozes ppp sa oddat,musis bojovat..aj ked to nie je jednoduche...ale pozbieraj vsetky sily a skus odznova!!!

zuzicka1989

sunshine:
dakujem:-DD..len dufam,ze to zvladnem..a ze som urobila dobre rozhodnutie..
a co sa deje,ked sa uz nevies z nicoho tesit??

dontLikeThis

sunshine- ´mas pravdu clovek sa nedokaze tesit ....:(aj ja som sa kedysy stale usmievala ale teraz skoro vobec.. som rada ze som si to trosku v hlave polepsila a snazim sa si uzivat zivot.. aj ked mam nejake problemy snazim sa na ne nemysliet.. vobec... ako keby som bola uplne zdrava:) a pravdu povediac mi pomahaju prechadzky a k tomu taka dobra energicka hudba ked na nic nemyslis..a mas radost z toho co mas:):).. inak drzim palce aby si sa tesila coraz viac a viac:)

sunshine

zuzicka,klobuk dolu, ze si sa rozhodla vziat zivot do vlstnych ruk, drzim ti palce:-)

dnes chystame party a predstavte si, pri krajani zeleniny som si uvedomila, ze uz to vobec neprezivam ako kedysi. taku tu spontannu radost z niecoho pekneho. netesim sa, menej sa usmievam. myslim, ze aj to je jedna z veci, za ktoru moze bulimia - citova deprivacia:-( tak vam, baby, zelam, aby ste sa vedeli tesit ako male deti, z hocicoho a hocikedy. pekny zvysok vikendu este...

zuzicka1989

Cawte bojovníčky!
Dlho som tu nebola,ale nejako nemám vobec cas.Mám toho teraz hrozne vela.S jedlom..hmm..dari sa ako kedy,ale snazim sa nevzdavat a bojovat dalej.2mesiace som vydrzala nevracat..som rada.Ale vzdy mam strach kedy to pride.No nedari sa mi pravidelne stravovat..a jem asi menej.
Chcem vám povedat,ze som si dala prihlasku na inu vysoku skolu.N a psychológiu.stale mi to vrtalo v hlave,tak somm sa nakoniec preto aj rozhodla!len teraz je to tauke,lebo o chvilu mam mat prijimacky,a este teraz aj v skole tam kde som teraz mame vela pisomiek.tak neviem co skor.keby som vedela ze sa na tu psycholu dostanem,tak by som sa na tuto skolu uz vykasla..ale..neviem..
uvidim..

katja10

Odkaz pre Simacatku 09 aj ja som trpela epizodami anorexie, ale uz je vsetko ok, nedavno som sa tiez priznala svojmu priatelovi, to co si pisala Ty mi uplne pripominalo moje pocity a dojmy...teraz sa o mna priatel strachuje, kontroluje ma ci papam, niekedy mi to lezie na nervy, ale viem, ze ma miluje...aj u mna sa vynorili pochybnosti ci som mu to mala povedat, ale nakoniec som rada,citim v nom nesmiernu oporu a ked ma zase prepadaju ,,zajacie umysly" (dietovanie, vela cvicenia) mozem sa mu zdoverit ako si to aj Ty sama nazvala pustila som si ho do svojho sveta...

dontLikeThis

ahojte rada by som si sukromnejsie popisala s niektorou z vas ktora trpy PPP(anorexiou)ak mate icq moje cislo je 268497721 ked chcete ozvite sa budem len rada. u seba som zacala pocitovat a vsimat si PPP asi pred 3 mesiacmi chcem s tym bojovat a tak sa aj rozpravat s niekym...